PDA

Zobacz pełną wersję : lpg w 7 generacji



borysss
16-06-06, 23:35
Witam całkiem niedawno kupilem civica 2003 rok d14z6 chce go zagazowac . I tu pojawia sie problem serwis odradza twierdzac ze gniazda zaworowe sa plytko utwardzone i gaz moze je zniszczyc ,z drugiej strony sa serwisy w ktoryh mozna zamontowac gaz i nie robia wiekszych problemow .Moze ktos z was ma doświadczenie w tym temacie ?warto czynie warto zamontowac gaz dodam ze rocznie robie okolo 30-40 tys. czy silnik dobrze to zniesie ?
jest podobno jeszcze cos takiego jak :system lubryfikacji kosztuje jakies 300 zl i ma pomagac wlasnie w takich przypadkach
pozdrawiam

lukas-comp
17-06-06, 08:43
ja robie rocznie 50tys i nie wrzucam gazu bo wcale sie tak nie oplaca...
to autko srednie spalanie ma na poziomie 6,2l pb95, wiec 1. szkoda niszczyc kasy za oszczedzona kase 2. koszty instalacji tez musza sie zwrocic (dolicz do tego dodatkowe wymiany i przeglady) 3. jesli chcesz tanio jezdzic to diesla i olej rp sobie kup :P

MichalG
17-06-06, 10:45
to autko srednie spalanie ma na poziomie 6,2l pb95

Chyba trasą przy 90km/h, prostym odcinku, z wiatrem i żaglem :)

Tak czy siak spalanie jest stosunkwo niewielkie choć przy przebiegu 30-40kkm powinno sie już opłacić. Dodatkowe koszty to filterek za 15 złotych i przegląd (stempelek w DR) droższy o 30 dychy. Instalację i tak raczej powinieneś zakładac IVG także nie powinno być z grubsza problemów jeśli będzie fachowo zamontowana.
Poszukaj tu na forum usera "AMORR" - ma coprawda d16v1 jak ja ale ma gaz to może cosik podpowie - Z tego co wiem u niego nie bardzo to dobrze sie sprawdza - szukaj w archiwum www.hondapl.org jego postów o LPG.
Poza tym na hondapl.org ZTCP paru ZADOWOLONYCH właścicieli D14z6 z LPG. Mi jak dotąd nieopłaca się zakłdać bo zdecydowanie za mało jeżdżę ale miałem Accorda z LPG i byłem mega zadowolony.



3. jesli chcesz tanio jezdzic to diesla i olej rp sobie kup n

Dokładnie choć i to czasem zawodzzi :)
Oszczędności błotniaka kończą się przy pierwszej awarii w zasadzie czegokolwiek :P

ppm702
17-06-06, 10:52
sekwencja jak najbardziej tak. Ja mam co prawda D14Z2, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Doprowadzenie do dobrej regulacji zajęło mi prawie 6 miesięcy, ale teraz różnica na Pb i LPG to tylko 1,8KM (wykresy z hamowni są w moim wątku). Auto jeździ bezproblemowo

borysss
17-06-06, 16:43
powiem tak kwestie oszczednosci juz nieraz przerabialem tym bardziej ze jest to 2-ie auto ktore chce przerobic , i wiem ze przy takich przebiagach instalka wroci mis ie i to dosyc szybko .problem jest w tym ze slyszalem ze d14z6 maja plytko utwardzone gniazda zaworow i co podobno ma doprowadzic do sklepywania sie owych gniazd,czy jest to prawda nie wiem .
michal g. dzikei za inforamcje .
a jeszcze jedno czy tez macie problemy z "kiwajacymi" sie fotelami ? puyalem w serwisie koszt 150 zl i wymieniaja jakies tam tulejki ,

lukas-comp
17-06-06, 19:02
jest w topicu o usterkach typowych w 7gen ;)
niestety ma to wiekszosc i pomaga wymiana tulejek tak jak uslyszales w aso

P.S. Jesli chodzi o srednie spalanie przy dynamicznej jezdzie (autostrada 20%, miasto 30%, 50% reszta) to ostatnio wyszlo mi 6.3l/100km (i uwierz mi, ze bardzo malo jezdze przepisowo jesli chodzi o predkosci :mrgreen: )

anubis
19-06-06, 22:09
ja mam tez ten problem i w serwisie mi tez powiedzieli ze musze wymienic tuleje
nie ma co bede to reklamowac do bolu.

ppm702
19-06-06, 22:39
anubis, to wątek o LPG a nie o zawieszeniach i ich usterkach :?

anubis
19-06-06, 22:51
COOL MEN
-spoks-

Troll
20-06-06, 08:20
Witka ja mam zagazowaną "7-ke" i ma sie całkiem oki spalanie LPG mam w granicach 9l ( leniwy jestem i nie mogę sie zebrac zeby to przekalibrowac) bez względu czy miasto czy trasa ( przepisy drogowe na bok :) )

borysss
20-06-06, 10:55
troll"u a jak dlugo masz juz ta instalke i jakiej firmy ? masz zainstalowany system lubrufikacji gniazd ?

Troll
20-06-06, 11:48
www.ac.com.pl

z gniazdami nic nie robiłem, mam ja od listopada przejechane 15kkm

borysss
21-06-06, 08:19
jaką masz instalacje ? BRC ,LANDI .....?

Troll
21-06-06, 08:48
Przeciez dałem ci linka do strony producenta
Mam Staga 200 listwy valtek 1 om., red tomasetto butla w kole 42l

civic45
15-07-06, 21:42
sekwencja napewno nie zaszkodzi spalanie i moc bliska fabrycznym danym
bynajmniej u mnie w d16v1 dobże mieć listwę wtryskową matrix jest bardzo szybka i dzięki temu masz podobną charakterystykę do bęzyny ja zrobiłem już 64000 na gazie w mojej bez większych problemów zawory reguluje sobie co 20000 tys ale w zasadzie tylko dla zasady bo niewiele się zmienia
uszczelka jeszcze oryginał nie zmieniana i nie cieknie
moc mierzona u promotora to 107 km benzyna i 105 km gaz

MichalG
16-07-06, 11:11
civic45, rewelacja!
Jak z olejem? Jaki koszt instalacji? Ile czasu trwał montaż?

civic45
16-07-06, 11:44
civic45, rewelacja!
Jak z olejem? Jaki koszt instalacji? Ile czasu trwał montaż?

z olejem jest spoko jak jazda non stop pod 6000 a tak ją lubię kręcic to powiem że na mobilu 1 potrafiła mi wciągnąć nawet 2 litry na 20000 tys i olej był dość ciemny
przy ostatniej wymianie zmieniłem na elf exelenium i ku mojemu zdziwieniu przejechałem 15000 i oleju jest nadal stan a olej jest niewiele ciemniejszy jak nowy


koszt instalacji to na dzisiejsze realia to kosmos 4200 ale to było 2.6 roku temu wtedy sekwencja tyle kosztowała w tej chwili załoyc można nawet jakąś za 2000 zł

przed założeniem dobrze jest wiedzieć jaką listwę wtryskową zakładają to jest bardzo ważne w hondzie są krótkie czasy wtrysku i nie każda listwa daje radę w zasadzie większość nie daje a potem są same kłopoty napewno matrix daje radę jest to bardzo szybka listwa ma 8 miniaturowych cewek w przeciwieństwie do czterech ogromnych i powolnych u konkurencji(jeszcze lepsza listwa to princ ale jest droga)

montaż trwał dwa dni

maxymalne spalanie gazu u mnie to 13 litrów a jazda to deptanie non stop miasto

minimalne niestety nie jest rewelacyjne poniżej 10 nigdy nie miałem w mieście ale może to być wina ciężkiej nogi
nastawy instalacji z założenia miały dawać osiągi porównywalne do benzyny także to też może mieć wpływ na spalanie

MichalG
16-07-06, 11:57
z olejem jest spoko jak jazda non stop pod 6000 a tak ją lubię kręcic to powiem że na mobilu 1 potrafiła mi wciągnąć nawet 2 litry na 20000 tys i olej był dość ciemny
przy ostatniej wymianie zmieniłem na elf exelenium i ku mojemu zdziwieniu przejechałem 15000 i oleju jest nadal stan a olej jest niewiele ciemniejszy jak nowy


no to luzik. Mnie do gazu troszkę zniecchęciły opowiadnaia Amorra z formu Hondapl.org - jemu d16v1 brało koszmarne ilości oleju - ale to co mówisz to zupełnie normalnie.



koszt instalacji to na dzisiejsze realia to kosmos 4200 ale to było 2.6 roku temu wtedy sekwencja tyle kosztowała w tej chwili załoyc można nawet jakąś za 2000 zł


Mnie w serwisie w Łodzi na dzień dobry wystraszyli ceną ~6000 :). Spodziewałem się kosztu w granicach ~3000. Oby cena gazu pozostała w tej samej proporcji (do ceny benzynki) co jest teraz to nie jest źle.

Ja na początki zakłądałem, że zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego założe instalację LPG ale potem zrezygnowałem z takich planów - za małe przebiegi - ale jeśli się to zmieni to Twoje wiadomości przywróciły mi sporo oprymizmu w związku z LPG w tym silniku.



przed założeniem dobrze jest wiedzieć jaką listwę wtryskową zakładają to jest bardzo ważne w hondzie są krutkie czasy wtrysku i nie każda listwa daje radę w zasadzie większość nie daje a potem są same kłopoty napewno matrix daje radę jest to bardzo szybka listwa ma 8 miniaturowych cewek w przeciwieństwie do czterech ogromnych i powolnych u konkurencji(jeszcze lepsza listwa to princ ale jest droga)

Cenna porada.

Zakładałeś gaz w Warszawie? W którym zakładzie?

GENO
16-07-06, 13:01
ja zrobiłem już 64000 na gazie w mojej bez większych problemów zawory reguluje sobie co 20000 tys ale w zasadzie tylko dla zasady bo niewiele się zmienia

Montowałeś coś takiego jak "zestaw lubryfikacyjny" :?:

civic45
16-07-06, 14:10
Montowałeś coś takiego jak "zestaw lubryfikacyjny"

nie wiem co to jest (czy hodzi o naolejacz gazu) jeśli tak to nie



Zakładałeś gaz w Warszawie? W którym zakładzie?
tak w wawie w firmie eko gaz ale oni już tylko sprzedają instalki
z resztą w tedy ja wszystkich tam znałem a teraz nikt tam ze starych nie pracuje

bardzo sęsowny wydaje mi się zakład na fieldorfa na tyłach stacji bp pare razy z gościem gadałem i ma pojęcie o tym co robi gość jest całkiem kumaty podjedz do niego i pogadaj

Troll
16-07-06, 18:56
Jeszcze od siebie dodam ze matrixy sa oki z tym ze sa bardzo wrazliwe na brud ( olej ) spotkałem sie z tym ze fachowcy nie montuja lub nie wiedza o istnieniu filtru fazy lotnej :) w matrixe jak padnie jeden cyl to całosc do wymiany do innych "czterech ogromnych i powolnych u konkurencji " sa zestawy naprawcze no i cena 2 razy nizsza co do czasów sie zgodze sa krótkie < od3ms valteki 3om sa za wolne 1om spok ~300zł.
tyle a jeszcze jedno nie radze oszczedzac ~~100zł na niesprawdzonym warsztacie...wiem co pisze :)

civic45
16-07-06, 22:39
Jeszcze od siebie dodam ze matrixy sa oki z tym ze sa bardzo wrazliwe na brud ( olej ) spotkałem sie z tym ze fachowcy nie montuja lub nie wiedza o istnieniu filtru fazy lotnej w matrixe jak padnie jeden cyl to całosc do wymiany do innych "czterech ogromnych i powolnych u konkurencji " sa zestawy naprawcze no i cena 2 razy
to fakt filtr fazy lotnej musi być montowany ale chyba w każdej instalacji sekwencyjnej chyba nie tylko przy matrixie
ja zmieniam co 20000 tys
raz walneła mi cewka i silnik kulał na gwarancji mi wymienili cała listwę niestety nieda sie wymienić pojedyńczej cewki jak w tych czterech ogromnych ale od tego czasu zrobiłem 57000 tys i nic się nie przytkało do dziś i jeśli na innej tańszej jest tak samo bądz lepiej to zakładać bo jednak kasa zawsze jest największą przeszkodą

co do liswew wiadomo technika idzie do przodu nie jest to takie ważne czy będzie to matrix czy valtek nie będę generalizował ważne żeby wyrabiały się czasy otwarcia
i będzie ok
jeśli można jeszcze ją naprawiać po taniości to jeszcze lepiej
warto o to zapytać w warsztacie montarzowym

borysss
16-07-06, 22:51
pytalem sie ile kosztuje instalka do mojego autka i wygada to tak :
oczywiscie w hondzie 6000!!!!!! paranoja w innym dobrym zakladzie hamownia i pelen sprzet do diagnozy :STAG okolo 2800 plus zestaw lubryfikacji gniazd (w d14z6 podobno obowiazkowy kazdy zaklad w ktorym sie pytalem polecal zalozenie tego prostego urzadzenia) koszt 300 plus sam plyn cos okolo 70 zl za litr zbiornik 0,5 ma wystarczac na okolo 10.000 km ,ale zdecydowanie bardziej wskazana jest instalka BRC lub LANDI OMEGAS to juz koszt okolo 3400-3500 i oczywiscie plus lubryfikator w przypadku BRC gwarancja na caly kraj chyba 2 lub 3 lata juz teraz nie pamietam dokladnie ,nie zwracalem uwagi jakie listwy stosuja teraz sprawdze:)
co do samego lubryfikatora :
http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=gs&n=992&f=mh%5F1534%2Exml
http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=gs&n=919&f=KG%5F187%2Exml

civic45
16-07-06, 23:36
http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=gs&n=992&f=mh%5F1534%2Exml
faktycznie wygląda że bez tego będzie kiszka

pafcion
21-07-06, 11:15
Witam kolegow,

Ja rok temu zamonowalem u siebie instalke BRC Sequent 24. Przy przebiegu 43tys. Dzis mam 53tys i jak dotat 0 problemow. Mam system lubryfikacji. Za montaz zaplacilem rowno 4000zl, do dzisiaj zwrocilo mi sie 1000zl uwzgledniajac wydatki na benzyne, filtry drozsze przeglady itp. Mowimy oczyviscie o cifie 7 generacji z silnikiem 1,4 D16Z6.

borysss
21-07-06, 14:35
pafcion a jak ze spalaniem gazu? ile ci bierze przy normalnej jezdzie? straciles cos na mocy? slyszalem ze brc to dobra instalka i dobrze ustawiona ma podobne parametry jak jazda na benzynie.
co z olejem ? zaczala ci wiecej brac po alozeniu gazu?

Bradziaga
07-01-07, 02:12
Witam! Jestem tu nowy, mam Civica 1,6 vtec sedana z 2002 roku. Gaz założyłem pół roku temu firmy elpigaz plus system lubrywikacji. Mechanik który zakładał był naprawde obeznany w temacie wszystko jest pięknie schowane, wlew paliwa oczywiście pod klapką. A jeżeli chodzi o właściwości jezne to rewelacja, właściwie nie czuje różnicy czy jade na gazie czy na benzynie. Miasto 9 litrów trasa 7, przy naprawde ostrym deptaniu max 12 litrów ,ale to naprawde trzeba się postarać żeby tyle spalił. Zrobiłem 20 tyś i na razie nie widze żadnych skutków ubocznych, w serwisie wszystko ok. Polecam, jak ktoś sporo jeździ.

Troll
11-01-07, 08:39
Witka
Duzo sie słyszy o płytko utwardzonych gniazdach zaworowych w 7 gen wiec moze zrobimy kjakis ranking wielkosci przebiegu na LPG Hondzi 7 ? oraz opis ewentualnych problemów... napraw.
J mam przekulane 30tkm .. brak widocznych niedomagań silnika ( instalka Stag200)

jackon
11-01-07, 21:07
Ja mam 16 tys. (calkowity 56 tys) Instalka Prins bez lubryfikacji zaworow.

Jedyny minus to na gazie bardziej widoczne jest spadanie obrotow gdy wcisne sprzeglo po hamowaniu silnikiem. Ale to chyba silniczek krokowy. Niedlugo sprobuje go wyczyscic.

grafi
12-01-07, 12:53
Teraz BRC Sequent w firmie Czakram w W-wie kosztuje 3600zł z lubryfikatorem.
Możecie polecić jakąś firmę która ma duże doświadczenie i pojęcie jak dobrze zainstalować gaz w Hondzie Civic?
Bo chyba to jest najważniejsze - doświadczenie w zakładaniu instalacji do danego modelu samochodu (poza instalacją).
"- Ich głowice, a konkretnie gniazda zaworów, są utwardzane, ale płytko - wyjaśnia Tomasz Wojciechowski, kierownik działu badań i rozwoju firmy Elpigaz, producenta instalacji gazowych. Dotyczy to m.in. takich aut jak: ...; Honda Civic 1.4 16V (2004 r., D14Z6), C-RV 2.0 16 V (2003 r., K20A1)."
Ja ma akurat D16V1, więc nie powinno być źle.

civic45
13-01-07, 18:59
d16v1 73 tys juz na gazie żadnych problemów ;)

grafi
15-01-07, 14:38
A możesz napisać coś więcej ? Jaka instalacja i gdzie zakładana ? Jak zużycie gazu ? Wszelki spostrzeżenia mile widziane :)

civic45
22-01-07, 17:28
instalka stargaz resztę napisałem w poście, przejzyj na spokojnie

GENO
22-01-07, 21:30
Sekwencja Bigas!!! Rewelacja :up:
Spalanie: do 1 litra więcej.
Straty mocy: 1.2 KM 1.9 Nm :je je je je :

pakuś
16-10-07, 16:24
odswieżam,bo troszkę czasu mineło i ciekawi mnie jak tam Wasze hony sie spisują-czy też pojawiły sie nowe z instalkami w VII generacji

jestem przed podjeciem decyzji-czy ładować czy tez nie :/

więc proszę wszystkich o wypowiedzenie sie co tam w trawie piszczy :)

civic45
06-11-07, 21:04
u mnie po staremu na gazie wszystko ok
kumpel założył instalkę w sedanie 2002 d16v1 koles wsadził mu listwę valtek 1om tą która była gdzieś w poście chwalona że mimo dużych cewek jest ok :niestety nie jest ok !!!!
samochód w porównaniu do mojej hanki stracił strasznie na dynamice w górnym zakresie tak od 4,5 tys nie było kopa
po czterech wizytach i regulacjach serwisanta włącznie z ustawianiem map w czasie jazdy, za moja namową przekonał mechanika żeby mu wsadził matrixa ,koleś twierdził że to nic nie da heheheheee
prawda jednak okazała sie zupełnie inna :samochód zaczął jeździć ,nawet bardzo dobrze jeździć ,poprostu jak na benzynie :afro: dynamika w górnym jest teraz z odczuwalnym kopem
jedyny minus dla matrixa to większe spalanie o jeden litr gazu niż na valteku

rafalb33
06-11-07, 21:30
Bo w sekwencji wazniejsza zecza od samego sterownika sa wlasnie wtryskiwacze. Niestety te z gornej polki sa sporo drozsze. Tanie wtryski niestety nie sa tak szybkie i szczegolnie w wysokoobrotowych silnikach daja d.

jackon
20-05-08, 21:24
Mam 5D 1,4 z 2003. Mam gaz 2 lata (45.000 km) ogólnie jest raczej dobrze.

Ale teraz dla rozrywki jeżdzę cały bak na benzynie i jest przyjemniej. Silnik jakoś "gładziej" chodzi. Trochę cisze, nieco lepiej przyśpiesza. Takie delikatne różnice, ale jednak jest przyjemniej.

Zobaczę, być może do codziennej jazdy będe miał włączoną benzynę, a na dłuższe załącze gaz?
Instalacja już się zwróciła, więc mam wybór :)

genior
02-11-09, 11:08
niedawno zalozylem:
BRC sequent24
przejechane 5 tys km i pozytywne odczucia
jak ktos sie jeszcze zastanawia nad gazem to naprawde nie ma nad czym
spalanie miasto9-9,5l
ubytek mocy.. bez hamowni..niezauważalny:D

habor
29-01-10, 09:46
A powiedz jeszcze kolego czy zakładałeś ten lubryfikator?

LemonR
29-01-10, 10:39
Genior ma założony lubryfikator. Ja też założyłem. Tak mi polecił gazownik. Jest to koszt około 300zł. Ja osobiście nie wierzę w jego super działanie. Ale na pewno działa na mnie psychologicznie. Krótko mówiąc wole go mieć niż nie mieć. W niczym mi nie przeszkadza. A czy pomaga tego jeszcze nikt nie udowodnił.

habor
30-01-10, 22:57
Oto właśnie chodzi. Mój mechanik śmieje się ze mnie jak mu mówię o lubryfikatorze, mówi mi że to zwykły chwyt marketingowy. Zakładał już w wielu Hondach gaz i podczas remontów nigdy nie widział żeby było coś nie tak z zaworami. No ale na psychikę człowieka dział :) no i pewnie i ja założę u siebie tel lubryfikator.

pablo.see
01-02-10, 00:39
habor skąd jesteś? Daj namiar na tego gościa od LPG.

genior
05-02-10, 19:28
dokladnie mam ten lubyfikator, jezdze juz ponad pol roku z tym ale tak jak LemonR mowi to daje pewnie w wiekszosci tylko komfort psychiczny :) mnie kosztowal 200zl w sumie cala instalacja 3000pln

dboryc
05-07-11, 23:50
Witam
Myślę nad instalacją gazową do mojej hondy Civic 2002 1.6. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Kilku z was pisało o spalaniu benzyny 6.5 do 8 litrów na 100km.
U mnie to spalanie wynosi koło 10l/100km. Czy takie spalanie jest normalne, a jeżeli nie to czym może być spowodowane?

comatose
06-07-11, 09:36
Może być spowodowane Twoim stylem jazdy, odcinkami na których się przeważnie poruszasz, nie do końca sprawną sondą lambda, zapieczonymi zaciskami, błędnymi obliczeniami spalania itp. itd. zgadywać można pół dnia :P