PDA

Zobacz pełną wersję : padajace rozruszniki - pomocy



ceber
17-11-09, 20:50
Witam mam maly problem otoz zaczne od poczatku. W samochodzie byla wymieniana wiazka silnikowa i kabinowa (mini me). wszystko ladnie dzialalo do momentu. Pojechalem na strojenie i cos walnelo. okazalo sie ze lozysko oporowe po czasie jednakze w drodze powrotnej ze strojenia pojawilo sie drugie walniecie co zaowocowalo nie uruchamianiem sie auta. okazalo ze bendix oddzielil sie az od rozrusznika ( wszystkie elementy udalo sie wyjac). Po wsadzeniu drugiego kupionego rozrusznika nie odpalil. Jak to polak bylem uparty i skonczylo sie na 5 sztukach ktore zapalaly jeden raz badz wogole. Sprzeglo zostalo w koncu naprawione a rozrusznik kupiony identyczny jak mialem na samym poczatku w idealnym stanie bo sprawdzany byl i krecil jak opetany. Po wsadzeniu jednak tylko bendix wyskakuje. W poprzednich rozrusznikach w momencie braku odpalenia tez tylko bendix wyskakuje. co to moze byc? juz nie mam sily do tego

Rozumiem ze pojawialy sie tematy z problemem z rozrusznikiem jednakze nie znalazlem problemu jak u mnie

mozes
18-11-09, 13:20
Witam
Sprawdź czy masz +12V na kablu który przykręcasz do rozrusznika.Gwint tej śruby po lewej stronie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/514f29c25cde9858.html
pozdr