PDA

Zobacz pełną wersję : spryskiwacze



tomay
12-06-06, 07:48
od dawna ciekawi mnie jak to jest ze spryskiwaczami przedniej szyby w civicach 92-95. jak pociągnę do siebie wajche, która je uruchamia, to leci płyn ale wycieraczki sie nie ruszają. generalnie we wszystkich samochodach, którymi jeżdziłem to wykonanie takiej czynnosci powodowało równiez prace wycieraczek. i stąd moje pytanie czy wszystkie cify tak maja, czy ja mam wyjebke jakąs.

Furious
12-06-06, 08:06
U mnie wycieraczki ruszaja jak wlanczam spryskiwacz na dluzej niz 1sekunde.
Z tylu od samego spryskiwacza nie ruszaja.

raf1125
12-06-06, 08:27
u mnie tez sie nie ruszaja po przy wlaczeniu spryskiwaczy.

server
12-06-06, 08:47
Podobnie, odpalenie spryskiwaczy nawet na dłużej niż 1 sekundę nie rusza wycieraczek.

Na schemacie w seriwsówce widać że do tego układu sterującego pracą wycieraczek w I położeniu przełącznika (INT) doprowadzony jest też sygnał z przełącznika przednich spryskiwaczy, ale z komentarzem with COMBINED OPERATION WIPER WASHER. A w opisie układu sterującego trybem przerywanym przy opisie złączki z sygnałami, przy sygnałe z przełącznika spryskiwaczy jest komentarz "Some model versions of Canada".

ppm702
12-06-06, 10:40
więc własnie - było Panowie. Cify na EDM szły bez opcji uruchamiania wycieraczek spryskiem. Na USDM szły jak pisze Furiuos

cvc d15
12-06-06, 12:06
Civic CX 3d USDM nie ma takiej funkcji. Nie ma tez funkcji INT ani tylnej wycieraczki :) Mocy tez nie było w standardzie dopóki się za niego nie wziąłem. pzdr

ceelx
12-06-06, 12:30
u mnie tez sie nie uruchamiaja wycieraczki, ale mi to pasuje :P

Caingorn
12-06-06, 22:10
pewnie że pasuje bo mozna sobie dobrze szybe namoczyć a nie rozmazywać syfu na szybie

ceelx
13-06-06, 00:41
no tak tak :d
ale szczegolnie jak sie ma jeszcze spryski plug@play :P :D

Lcfr
13-06-06, 22:10
w sedanie wersja usa/ na usa ;) wycieraczki nie właczaja sprysków...

wyglada na to, ze tylko kanadyjki tak szpanuja;)

ps. mnie osobiscie wkurza jak uzywam sprysków (mazda) i startuja od razu wycieraczki...

kenny
13-06-06, 22:43
mi w EJ9 nie uruchamiały się, a w EK4 się uruchamiają

ceelx
14-06-06, 09:59
tak jak juz wczesniej napisalem u mnie nie smigaja odrazu op spryskach, a z kolei u pq (wersja usa/kanada) odrazu wlaczaja sie wycieraczki

micado
02-10-06, 18:05
mam civika hb z 94 i mam maly problem z spryskiwaczem tylniej szyby, wlasciwie nie daje oznak zycia, nie dziala
czy moze tak to juz jest w civikach ze tylni spryskiwacz nie dziala?

Furious
02-10-06, 19:01
mam civika hb z 94 i mam maly problem z spryskiwaczem tylniej szyby, wlasciwie nie daje oznak zycia, nie dziala
czy moze tak to juz jest w civikach ze tylni spryskiwacz nie dziala?
pewnie silniczek spryskiwacza Ci padł