PDA

Zobacz pełną wersję : Czy są odcienie koloru



rysio
22-11-09, 19:24
Witam. Chce kupić drzwi pod kolor. Wydaje mi się że znalazłem na allegro to czego szukam ale nasuwa mi się pytanie czy HONDA robiła też odcienie do danego koloru. Mój kolor odczytany ze słupka to G-82P czyli zielony metalic. Dodam że jest to Hania z '96 3D HB. Dodam również link do tej aukcji
http://moto.allegro.pl/item824432244_honda_civic_96_01_3d_prawa_strona.ht ml
Z góry dziękuje

havok
22-11-09, 20:13
Raczej weź pod uwagę nierównomierne płowienie koloru i różne warunki atmosferyczne, nie licząc polerki, stosowanych kosmetyków itp. Nie wiem, ja kw 5d, ale w USA były różne fabryki części i różne odcienie, które były wyszczególnione zaraz po numerze lakieru, np. R-86p-3

Nemereth
22-11-09, 20:16
np. R-86p-3

To Twój odcień :) znaczy teraz już mój :)

Havok lub kto inny, macie gdzieś informacje o tych lakierach? Próbniki na zdjęciach lub coś ? przydadzą się tutaj. Na przykład dla mnie, bo przygotowuję się do renowacji i chcę mieć ideał :)

havok
22-11-09, 20:23
Była taka próba, ale niewielu użytkowników współpracowało: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2136

Barry
22-11-09, 20:55
To Twój odcień :) znaczy teraz już mój :)

Havok lub kto inny, macie gdzieś informacje o tych lakierach? Próbniki na zdjęciach lub coś ? przydadzą się tutaj. Na przykład dla mnie, bo przygotowuję się do renowacji i chcę mieć ideał :)


Proponuję podjechać do lakiernika, który ma kolorymetr i dobierze Ci właściwy odcień. Zwróć uwagę aby dobierał z palety która ma odcienie.

Nemereth
23-11-09, 11:58
Barry, ja chcę najpierw oddać do piaskowania i chcę oryginalny lakier zamówić. Dlatego przydałoby mi się porównanie oryginałów na zdjęciach skoro już wiem że są odcienie koloru fabrycznie. Chciałbym zostać przy swojej bazie R-86P z tym że obecnie mam R-86P-3 i chciałbym zobaczyć pozostałe odcienie tego koloru żeby wybrać to co mi bardziej podpasuje a chciałbym śliczną perłę w tym kolorze :) dobrze wiemy, że lakiernik lakiernikowi nie równy ale mnie interesuje prezencja tych odcieni a nie dobranie przez lakiernika czegoś :)

Ma być jak najbardziej OEM :)