PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dziala taki dolot ?



LIO
08-02-05, 23:39
Hmm, wyglada bardziej na bajer, ale moze i ma jakies pozytywy :-)

http://img198.exs.cx/img198/4664/dolot8gm.png

czy ten bypass filtr zaklada sie na krótki odcinek rury, a potem dalej ciagniemy CAI w zderzak i stozek ?

znalazlem w poszukiwaniu dolotu dla siebie i mnie zaciekawilo takie rozwiazanie. Moze ktos sie juz z tym gdzies spotkal (chociaz nie wydaje mi sie) :D

Kojot
08-02-05, 23:45
To chyba zapobiega pobieraniu wody do dolotu

lukiasz
08-02-05, 23:51
To chyba zapobiega pobieraniu wody do dolotu

w oryginale tak tutaj raczej na pewno nie
bajer ot co

Adam R.
09-02-05, 00:55
Jak dla ciebie bedzie dzialal dobrze :lol:

itr
09-02-05, 03:15
:lol: :lol:
zrob sobie lepiej sam

LIO
09-02-05, 12:15
:lol: :lol:
zrob sobie lepiej sam
musiałbym żebro wyciąć ;)

rem36
09-02-05, 12:31
Zapewne uklad taki ma polepszac reakcje na pedal gazu, wiadomo ze im dluzsza rura tym wieksza bezwladnosci powietrza, co powoduje ze trzeba chile poczekac zanim doleci ono do silnika a dzieki drugiemu filtrowi umieszczonemi blisko przepustnicy droga ta wyraznie sie zmniejszy, ponadto moze miec on pozytywny wplyw na przebieg momentu w srednich i niskich obrotach moze on dzialajc jak szkrzynka pojemnosciowa powodujac "łagodzenie " fal wywolanych odbijaniem sie powietrza od zamknietych zaworow i wszelkiego rodzaju załaman.Wydaje mi sie jednak ze puszka rozprezeniowa lepiej spelni to zadanie, choc z ukladem dolotowym nigdy nic nie wiadomo, dobiera sie go eksperymentalnie na drodze badan , wiec trudno na oko powiedziec czy cos zda egzamin czy nie....

LIO
09-02-05, 12:58
brzmi madrze :-)
trzeba bedzie rozwazyc i taka opcje ;) w poszukiwaniu dolotu

Adam R.
09-02-05, 13:52
Zapewne uklad taki ma polepszac reakcje na pedal gazu, wiadomo ze im dluzsza rura tym wieksza bezwladnosci powietrza, co powoduje ze trzeba chile poczekac zanim doleci ono do silnika a dzieki drugiemu filtrowi umieszczonemi blisko przepustnicy droga ta wyraznie sie zmniejszy, ponadto moze miec on pozytywny wplyw na przebieg momentu w srednich i niskich obrotach moze on dzialajc jak szkrzynka pojemnosciowa powodujac "łagodzenie " fal wywolanych odbijaniem sie powietrza od zamknietych zaworow i wszelkiego rodzaju załaman.Wydaje mi sie jednak ze puszka rozprezeniowa lepiej spelni to zadanie, choc z ukladem dolotowym nigdy nic nie wiadomo, dobiera sie go eksperymentalnie na drodze badan , wiec trudno na oko powiedziec czy cos zda egzamin czy nie....
nie nie to nie o to chodzi z tym filterkiem
ten filterek udaje Air Bypass Valve i najchcetniej chcial by wygladac tak
http://www.aempower.com/productSubCatImages/3_1_f.jpg

rem36
09-02-05, 14:02
no i jak by mu sie juz udalo tak wygladac to co by wtedy robil??

Adam R.
09-02-05, 14:17
no i jak by mu sie juz udalo tak wygladac to co by wtedy robil??
to wtedy wode by wywalal z dolotu i niezasysal zadnego cieplego powietrza ani by nie wypuszczal powietrza, jednym slowem jest to taki super element dolotu AEM`a ktory "wydala" wode

Lord_ZED
09-02-05, 22:19
Mi się wydaje że ten filtr też spełni funkcje. Czyli nie będzie zasysało ewentualnej wody. Bo jak wiadomo powietrze łatwiej zassać niż wode rurż i jak byż wpakował koniec z 1 filtrem całkiem do wody. To jak zaczoł byś wsysać powietrze to by nie ciągło wody tylko powietrze tym właśnie mniejszym filtrem.

Wiem bo pamiętam jak robiłem sobie faje wodną ze słoika :). I sytuacja była dość podobna.