PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki olej polsyntetyczny 10W40 polecicie ?



Wally
09-06-06, 14:57
Ziomale mam zagwozdke,

obecnie w sercu mego potwora D14A3/4 plywa sobie zacna oliwa Motul 4100 TurboLight 10W40. Jako ze zbliza sie czas wymiany, chcialem moja Hanie poczestowac kolejna porcja tegoz oleju ale jego cena z deka przytlacza. Oleju nie ubywa od wymiany do wymiany raczej wogole, przebieg 73kkm nie jest wielki jak na auto 10cio letnie wiec mysle jak tu nie skrzywdzic Civica.

Zrobilem rozeznanie i za 150pln moge miec banke 5L, doliczmy do tego jeszcze wymiane oleju 15pln tuz pod nosem oraz 25-35pln za filtr i robi sie z tego ok 200pln - sporawo jak na coroczna akcje wymiany oleju. Najgosze jest to, ze nie da sie kupic opakowania 4L bo nie ma a zakup 4x po 1L jest nieoplacalny bo kosztuje wowczas 140pln.

Jak byscie postapili, odzalowac 200pln i zmienic olej na taki jak byl czy zmienic na inny, bycmoze tanszy. Jesli polecicie zmiane to na co :?: Do drugiego civica z nieco wiekszym przebiegiem i lekkim apetytem na oliwe wybralem polecanego Valvoline MaxLife 10W40. Czy meczyc moj, jakby nie patrzyc, bardzo zdrowy silnik w/w olejem MaxLife czy tez szukac alternatywy w dobrej cenie :?: Istotne - nie zamierzam przesiadac sie na sysntetyk.

P.S. jesli kupilbym Motula 5L to czy te 1.5L pozostale po wymianie, mogloby bez obaw lezakowac roczek aby posluzyc mi przy kolejnej wymianie ? Wowczas dokupuje dwa opakowania 1L i mam tansza wymiane.

ppm702
09-06-06, 15:09
było o oleju tyle i znowu nowy watek? Opanuj się :/

havok
09-06-06, 15:37
Jeśli chcesz Motula, to na allegro jest użytkownik jaro-osta, który ma taniej Motula. Kiedyś kupowałem u niego w litrowych baniakach, chwilowo ma już tylko 5l Turbolight, ale za to za 120 pln.

Furious
09-06-06, 15:51
Bosz... znowu te oleje? :?

wunat
09-06-06, 15:52
na allegro jest banka 4L 10w40 mobila za 69PLN. Ja kupilem i narazie jest ok.

Wally
09-06-06, 16:05
Loozojcie chlopaki, nic ciekawego sie ostatnio na forum nie dzieje to chcialem Was ozywic przed wieczornymi alkoholowymi atrakcjami przy meczu :D

to jak to jest z tym lezakowaniem oleju? stazeje sie czy nie ?

woytaz
09-06-06, 17:06
hmn.....? jakies specjalne przywileje....?
było o olejach wiec chyba blok...?
mnie to tam wsio, ale........sprawiedliwosc musi byc!!!!!!!!!

Wally
09-06-06, 18:05
woytaz, nie podstakuj kolego i nie podburzaj innych bo robisz OT

wunat, havok, thx za info, poszukam w archiwum alternatywy lub zabeceluje za jakosc - czego sie nie robi dla Hani :grin:

Furious, ppm702, zamykajcie choc nadal nie wiem nadal czy olej ma swoja trwalosc i czy lezakowanie przez 1 rok moze zrobic mu kuku

wunat
09-06-06, 18:09
a dlaczego mialoby? banki nie sa chyba hermetycznie zamkniete a oleje maja duzo dluzszy okres przydatnosci do uzycia niz rok ...

Wally
09-06-06, 18:35
Oszczedny woli sie 3 razy spytac niz stracic :D Zadalem juz pytanie kolesiowi z allegro od Havoka (jaro-osta) - moze zostane przy Motulu.

woytaz
09-06-06, 18:42
co to znaczy "nie podskakuj"....? to pozostawie bez komentarza

juz napisalem, mnie to wsio o czym czytam, i ile razy to czytam
chodzi mi glownie o to ze jak sam wiesz o olejach było sporo, a nawet wiecej

gdyby temat zalozyl ktos z nowych, to nawet nie byloby zadnej odpowiedzi tylko od razu
blok.... mam racje?

moj nie mial na celu podburzac itp itd, ale skoro ktos tu pilnuje porzadku, to niech bedzie
konsekwentny w tym co robi

z mojej strony EOT

Furious
09-06-06, 18:49
Albo staramy sie budować porządną wiedze przechowywaną w archiwum albo kazdy nowy bedzie pytal ciagle o to samo, tylko kto bedzie odpowiadal na takie posty jak kazdemu juz sie odechce pisac po raz n-ty tego samego

No to LOCK