PDA

Zobacz pełną wersję : Przyciemnianie szyb



Red9
19-06-06, 02:46
Hej

Planuję przyciemnić szyby 3 normalnie na ciemno i jaśniejszy odcień na przednie-boczne, żeby nie było wiochy tylko przechodziło by to tak, żeby nie było dużych różnic typu 100% tył i przód 0%.

Niektórzy mówili mi, że na moim aucie (jasny kolor) nie będzie to wyglądało ciekawie. Czy mógłbym prosić o jakieś fotki aut w podobnym lakierze do mojego z przyciemnionymi szybami?

Jest druga opcja, polecono mi oklejenie chromoluxem, ale także nie widziałem jak to wygląda na żywo a na fotkach też mało tylko u kolegi z forum (Kamileon).

Ewentualnie prosiłbym o jakiś virtualn tuning mojej bryki hmm no nie wiem. Prosze o rady.

ppm702
19-06-06, 12:52
lekki chrom mozesz obejrzeć na moich szybach

_Qba_
19-06-06, 17:20
ja mysle ze u ciebie dobrze moze wygladac chromo-nikiel zwany tez chromoluxem ;) ja mam u siebie oliwke, w sumie to prawie to samo rozni sie tylko kolorem/odcieniem

bratek11
19-06-06, 18:55
a ja stracilem dowod wczoraj za przyciemnione boczne przednie szybki ,teraz musze zrobic przeglad i po dowod ,ciekawe ile zaplce za odbior papierka ,a szyby mialem przyciemnione najjasniejsza z mozliwych folii

LIO
19-06-06, 18:58
idziesz na przeglad, dajesz panu ze 30 za przeglad i 20 na butelke i idziesz po odbiór paierka

Red9
20-06-06, 02:15
i po ponownym przeglądzie dadzą spokój? czy moga na nastepny dzień znowu zabrać?

tomekk
20-06-06, 02:18
i po ponownym przeglądzie dadzą spokój? czy moga na nastepny dzień znowu zabrać?

No a niby czemu mieliby nie móc zabrać? Jeździsz do czasu, aż znowu Cię dojadą i Ci zabiorą dowód. Wtedy procedura się powtarza i w końcu dochodzisz do wniosku, że te folie to skarbonka bez dna i je zrywasz... :P

ppm702
20-06-06, 10:40
chyba, że masz takie jak ja, czy MartinS z lekkim chromem. Wtedy od przodu jak patrzysz na auto to szyba świeci się jakby nie była przyciemniona, a jak mijasz panów policjantów to już jest za późno :D No, chyba, że jada koło CIebie... Raz mi tak chcieli dowód wziąć :P

Red9
20-06-06, 13:28
a nie jest tak czasem, że te srebrne mogą być stosowane i są legalne?

kenny
20-06-06, 13:31
Nie jest. Każda folia mniejszająca przejrzystość szyby w obrebie 180st. (pola widzenia) kierowcy jest nielegalna.

Rikoo
20-06-06, 13:35
oprocz szyb ktore orginalnie wyszly z fabryki ale to szyby a nie folia :lol:

RDK
20-06-06, 14:21
idziesz na przeglad, dajesz panu ze 30 za przeglad i 20 na butelke i idziesz po odbiór paierka
no rownie dobrze moze byc tak ze Pan Policjant sprawdzi historie (zabranie po raz kolejny dowodu za to te same wykroczenie) zobaczy pieczątke stacji diagnostycznej i jezeli taki ziomek (kierowca) szybko nie zareaguje (i powie ze ciagle odklejał i przyklejał specjalnie na przeglad) to stacja diagnostyczna moze miec problemy
;)

LIO
20-06-06, 14:23
nie bedzie mial na to dowodów
stacja powie ze koles przyjezdzal autem bez ciemnych szyb i podbijali dowód
a koles moze sie madrze tlumaczyc (np ze ma komplet szyb bez przyciemnienia), a moze nic sie nie tlumaczyc, bo nie musi

RDK
20-06-06, 14:33
nie bedzie mial na to dowodów
stacja powie ze koles przyjezdzal autem bez ciemnych szyb i podbijali dowód
a koles moze sie madrze tlumaczyc (np ze ma komplet szyb bez przyciemnienia), a moze nic sie nie tlumaczyc, bo nie musi
jest to jakies wytlumaczenie sytuacji :P

dark
27-06-06, 19:54
czyli taki z tego wniosek, ze trza se zalatwic orginalnie przyciemnione szyby, jakby tak piecowo przyciemnic i w razie kontroli powiedziec, ze takie juz z fabryki wyszly?? moze sie uda, a moze nie. jaka jest roznica miedzy orginalnimi ciemnymi a piecowanymi?? jakis numer na szybie czy cos innego??

MartinS
27-06-06, 21:48
czyli taki z tego wniosek, ze trza se zalatwic orginalnie przyciemnione szyby, jakby tak piecowo przyciemnic i w razie kontroli powiedziec, ze takie juz z fabryki wyszly
to akurat nie ma znaczenia, jak sie przywalą to po całosci przednei boczne maja być nei przyciemnione....

[ Dodano: Wto Cze 27, 2006 8:49 pm ]

czyli taki z tego wniosek, ze trza se zalatwic orginalnie przyciemnione szyby, jakby tak piecowo przyciemnic i w razie kontroli powiedziec, ze takie juz z fabryki wyszly
to akurat nie ma znaczenia, jak sie przywalą to po całosci przednei boczne maja być nei przyciemnione.... przynjamneij słysząłem o takim przypadku że sie przywalili własnei do fabrycznie przyciemnioncyh, a jak z tymi piecowymi jest to nie wiem

kubot87
27-06-06, 23:13
Stary ja mieszkam w Zielonej Górze
Mam tylne przyciemnione ze przepuisczaja 5% światla
Przednie boczne okolo 40 procent ale jak sie na to patrzy to nie wyglada tak strasznie
Ale wszystko zalezy od Policji jaka jest w danym miescie
U mnie to panowie po prostu leja na to ale jak sie trafi na szuje to tak jest
Wedlug mnei ten przepis jest kijowy co komu przeszkadza takie przyciemnienie? Jest to przeciez estetyczne
Oczywiscie jesli przednie boczne czy przednia centralna jest ciemna tak ze nie widac nic to moga sie rzucac
A tak to luzik
A co do stacji to tak jak mowil przedmowca:)
Dajesz chlopakom na flaszke i jest spkoj ->TAKA NASZA POLSKA RZECZYWISTOSC ! heh POZDRO!!

kiziol23
28-06-06, 01:23
Wedlug mnei ten przepis jest kijowy co komu przeszkadza takie przyciemnienie? Jest to przeciez estetyczne
Oczywiscie jesli przednie boczne czy przednia centralna jest ciemna tak ze nie widac nic to moga sie rzucac
chodzi o to ze nadmierne przyciemnienie szyb ogranicza widocznosc ludziom dookoła Ciebie na drodze... nie widzą co sie dzieje np. z przodu..
tak mi sie wydaje jesli chodzi o całość fury
a o przednie to można to zrozumieć, że ich przyciemnienie ogranicza troche Twoja widoczność, a jeśli przepisy mają teoretycznie czynić jazdę po drogach bezpieczniejszą, to jest to zabronione...

kubot87
28-06-06, 02:01
Ale jesli chodzi o folie dobrych marek przyciemnianie w dobrych firmach to w srodku auta widac wszystko elegancko tak jakby bylo to w 90 procentach przepuszcalnosci a to co inn maja widziec czy chca widziec to nie powinno byc w ogole brane pod uwage moja PRYWATNA SPRAWA. Mowie tu o foliach przednich bocznych oczywiscie w miare przyciemnionych a nie jakis czarnych POZDRO

MartinS
28-06-06, 08:48
chodzi tez o to jak mi kiedys tłumaczył pan policjant ze oni nie widza kto jest w środku...

chodzi o to ze nadmierne przyciemnienie szyb ogranicza widocznosc ludziom dookoła Ciebie na drodze... nie widzą co sie dzieje np. z przodu..
dokładnie

Ale wszystko zalezy od Policji jaka jest w danym miescie
a to przedewszystkim

Wallia
28-06-06, 08:55
idziesz na przeglad, dajesz panu ze 30 za przeglad i 20 na butelke i idziesz po odbiór paierka


Jakoś takich porad nie udzielałeś w topicu o czerwonych kierunkach w lexusach z tyłu. Skąd ta zmiana?

ppm702
28-06-06, 16:54
Wallia, takie teksty na PW - nie smiecimy EOT

Diups
28-06-06, 17:48
A wie ktos moze ile ma byc pasek na przedniej szybie szeroki ? ten przeciwsloneczny ? :D

bo dzis sobie zrobilem i ma 29,5 po bokach a na srodku sie skrocil do 25cm :D a chyba 10 czy 15cm jest dopuszczalne ?

w sumie mi sie podoba jak jest.. i wyladowala jeszcze wlepa EAT SLEEP HONDA i jest git ;) ale chetnie sie dowiem ile jest dopuszczalne, bo moze ktos wie?

co do szyb to mam wszystkie ciemne... tyl przepuszcza jakies 10% przod ze 40% jezdzie po Krakowie i jak narazie Git :) a to drugie auto ktore mam tak sciemnione :)

Cola_ldz
28-06-06, 18:02
chodzi tez o to jak mi kiedys tłumaczył pan policjant ze oni nie widza kto jest w środku...

też takie kiedyś słyszałem ale to jest śmieszne bo jak podchodzą do ciebie z tyłu auta a masz cały tył ciemny to i tak nie widzą kto jest w środku i czy np nie celuje do nich z tylnej kanapy :)

bartolini55
28-06-06, 18:16
o ile sie nie myle to w tym momencie jest tak z przepisami ze wszystkie szyby z wyjatkiem przedniej i przednich bocznych mozna przyciemniac dowolnie (oprocz folii odbijajacej swiatlo) przedniej nie mozna wcale (do paska na gorze szyby nikt sie specjalnie nie czepia) a przednie boczne musza przepuszczac 70% swiatla (do tej pory jezdzilem autem ze wszystkimi przyciemnionymi szybami a na przedniej mialem pasek15cm - wygladalo to tak tylne 30% przepuszczalnosci przednie boczne 52% przepuszczalnosci - przez dwa lata prawie ani arzu nie mialem problemow)

nitro20
28-06-06, 18:40
Panowie a co z certyfikatem instytuty szkła i ceramiki z Krakowa na piecowe, przyciemnianie szyb, bo ktoś wspomniał że wogóle nie wolno przyciemniać przednich szyb, rozumiem w takim razie że piecowo też nie ?? http://www.technicolor.pl/ ta firma np. ma ten certfikat czy policja może się przyczepić do szyby przedniej bocznej przyciemnionej u nich, czy nie powinna ??

MartinS
29-06-06, 00:09
z doswiadczenia wiem że plicja nawet sie nie pyta czy to piecowe czy foli czy masz certyfikat czy nei tylko od razu przystepuja do mierzenia....

ppm702
29-06-06, 00:33
od razu przystepuja do mierzenia....

albo od razu zabierają dowód mówiąc "zmierzą Panu na stacji diagnostycznej" :?

dark
30-06-06, 15:25
albo od razu zabierają dowód mówiąc "zmierzą Panu na stacji diagnostycznej
chyba zartujesz, nie maja takiego prawa, albo sprawdzaja sami albo jedziesz dalej, idioci policjanci nawet najprostrzej normy prawnej nie potrafia wyciagnac z przepisu :x
ale jezeli nie mozna sie przyczepic do seryjnie przyciemnionych szyb przednich bocznych, to jezeli sie je opiecuje to zawsze mozna wmawiac, ze to seria i juz!

Dzida
30-06-06, 15:37
Głównie się przyczepiają o to, że nie widać czy jeździmy w pasach, czy nie...

kubot87
30-06-06, 16:00
Policja w polsce jaka jest kazdy widzi ochlapusy i nieroby jak cale spoleczenstwo
Dzida co do pasow to w Zielonej Górze chyba nei ma takiego obowiazku:) policja pare dni temu stala obok VW SHARANA a w nim matka kierujaca bez pasow i dzieci biegajace po tyle popatrzyli i odjechali:) u nich sa tylko statystyki i stanie na wylotowach z suszarami.Szkoda ze akurat u nas w PL to jest (niewspomne juz nawet o predkosci policji w miastach -> dlatego je... ich i mam gdzies czy sie przyczepia czy nie jak sie przyczepia to cos sie wymysli , niech najpierw sami prezstrrzegaja prawa a pozniej egzekwuja je od innych
POZDRO!!

delSol
30-06-06, 17:53
co nie zmienia faktu ze zabrac dowod moga nawet bez wysiadania z auta i ogladania szyb

ppm702
03-07-06, 12:19
nie maja takiego prawa,
owszem mają. kodeks drogowy mówi wyraźnie:
Jeśli istnieje przypuszczenie, iż kontrolowany pojazd może być w złym stanie technicznym policja ma prawo skierować na przymusowe badanie do stacji diatgnostycznej.

Czyli nawet jak Ci auto dymi z rury, a nie mają analizatora spalin to mogą zabrać dowód i skierować na badania.

Reszta zależy tylko od danego człowieka