PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 nie odpala świeci check engine



tiop
11-11-09, 19:24
Witam,

Odpalilem dzisiaj hanie pochodzila z 10s, zgasla i juz nie odpala. Caly czas swieci kontrolka check engine, co ciekawsze wogole nie zapala sie kontrolka od aku, jedynie cisnienie oleju.

Robilem reset ecu nic nie pomoglo, chcialem zrobic diagnostyke, zwralem piny i nic. Kontrolka check engina caly czas sie pali. Do tego nie slysze aby przekaznik pompy pstrykal. Co to moze byc?

skolopendra
11-11-09, 19:36
na początek przeczytaj to:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=5520&highlight=przekaznik+pompy

tiop
11-11-09, 19:44
tak wiem o przekazniku kiedys mialem nawalony i przelutowalem ale objawy byly inne. Check engine sie nie palil, po prostu nie odpalal. Chyba wydaje mi sie ze to ecu, bo nie moge nawet diagnostyki zrobic.

Jest moze jakis bezpiecznik od zasilania ecu?

skolopendra
11-11-09, 20:01
jakis bezpiecznik od zasilania ecu?

nie ma

zwralem piny i nic

nie pomyliłeś kostek?

Maxoff
11-11-09, 20:13
Jest moze jakis bezpiecznik od zasilania ecu?
ECU ma dwa bezpieczniki. Jeden to backup 7.5A (w puszcze obok akumulatora) a pod drugi (15A obok backup, podpisany jako bezpiecznik ECU) podłączony jest główny przekaźnik i to napięcie używane jest przez ECU gdy przekręcisz kluczyk. Tak więc sprawdź ten bezpiecznik i jeszcze pod kierownicą są dwa bezpieczniki także 15A podpisane jako ACG(S) - je także sprawdź.


co ciekawsze wogole nie zapala sie kontrolka od aku, jedynie cisnienie oleju.
Wygląda jak padnięty bezpiecznik pod kierownicą, 15 ACG(S) - po lewej góry rząd. To także tłumaczy dlaczego nie chce odpalić, ten bezpiecznik zasila pompę w D15B2 oraz wyjaśnia dlaczego nie możesz zrobić samo diagnostyki - przez ten bezpiecznik płynie prąd który załącza przekaźnik dający sygnał do kompa, że został przekręcony kluczyk.

tiop
11-11-09, 20:27
Spalony ACG(S), wielkie dzieki Maxoff :). Problem rozwiązany

Maxoff
11-11-09, 20:29
To dzięki temu, że bardzo dobrze opisałeś objawy :)

tiop
11-11-09, 22:59
no i znowu pojawil sie problem. Przekaznik od pompy cyka a pompa nie buczy. Gdzie znajduje sie pompa paliwa?

Maxoff
11-11-09, 23:05
W baku, pod tylnym siedzeniem. Działa samo diagnostyka? Sprawdziłeś bezpieczniki pod kierownicą i obok akumulatora? W sewisówce jest rozdział o sprawdzaniu przekaźnika głównego i kabli do niego idących, sugeruję się z nim zapoznać.

PS. Skąd wiesz, że cyka przekaźnik od pompy a nie przekaźnik załączany przy przekręceniu kluczyka? W tamtej obudowie jest więcej niż jeden przekaźnik.

tiop
11-11-09, 23:16
samodiagnostyka dziala, kontrolki juz swieca tak jak powinny, bezpieczniki sprawdzone, przekaznik wyjalem sprawdzilem luty cyka zawsze, wiec powinien byc sprawny. Podczas przekrecenia kluczykiem zawsze oprocz cykniecia bylo buczenie pompy a teraz cisza.

Hmm... Patrzylem pod siedzenie i nie widze tej pompy, po lewej stronie czy po prawej?

Maxoff
11-11-09, 23:29
Hmm... Patrzylem pod siedzenie i nie widze tej pompy, po lewej stronie czy po prawej?
Założyłem, że masz civica V gen, może błędnie, jaki masz wóz bo w profilu nic nie ma? Pompa powinna być na środku pod tylną kanapą pod metalową osłoną.


samodiagnostyka dziala, kontrolki juz swieca tak jak powinny, bezpieczniki sprawdzone, przekaznik wyjalem sprawdzilem luty cyka zawsze, wiec powinien byc sprawny. Podczas przekrecenia kluczykiem zawsze oprocz cykniecia bylo buczenie pompy a teraz cisza.
Sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? Ogólnie jeśli jest cyknięcie to znaczy, że załącza się ten od stacyjki, pytanie czy cyka ten od pompy. Po przekręceniu kluczyka komputer na chwilę włącza pompę dając na wejście nr 8 przekaźnika masę - sprawdź czy jest tam masa. Masa powinna także pojawić się gdy kręcisz rozrusznikiem.


samodiagnostyka dziala
Pokazuje coś konkretnego?

PS. Sugeruję wziąć serwisówkę i sprawdzić wtyczkę od przekaźnika tak jak pisałem.

tiop
11-11-09, 23:54
Faktycznie jest po srodku, nie rozkrecalem kanapy bo niewiem jeszcze jak ;). W kazdym badz razie jak poloze reke na pompie i przekrece kluczyk to czuje tylko pukniecie zamiast pracy pompy. Jutro rozkrece i zobacze dokladnie.

Przekaznik powinien dzialac bo mam go na wierzchu wyciagnietego i pstryka jak przekrece kluczyk (powinien wlaczyc pompe), po 5s znowu pstryka (wylaczyc pompe) i jak krece rozrusznikiem to tez pstryknie (wlaczyc).

Maxoff
12-11-09, 00:00
Hm... może masz zapchany filtr paliwa i po prostu pompa nie ma jak pompować? To taki mój strzał w ciemno. Równie dobrze może być coś nie tak pompą.

drypaul
12-11-09, 10:36
Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc się podepnę tutaj, bo u mnie sprawa też dotyczy checka w d15b2.
Otóż dwa dni temu podczas jazdy z prędkością ok. 120km/h zapalił mi się check. Ponieważ do domu miałem około 5km i samochód pracował normalnie, postanowiłem z tym checkiem dojechać do domu.
Jak dotarłem i uruchomiłem silnik ponownie check już się nie zapalił. Wczoraj zrobiłem jeszcze ok. 30km i się nie świecił. Samochód chodzi zupełnie normalnie, nic się nie zmieniło.
Czy samodiagnostyka pokaże jakiś błąd, skoro check już się nie zapala? Czy mam z tym coś robić czy dopóki jest ok się nie przejmować?

jasiek09
12-11-09, 16:36
błąd powinien pozostać w pamięci i powinieneś zobaczyć go przy samodiagnostyce

tiop
13-11-09, 18:51
Co do mnie to auto juz hula :). Pompa byla spalona, wymienilem na nowa i jest ok. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc ;)

Maxoff
13-11-09, 22:00
Możliwe, że pompa zaczęła Ci siadać i stąd spalony bezpiecznik wcześniej.