PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze swiecami



webi
18-06-06, 23:13
witam jestem tu nowy bo mam civic dopiero 2tydzien i mam problem bo mi nierowno chodzi silnik chcialem sprawdzic swiece ale nie moge ich zanic wykrecic a raczej jest cos nie tak z jedna swi.bo jak wyciaglem kabel to nic sie niedzialo a iskra idzi jak wykrecic swiece zadna nie idzie.mam 1.3 z 93r i jeszcze jedno jak zalozyc filtr stozkowy bo szukalem ale nie znalazlem do 1.3 z gory dzieki i pozdrawiam

Dzida
18-06-06, 23:15
Musisz mocinej kręcić, najlepiej na zimnym silniku.

Co masz na myśli mówiąc, że nic się nie dzieje, iskra jest i cośtaaam jeszcze?

webi
18-06-06, 23:18
nie chodzi na jednej swiecy bo jak wyciagne inny kabel to obroty sie zmieniaja a natym jetnym nic sie nie dzieje

Dzida
18-06-06, 23:20
Jak nie dasz rady jej wykręcić to zamień kable miejscami w aparacie zapłonowym i na świeczkach, i zobacz czy to wina świecy. Myślę, że tak. Musisz po prostu się zaprzeć i odkręcić :)

qba1983
18-06-06, 23:47
ja ostatatnio tez zmienialem swiece i jedna cholera nie chciala puscic. po wszelkich probach, kto silniejszy, psiknolem (troche!) wd-40, odczekalem i ...poszlo

Furious
19-06-06, 00:08
najlepiej na zimnym silniku
chyba na ciepłym....

Dzida
19-06-06, 00:13
najlepiej na zimnym silniku
chyba na ciepłym....

Hm... Na ciepłym? Ale chyba nie na gorącym, nie?

Tak mi się wydaje... :)

qba1983
19-06-06, 09:17
ja czytalem ze najlepiej na zimnym (ewentualnie na takim ktorego mozna dotknac :grin: )
na goracym mozna zerwac gwint(tak jest napisane w manualu

webi
19-06-06, 22:37
prubowalem z calych sil i nawet w dwuch do prawie bysmy je ukrecili i nic bylem u mechanika i tez nic ale mowil ze mam prubowac tylko na zimnym silniku.Jeszcze jedno chce wymienic zegary zeby byl obrotomiez wiem juz ze bedzie pasowac ale czy w instalaci jest juz podlaczone czy musze jakos sam prowadzic kabel i jeszcze do tego stozka jak go mozna zamontowac w 1.3 tak zeby bylo dobze moze jakies foty

ppm702
19-06-06, 22:41
czy w instalaci jest juz podlaczone czy musze jakos sam prowadzic kabel i jeszcze do tego stozka jak go mozna zamontowac w 1.3 tak zeby bylo dobze moze jakies foty
wszystko znajdziesz na forum :/

qba1983
19-06-06, 23:35
wez sobie jakas dluzsza raczke do klucza zaluz(jakas rorke czy cos) i odkrecaj tak skokowo nie ciagnij caly czas bo gwint zerwiesz i bedzie lipa :roll: psiknij tym wd-40 odczekaj, ja tez nie moglem odkrecic i lekko ... tak delikatnie z wyczuciem puknolem w swiece od gory kluczem, zeby troche sie z gwintu ruszylo(tylko rob to delikatnie bo jak ci sie swieca rozsypie to bedziesz mial kupe zachodu zeby to wyjac)
pozdrawiam

LIO
20-06-06, 09:19
o odkrecaniu swiec juz bylo
zalej otwór WD -40 Coca Colą, albo benzyna, niech troszke posiedzi w tym, a potem powoli próbuj odkrecac