PDA

Zobacz pełną wersję : Aerodeck 1.8 VTEC '98 a gaz



guni1
13-06-06, 14:54
Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem auta jak w tytule. Zastanawia mnie tylko jak ten silnik znosi instalacje gazowe (wtrysk sekwencyjny). Za wszelkie info bede wdzieczny.

Pozdrawiam,
Michal

boomer
13-06-06, 15:22
nie ten dzial!!!!!! Jest dzial dotyczacy cifow 5d i kombi.
A po drugie po co ci taki silnik i do tego gaz, dla mnie bezsens. chcesz tanio jezdzic kup sobie MC w dieselu a chcesz szybko kup MC 2 czyli 1.8 VTI. Silnik znosi gaz jak kazdy inny tylko po drogach bedzie jezdzic kolejny zamulony VTEC...

guni1
13-06-06, 15:39
Przepraszam, jestem tu pierwszy raz i nie zauwazylem tego dzialu.
Jesli chodzi o druga kwestie to chce jezdzic i szybko i tanio (jezdze dosyc duzo i gaz pozwala mi zaoszczedzic sporo pieniedzy, nawet jesli auto sie troche zamuli). Czy to jest bezsens, czy sens to zalezy od warunkow i oczekiwan w konkretnym przypadku.

boomer
13-06-06, 15:44
Nie wyobrazam sobie VTECa na gazie, dla mnie to po prostu nierealne, chcesz jezdzic szybko i tanio to kup sobie kombi w dieslu i wpusc wirusa. Sorry ale to sie mija z celem. Nie ma i szybko i tanio albo szybko albo tanio w przypadku VTECa, o gazie dokladnych info poszukaj w archiwum. Zastanawiam sie tylko jeszcze jak B18C4 zniesie gaz przy przelaczaniu VTECa, IAB itp

guni1
13-06-06, 15:48
OK, dzieki. Tego wlasnie sie obawiam, iz VTEC moze nie znosic zasilania gazem.

boomer
13-06-06, 15:59
Wyszukaj w przegladarce bo byli juz tazy co montowali gaz do B16. B18C4 maja IAB - zawor sterujacy zmienna dlugoscia kanalow kolektora ssacego. Przy 4,5k silnik dostaje wiecej powietrza a na gazie wiadomo ze potrzeba mniej tego powietrza, nie wiem czy to sie nie bedzie gryzc. 2 rzecz: Mam taki silnik i VTECi sa znane z wysokich mocy ale nie wysokiego momentu. To ma byc kombi wiec bedzie wieksze obciazenie niz w 5d, a juz u mnie jak wsiada 2-3 osoby to samochod traci mocno na elastycznosci i nie idzie tak jak w 1 osobe i to sie czuje. Jak obciazysz go bagazem a dodatkowo jeszcze instalacja gazowa i zamulisz tym gazem to uwierz mi ze to nie bedzie szybki samochod. Wiec albo rybki albo akwarium. Chcesz szybkie kombi - VTI i rzezbisz chcesz tanie kombi - Diesel, wirus i tansza ropa. To jest moje zdanie

guni1
13-06-06, 16:19
Dzieki za info. Turbo diesla z wirusem nie bralem pod uwage, ale to faktycznie moze byc niezly pomysl. NIe mam tylko zielonego pojecia o dlubaniu w dieslach, a tym bardziej Hondy. Jakie sa koszty zmiany programu, ile mozna zyskac i jak to sie odbija na trwalosci?

ahaman
13-06-06, 19:02
Turbo diesla z wirusem nie bralem pod uwage, ale to faktycznie moze byc niezly pomysl.
Oj nie! To jest silnik Rover'a i jest fatalny...
Pierwszy Hondowski diesel to i-CTDI, ale zaczęli go montować dopiero w nowych Accordach, CR-V i Cifach 8 gen.
Także odpuść sobie Cifa 5D (6 gen.) z dieslem, bo to silnik Rover'a. :roll: Szczerze odradzam.

Skizar
13-06-06, 22:00
dokladnie
ten silnik to pomylka :)
przed kupnem hondy tez sie nad nim zastanawialem ale nawet w serwisie hondy mi powiedzieli zebym sobie poszukal wsrod benzynowych bo te silniki sa awaryjne, maja wycieki i drogie czesci, jednym slowem kicha

reXio
14-06-06, 12:33
dokladnie! Te silniki diesla to porazka! Klekocze kopci i nic nie jedzie :D

hubik
14-06-06, 15:03
Ten kolega z innego forum:
http://www.hondapl.org/forum/author.asp?id=3542
ma lub miał gaz w Aerodecku VTi.
Mozesz z nim pogadac, ale faktycznie jak mowia inni, to kiepski pomysl. Lepiej kupic diesla (ale nie roverowego).

tomi
14-06-06, 16:47
Tylko 4generacja czyli sekwencja i dobry warsztat i jest napradwe bardzo Ok, \BTW jakis rok temu spotkalem goscia ktory zalozyl sekwencje w swoim b18c4 u tego pana http://www.godula.cc.pl/ wraz z opcja "tuning lpg" nie pamietam dokaldnie ile na + koni wyczarował z tego ustrojstwa, ale zastanowilo mnie to bardzo bo ze 2 razy dostałem baty od tego civica :oops:, od tego momentu zaczelem przeprowdzac mody u siebie i teraz bardzo bym chcial go spotkac ponownie, bo sie tylko nabawilem kompleksow :grin:

TDP
16-06-06, 19:34
a jak ja powiem, że średnio LPG ma 108 oktanów ?? a benzynkę na stacji jak tankujecie to ile ma oktanów ??

jak dla mnie gaz IV generacji bezproblemowo poradzi sobie z silnikiem B serji ... musi być zamontowany w dobrym warsztacie nie u pana Juzia w garażu ... trzeba dbać o instalację ... robić przeglądy ... wymieniać świece ... dbać o elektryke
nie ma najmniejszego problemu

ja mam IV gen w swoim D14 i szczerze mówiąc nie odczyuwam "spadku" mocy ... lecz przeciwnie jej gaz ... i nie jestem odosobniony w swoich odczuciach

zamulone silniki / spdek mocy / wystrzały / awarjie - to raczej do tych słabszych inastalacji można podciągnąć ...

ja osobiście gaz polecam !! 1/2 taniej :P

qba1983
16-06-06, 20:49
ja ze swojej strony powiem tak:
dziennie robie minimum 60 km wiec instalacja brc czy lani zwruci mi sie szybko, koszty to 4200zl jestem w stanie tyle zaplacic, tylko ze po szczerej rozmowie z gazownikiem powiedzial mi ze nie da mi gwarancji ze po 30tys km nie rozpiepszy sie glowica,chodzi o to ze ponoc w silnikach z vteciem i ogulnie auta z zmiennymi fazami rozzadu np. yaris i corolla, wypalaja sie im gniazda zaworowe. zrezygnowalem wiec z zakladania instalacji. instalator to nie pan Juzio tylko jeden z wiekszych zakladow w lodzi(NAGAZ na 1maja-dla wtajemniczonych :) )
oczywiscie bedac w mniejszych zakladach mowili ze bedize super ze nawet instalacja II generacji wystarczy, bo przeciez metalowy kolektor jest i brak przepływomierza. Jednak uznalem ze pan z NAGAZu ma wieksza wiedze i jak wczesniej wspomnialem zrezygnowalem z instalki. Przekonal mnie tez post jednego z czlonkow na jakims forum hondy, ktory to zauwazyl to ze problemy z silnikami w hondach wystepuja najczesciej u posiadaczy instalacji gazowych :roll: . czyz to nie zastanawiajace :?:

choc jesli uzytkownicy z Vtecami powiedza ze p[rzejechali po 100tys km na instalce bez takich awarii to wezme to pod uwage i ewentualnie wruce do tematu, bo ceny paliwa......ach szkoda gadac :sad:
pozdrawiam

[ Dodano: Pią 16 Cze, 2006 ]

a jak ja powiem, że średnio LPG ma 108 oktanów ?? a benzynkę na stacji jak tankujecie to ile ma oktanów ??

oktany to nie wszystko, wazniejsza jest wartosc opalowa, ktora to jest mniejsza od benzyny

tomi
16-06-06, 21:13
[quote="qba1983"]

choc jesli uzytkownicy z Vtecami powiedza ze p[rzejechali po 100tys km na instalce bez takich awarii to wezme to pod uwage i ewentualnie wruce do tematu, bo ceny paliwa......ach szkoda gadac :sad:

Ok accord 97' 2,2 vtec przebieg 120 000mil na instalacji 3 generacji przejechal okolo
80 000 - 90 000 mil samochod uzytkowany od nowosci serwisowany w aso gdzie mechanik na ostanim przegladzie stwierdzil ze silnik jest w idealnym stanie w samochdzie oprocz ekspolatacyjnych rzeczy mial wymieniana tylko tylna piaste i to byla jedna usterka na 200 000 km :)