PDA

Zobacz pełną wersję : drgania???



lebkowski
14-06-06, 09:25
Witam, od pewnego czasu podczas hamowania ze znacznej predkosci przednie zawieszenie zaczyna dziwnie drgac, cos jakby w kolach (opony sa ok). Czy to juz czas na wymine klockow czy czegos tam z hamulcami. Jesli tak to jak sprawdzic czy juz czas na wymiane i jakie to sa koszty?
Dzieki.

wunat
14-06-06, 09:36
zdejmij kola i popatrz na tarcze.

ceelx
14-06-06, 09:53
zdecydowanie na pierwszy rzut ida tarcze.
duzo masz na nich przejechane?

qba1983
14-06-06, 10:03
wnioskuje ze masz powichrowane tarcze.
jak sprawdzic :?:
podnies samochod i sprawdz ktore kolo zatrzymuje sie przy jego obracaniu. wszystkie beda lekko szuraly, ale zwichrowane bedzie zatrzymywac sie w konkretnym miejscu lub bedzie je trodniej obrucic.

p.s. sprawdz wszystkie bo moze byc tak ze to tyl przenosi drgania na przod. ja tak mialem.
z reszta zahamuj recznym, jak nie bije top znaczy ze to przod

tomay
14-06-06, 10:22
generalnie miałem tak samo, zmieniłem tarcze i klocki na nowe, a drgania nie ustąpiły, ale za h*ja nie wiem co jest przyczyną

lebkowski
14-06-06, 10:29
dzieki za porady, przejechane mam 120 tys mil czyli ok. 190 tys km.
Problem w tym ze przebywam tymczasowo w niemczech a sami wiecie jakie drogie sa ich diagnozy zanim cos stwierdza co wymienic nie wspominajac o kosztach wymiany i czesci. Wiem ze w Polsce byloby najtaniej ale niestety nie moge narazie zjechac. Bede szukal taniego warsztatu.

Bylo by dobrze abym sam stwierdzil co dolega i postawil diagnoze.

ceelx
14-06-06, 10:37
dokladnie sprawdz tarcze a jak okaze sie ze tarzcze sa ok, to



sprawdz wszystkie bo moze byc tak ze to tyl przenosi drgania na przod. ja tak mialem.
z reszta zahamuj recznym, jak nie bije top znaczy ze to przod

oby to bylo to ;)

boomer
14-06-06, 16:02
Niewazne ile maja przejechane tarcze, nowki mozna powykrzywiac jak sie rozgrzane tarcze potraktuje woda (np wjazd w gleboka kaluze), tarcze mogly byc przetaczane i traca wtedy na grubosci przez co jeszcze latwiej je powykrzywiac. Stawiam na tarcze. A tak w ogole to zadziwia mnie czestotliowsc powtarzania pytan. Latwiej zalozyc nowy temat niz sprawdzic w archiwum i juz teraz uzywajac opcji szukaj znajduje sie 100 tematow o tym samym przez co trudniej znalezc faktycznie to co czlowieka interesuje. Moze nastepnym razem wystarczy pomyslec, uzyc opcji szukaj i dopiero wtedy zalozyc nowy temat...

LIO
14-06-06, 16:38
moga byc tarcze, moga byc klocki, moze byc jedno i drugie
Jesli dlugo nie byly zmieniane, to warto zainwestowac w nowy komplecik.

Jak nie pomoze to zglos sie do nas to bedziemy dalej główkowac :-)

tomay
15-06-06, 19:49
to ja sie zgłosze bo wymieniłem tarcze i klocki na nowe i dalej drgania podczas hamowania wystepuja, fakt mniejsze ale są. najbardziej odczuwalne przy hamowaniu z predkosci powyzej 100km/h, kiedy licznik pokazuje 80-60km/h

boomer
15-06-06, 20:03
A jakie tarcze zalozyles? Czasami wszystko jest ok ale tarcze sa kiepskiej jakosci i tak sie wlasnie dzieje

tomay
15-06-06, 20:11
brembo, wentylowane, wiec raczej kiepskiej jakosci nie są. a klocki, lucas

LIO
15-06-06, 22:10
rozumiem, ze masz pewnosc co do felg, ze nie sa trafione (moze byc to nie widoczne)
kola masz wywazone, a opony sa dobrej jakosci i nie mialy nigdy opcji mocnego hamowania z duzej predkosci z zablokowanymi kolami ( opona "kwadratowa" )

dalej moga byc problemy z jakimis elementami gumowo-metalowymi w zawieszeniu oraz braku zbieznosci. Auto jako tako sie moze prowadzic (chociaz odczuwalne moga byc pewne dziwne zachowania, myszkowanie itp), ale przy hamowaniu, kiedy przód auta zostaje docisniety, moga przechodzic jakies drgania wywolane luzami w zawieszeniu.

tomay
15-06-06, 22:27
tak fele były sprawdzane w innym aucie i było dobrze, koła są wyważone, opony też wykreślam. tylko jak zdiagnozować co z tym zawieszeniem nie tak, auto na kanał i dokładne ogledziny kazdego z elementów i połączeń, luzy i te sprawy, dobrze mówie?