PDA

Zobacz pełną wersję : Civic umarł ...nie pali pomocy!!



matysland
19-11-09, 20:52
Witam mam parę pytań i prośbę o POMOC :-(

Wczoraj jak nigdy Hania mnie zawiodła..
Zgasiłem Hanie przed bramą w pracy ale nie wyłączyłem zapłonu radio grało, po wejściu po dosłownie minucie chcąc odpalić nie zakręciło nic... początkowo myślałem ze to aku..
nie myśląc zjechałem z górki i odpaliłem na 2 biegu (wiem ze nie wolno z rozpędu ;/ )
odpaliła i przejechałem może sto metrów zatrzymałem się włączyłem na luz i Hania zgasła... wiec już nie kombinowałem po pracy odcholowałem Hanie do domu i zaczołem szukać usterki a więc napisze co sprawdziłem :

aku jest dobry na mierniku wyskakuje 12/13 więc norma, lecz gdy chce odpalić coś zabiera prąd do 6-9 ....
Czy to wina rozrusznika??

ponadto sprawdziłem masę wyczyściłem klemy , wyje...ałem uniwersalne szyby elektryczne , odłączyłem centralny i wszystkie inne moje ingerencje z elektryką nawet Xenony..

i gdy odpalam nadal prąd gdzieś ucieka... i słychać tylko trrrr trrrrrr ... i rozrusznik nie chyta... jakby aku był rozładowany..

miał ktoś podobny problem ??

Zaldier
19-11-09, 21:20
Jaki silnik i jaki model?

jasiek09
19-11-09, 21:30
właśnie to czy akumulator się nadaje do użytku nie sprawdza się na pusto ale pod obciążeniem np do ilu spada napięcie przy rozruchu, spróbuj podładować jeszcze aku,może wymiana głownych kabli do rozrusznika? ale chyba nic z niego nie będzie już. ile lat ma ten aku ?

matysland
19-11-09, 22:38
ej 9 akumulator jest z 2003 ale to nie jego wina raczej i rozrusznika też napisze co mi sie dziś działo przy szukaniu usterki -

hh to coś z elektryką ;/ masaakra jakaś.. gdy chce odpalić to rozrusznik nie kręci i z prawej strony pod schowkiem jest taki siwy "przekaźnik" i on trzeszczy a gdy kręce kluczykiem normalnie to zamiast rozrusznik kręcić to prąd ucieka... a najlepsze w tym wszystkim jest ze jak mam przekręcony kluczyk i chce np awaryjne włączyć to znowu prąd ucieka a jak chce zatrąbić też a na podlączonym akumulatorze gdy trąbie to wskaźnik od prędkości do 120 km/h kręci a od obrotów do 3 tys eh..

wygląda na to ze gdzieś zwarcie jest ale nie wiem juz gdzie szukać...


wymiana głownych kabli do rozrusznika wyczyściłem je i i wszystkie kable od masy .. a rozrusznik nie kręci wogóle po przekręceniu kluczyka to zamiast kręcącego rozrusznika prąd ucieka i ten "przekaźnik " trzeszczy a gdy odpiołem ten przekaźnik to taki inny nad skrzynką od bezpieczników piszczy...

ivan667
20-11-09, 00:54
no to masz gdzies spiecie, moze woda, masa gdzies ucieka. ja bym sprawdzil przy lampach skoro masz xenony to znaczy ze cos tam ruszales. mi kiedys wlasnie wskazniki wariowaly a przyczyna byl balagan przy prawej lampie w przewodach

Zaldier
20-11-09, 09:57
Sprawdź aparat zapłonowy przede wszystkim..

81saren
20-11-09, 15:58
Looknij moze alternator niedoladowuje .. Ja mialem usiebie podobne objawy wariowaly wskazniki itp.
Konrolka ladowania nawet niemrugnela , a jednak okazalo sie ze alternator niedoladowywal i wariowalo wszystko.

matysland
20-11-09, 23:22
jak sprawdzić alternator? i ten aparat zapłonowy ?? wykręciłem dziś rozrusznik i kręci normalnie ...
i przy innym aku to samo sie robi.... wie ktoś gdzie mozna szukać zwarcia??

Muzyk-Grzes
20-11-09, 23:59
Może to nie zwarcie a nie dokręcona masa ,Jak robiłem swap na B7 to nie dokręciłem głupiej śrubki koło rozrusznika (nie ma tam kabli i innych) a jednak po dokręceniu zaczął kręcić rozrusznik jak trzeba. Śrubka ta jest koło blaszki podtrzymującej wtyczki koło rozrusznika.

matysland
21-11-09, 19:06
hmmm dziś gdy chciałem odpalić to mi zaczoł mrugać zielony kluczyk na kontrolce ;/ co to moze być?? stacyjka sie zepsuła?

agent_lol
21-11-09, 19:38
immobilizer tak swieci, jak padł to nie odpalisz fury

matysland
21-11-09, 20:05
jak sprawdzić czy padł ?? hmm nie wiedziałem ze mam immobilizer.... eh czyli koszt raczej duży

skolopendra
21-11-09, 21:20
6-9 .

spadek napięcia do 6v! ,tak być nie może

matysland
21-11-09, 23:52
tylko co ten spadek powoduje...

powie mi ktoś co mam kupic jezeli to immo sie zepsuło ? a i co moze sie stać po próbie odpalenia z czerwonego klucza??

arcosz
22-11-09, 11:12
ja stawiam na mase raczej. poodkrecaj kable idące na karoserie/silnik, przeczysc je

matysland
22-11-09, 14:22
jednak to chyba wina immobilajzera.. klucz się zdeaktywował i wszystko od tego szaleje..

agent_lol
23-11-09, 00:29
jedź do jakiegoś elektronika samochodowego, jeżeli faktycznie to wina immo to poprostu go waywali, koszt myśle ponieżej 200 zeta ;] , aaa no skleroza ;] weź zapasowy kluczyk ( tylko nie taki czerwony ;p ) i spróbuj go na nim odpalić :)

taz666
23-11-09, 12:47
tylko co ten spadek powoduje...

powie mi ktoś co mam kupic jezeli to immo sie zepsuło ? a i co moze sie stać po próbie odpalenia z czerwonego klucza??

Nie próbuj odpalać z czerwonego klucza, to klucz uczący dla immobilisera. Tak jak chłopaki radzą: jedź do elektronika samochodowego lub speca od alarmów itp.

EDIT: można spróbować nauczyć immo od nowa ale raczej nie rób tego sam, ja też Ci nie pomogę nie miałem nogdy potrzeby korzystać z czerwonego klucza.

matysland
23-11-09, 21:10
już sobie wszystko załatwiłem i jutro ze znajomym który sie dośc dobrze zna bedzie programował imo :)

tomekjzg
23-11-09, 22:22
napisz czy pomogło

matysland
26-11-09, 17:57
immo się nie rozkodowało ale okazało się ze miałem roz....ebany akumulator... i przewód od masy był przerwany pod peszlem... nowy przewodzik aukumulator i hanka smiga :]