PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry mechanik z Kielc lub okolic - porady



omen84
11-11-09, 23:39
Witam!
Od pół roku mieszkam w Kielcach i nie bardzo orientuję się tutaj po warsztatach mechanicznych, dlatego pozwoliłem sobie zapytać o jakiś godny polecenia, szczególnie jeśli chodzi o Hondy, bo sam posiadam Civica V generacji. Ostatnio coś mi zaczęło stukać przy lekkich ruchach kierownicy, po przeglądnięciu postów wiem, że może to być tylko końcówka albo maglownica. Więc albo wydatek 100 albo 1000 stąd nie chce trafić na mechanika, który bez dokładnej diagnozy wydrze ode mnie grubą kaskę :) Będę wdzięczny za info na temat mechanika z Kielc lub okolic godnego polecenia. Do Cichońskiego się nie wybieram bo mam o nich niepochlebne zdanie. Mam namiary na świetnego a przy tym niedrogiego mechanika specjalizującego się w Hondach, ale ten mieszka i ma warsztat za Krakowem więc trochę daleko - jakbym jednak myślał o podrasowaniu samochodu lub generalnej naprawie to tylko tam. W razie czego mogę się napisać namiary na niego.
Pozdrawiam i z góry dzięki.
Damian

.michal
12-11-09, 15:56
Do Cichońskiego się nie wybieram bo mam o nich niepochlebne zdanie

nie tylko Ty masz o nich takie zdanie. oni solidnie pracują na to żeby ich nikt nie lubił.

ja mogę polecić chłopaków z M.S.Bis serwis (na ulicy Ściegiennego 215). jak mi sie cos spsuje to jade do nich. zazwyczaj maja dużo pracy wiec trzeba sie wczesniej umawiać. więcej info w tym temacie http://forum.honda-kielce.pl/viewtopic.php?t=3241 pozdrawiam

omen84
12-11-09, 17:46
Dzięki za ekspresową odpowiedź i szczere podejście do tematu. Myślę, że się zdecyduje i niebawem podjadę na oględziny. Jeśli ktoś ma inne zdanie lub propozycję co do mechanika z Kielc lub okolic to niech pisze - nie zamykam tematu.
Pozdro dla miłośników H.

omen84
07-12-09, 09:12
Jeszcze raz dzięki za pomoc przy wyborze mechanika z Kielc. Chłopaki z MS BIS zdiagnozowali w momim samochcodzie walnięte tulejki na wachaczu, łączeniu amortyzatora z wachaczem (łącznie 3 elemnty po 30 zł) i dodtakowo wymienili mi gume (harmonijkę) na drążkku kierowniczym wchodzącym do przekładni. Koszt całkowity z częściami to 190 zł, czas oczekiwania na samochód po wcześniejszym umówieniu się to 1 dzień. W sumie jestem zadowolony choć stukania przy delikatnych ruchach kierownicy w lewo i w prawo na postoju przy zgaszaonym silniku nadal pozostają. Mechanik powiedział że wszytko z maglownicą (którą podejrzewałem o te stuki) oki a stuki na postoju muszą być w układzie ze wspomaganiem.Cichną po zwiększeniu ciśnienia w układzie po uruchomieniu silnika.
Jak ktoś będzie miał dodtakowoe opinie o ww. serwisie to może sie nimi podzielić - oczywiście na temat innych mechaników z Kielc lub okolic również.
Pozdro

.michal
07-01-10, 13:07
stukania przy delikatnych ruchach kierownicy w lewo i w prawo na postoju przy zgaszaonym silniku nadal pozostają

u mnie też jest podobnie i wydaje mi sie że to jednak mogą być luzy na maglu. chłopaki też nie byli do końca pewni.

omen84
07-01-10, 17:36
Mi ciężko to ocenić bo nie znam się na tym do końca ale póki stukanie nie jest bardziej słyszalne i nic się nie dzieje podczas jazdy to zostawiam temat. Może lepiej nie przyglądać się aż tak dokładnie samochodowi bo zawsze coś się znajdzie a wtedy.. myślenie i wydatek :) Odnośnie stukania to zastanawiają mnie dźwięki wydobywające się gdzieś z przodu zawieszenie przy prędkości powyżej 70 km/h i delikatnym skręcie - wtedy ciężar samochodu przenosi się na jedną ze stron (auto delikatnie się przechyla) i słychać tyrkotanie. Po wyprostowaniu toru jazdy cisza. Pewien mechanik sugerował mi kiedyś że być może to klocek hamulcowy uderza o tarczę po przechyleniu się pojazdu i stąd ten dźwięk. Jeśli ktoś ma pogląd na ten temat a najlepiej spotkał się z taką sytuacją to niech da znać.
Pozdro