PDA

Zobacz pełną wersję : Lajtowy remont silnika D15B7



ThomasTsT
14-06-06, 12:29
Witam posiadam civica coupe D15B7... mam ja od wrzesnia ubiegłego roku odkad zmieniłem olej na pełen syntetyk auto wpitala niesamowite ilosci oleju.. doszedłem do wniosku ze jednak poprzedni wlasciciel jezdził na poł syntetyku i po wlaniu lepszego oleju wypłukało mi syf z silnika i uszczelniacze sa do wymiany.. pokusiłem sie tez o nowe prowadnice zaworowe.. i zastanawiam sie czy wymieniac tez pierscienie?? silnik rozbieram w piatek... majac praktyki w hondzie sprawdzałem sprzezanie i jest katalogowe.. wiec niewiem czy jest sens ruszac dół silnika??auto ma przejechane 137tys km(udokumentowane)

ppm702
14-06-06, 12:50
nie ma sensu ruszać dołu silnika

michal750
14-06-06, 12:52
Zrobiles powazny blad przechodzac z gorszego oleju na lepszy. Jak sie nie wie co jest w silniku, to najbezpieczniej lac polsyntetyk lub mineral.

wieshaq
14-06-06, 12:57
duzo to ile?

kopci, nie kopci?

tlumik na wolnych orbotach pracuje rowno czy delikatnie strzela (puka)?

jesli cisnienia sa ok tz (12,5-13,5) to nie powinno barc oleju. moze raczej gubisz olej niz spalasz. moze popatrz czy sa jakies plamki rano pod autem. popatrz dookola pokrywy i miski olejowej. moze na wale.

nie znam sie za bardzo ale jesli cisnienia sa dobre to nie powinno byc zle z pierscieniami i glowica (zawory, gniazda)

ThomasTsT
14-06-06, 13:08
Od 3 do 7 tys obrotow za autem nic nie widac..jest taka zasłona dymna wiec napewno spala olej a nie wycieka.. litr oleju na jakies 300km... cisnienie na 1 i 4 cylindrze ma (14) a na 2 i 3 (13,5)

rem36
14-06-06, 13:11
rob piercienie

wieshaq
14-06-06, 13:15
rob piercienie
spokjnie bez nerwowych ruchow
zrob jeszcze raz pomiary ale na innym egzemplarzu bo dziwnie to wyglada. takie wyniki sa bardzo dobre i nie powienien palic.
jesli tak kopci to pewnie pierscienie ale moze tez gora spitalac, jest sposob zeby to sprawdzic czy czy gora czy dolem. moze to tylko glowica

ThomasTsT
14-06-06, 13:26
Jak miałem praktyki w hondzie to majstry mowili ze to przez uszczelniacze zapitala i ze moze jeszcze przez prowadnice zaworow... wiec je kupiłem... pierscienie to tez niemały wydatek... co do tych wynikow to bardzo mozliwe ze silnik u niemca był podkrecany bo jak go kupiłem to była pod tuningowana był wydech remusa gleba alusy itp itd... jak zakładałem gaz to koles niemogł zaprogramowac kompa na seryjnych mapach paliwa i mowił ze moze byc cus grzebane w kompie... wiec moze jakies planowanie głowicy było albo cos..

wieshaq
14-06-06, 13:37
moze wlasnie stad takie cisnienie i klpoty z pierscieniami jednak

ale tak jak pisalem, nie jestem guru machaniki samochodowej ale tak by to logicznie moglo wygladac

ThomasTsT
14-06-06, 13:42
ale w sumi wszystko sie zaczeło od zmiany oleju... moze padły tylko pierscienie olejowe.. sam juz niewiem... jak juz rozbiore silnik to wtedy bede widział co jest zgrane..

LIO
14-06-06, 16:46
wieshaq
pierscienie to jest komplet pierscieni na kazdym z cylindrów. Sa pierscienie metalowe, które odpowiadaja za kompresje (delikatnie tez zbieraja olej) i one moga byc OK i stad dobre wyniki przy pomiarach. Sa tez pierscienie olejowe z jakiegos tworzywa, czy ch** wie z czego i one potrafia sobie sie zużyć i nie zbierac podczas jazdy, szczególnie przy wyzszych obrotach odpowiednio oleju i stąd jest jego branie.
Możliwe że nie musisz zmieniac pierscieni, ze to tylko wina tej zmiany oleju i rozszczelnilo silnik. Pytanie jak bylo z braniem oleju wczesniej ?
Jedno jest pewne, jak juz sie rozbiera to warto zrobic i pierscienie, bo jak zlozysz i okaze sie ze jednak pierscionki tez bylo warto, to bedzie wtedy dodatkowy koszt przy ponownym rozbieraniu, o uszczelki itp ( o robocie nie wspomne)

ThomasTsT
18-06-06, 13:51
Pierscienie juz zamowiłem... jak juz robic to pozadnie.. a tak przy okazji jak juz bede miał głowice pod reka to moze by warto przeszlifowac i nieco powiekszyc kanały?? jest sens skracac troche przowadnice zaworowe na zaworach ssacyc ?? czy nie ryzykowac?? bo napewno niebede planowac głowicy bo po przygodach z corsa jak za bardzo splanowałem głowice to mi 3 komplety tłoków wytopiło..

Furious
18-06-06, 14:08
jest sens skracac troche przowadnice zaworowe na zaworach ssacyc ??
ke? :shock:

mozesz wypolerowac kanaly wydechowe, zawory wydechowe bo pewnie sa zasyfione i dotrzec porzadnie zawory, lekko tez moznaby bylo ja splanowac albo dac poprostu nizsza uszczelke np. od D16Z6

Ja po obrobce glowicy dostalem 10-15KM wiecej niz miala ona w poprzednim silniku:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=15734

ThomasTsT
22-06-06, 12:37
Ja dzis składam motorek ale prowadnic wogule nie ruszam bo niema sensu.. wypoleruje kanały i spasuje kolektory i bedzie na tyle..

Holek1984
03-07-06, 16:35
I jak ustalo Ci spalanie oleju?? Miałem ten sam problem. Pierscienie były powykrecane. Wymieniłem je, uszczelke, uszczelniacze i jeszcze panewki. Przejchałem od tego czasu prawie 3000 km i spalanie oleju wynosi zero :wink:

berrry
03-07-06, 22:00
tlumik na wolnych orbotach pracuje rowno czy delikatnie strzela (puka)?
A o czym może świadczyć taki objaw? I co ma wspólnego z braniem oleju?
Bo w sumie mam coś takiego ale oleju nie bierze(jestem juz po pierścieniach). Może to tylko efekt braku kata i tłumika malon- mugen?!

Holek1984
03-07-06, 23:12
Mi tak jeszcze przed remotem tłumik lekko pukał. Teraz to ustało