PDA

Zobacz pełną wersję : Strzelający tłumik



kicivic
15-11-09, 22:21
Witam wszystkich. Posiadam civa Vi gen d14a3 odmulony z sekwencyjnym gazem. We wrzesniu zalozylem sportowy tlumik Ultera(sam koncowy). Dzwiek super, wszystko ok. Ale od niedawna pojawila sie dziwna rzecz. Kiedy konkretnie pocisnie sie autkiem na nizszych biegach np. na 2 do 90km/h lub 3 do ponad setki wciskajac poprostu pedal w podloge, to po odpuszczeniu gazu tlumik potrafi kilkukrotnie strzelic. Domyslam sie ze cos jest nie tak z mieszanka. Musi sie dopalac gdzies w tlumiku, ale jak to bedzie z gazem. Filtr powietrza wymienialem po kupnie(lipec tego roku) na oryginalny hondy. Zrobilem na nim ok 9 tysiecy. Jaki moze byc powod tego strzelania?

karpik85
15-11-09, 22:50
Możesz mieć źle ustawiony zapłon. Dawno temu jak się jeździło maluchem to pamiętam, że paliwo się dopalało w tłumiku kiedy zapłon był źle ustawiony.
A na benzynie też tak masz ? Bo jeśli tylko na gazie to możliwe, że właśnie kąt wyprzedzenia zapłonu, bo on jest ustawiony pod benzyne 95, a LPG ma wyższą liczbę oktanową i na nim się zapłon opóźnia.

Silent
15-11-09, 22:59
ja miałem to samo, jedź do mechanika żeby ci ustawił zapłon musisz przyspieszyć go.

kicivic
15-11-09, 22:59
Nie wiem czy na beznzynie tez tak jest, bo na codzien jezdze na gazie. Poza tym nie mam tez odciecia gazu. Silnik kreci sie na nim do 7500 obrotow, takze caly cas praktzcznie na gazie jezdze. Normalnie nie ma strzelania, tylko przy ostrej jezdzie.

lukasz-lukasz
16-11-09, 22:06
Strasznie namieszałeś chłopie... jeszcze raz powoli...

Smolar
16-11-09, 22:48
Ja mam tez takie co..na gazie po odpuszczeniu pedalu gazu slychac ,,popierdywanie" ,na paliwie nie ma tego objawu..zupelnie sie tym nie przejmuje:)

kicivic
17-11-09, 16:14
Tak tam byl moj blad:D No nie wiem wlasnie, bo jak mi wyreguluje zaplon pod gaz to pozniej bedzie zle pracowal na benzynie.