PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica Civic VI rocz. 1995-1998 i 1999-2000



memek1991
09-11-09, 20:31
Witam, jestem nowym użytkownikiem, chciałem się dowiedziedzieć czy jest różnica między rocznikami 1995-1998 i 1999-2000 bo te produkowane od 1999 były po liftingu, chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować auto z rocznika 1999-2000 czy można w to miejsce kupić auto starsze ale w lepszym stanie? Używałem "Szukaj" niestety nic nie znalazłem, proszę też o wyrozumiałość ponieważ w tym momencie nie znam jeszcze dokładnie tego auta a zastanawiam się nad jego kupnem, pozdrawiam

Domanoid
09-11-09, 21:07
Różnica jest w oznaczeniu silników (np D14Z4 jest typowy dla wozów po lifcie), zmieniono ogólnie niewiele, z tego co się orientuję jest to tylko kosmetyka, od strony mechanicznej zmian brak.

Jeśli chodzi o kosmetykę to tak: trzecie światło stop w nowszych jest na górze szyby, w starszych na dole, trochę zmieniono zderzaki i takie tam duperele...

kicivic
09-11-09, 21:11
Tzn zaleta tego po liftingu jest rzecz oczywista ze bedzie to swiezsze auto. Mysle ze latwiej bedzie znalesc Ci auto z dobrym wyposazeniem. Ale niestety poliftowe beda drozsze. Wizualnie to kwestia wyboru. Moim zdaniem przedliftowe zderzaki(przedni) prezentuja sie agresywniej, ale posiadaja one plastikowe listwy ktore w czarnym aucie jeszcze jakos sie zlewaja ale przy innych kolorach... Przedlift ma tylne lampy w stylu jdm (czesc lampy w ktorej jest kierunkowskaz ma kolor pomaranczowy), ale nie mozna powiedziec zeby poliftowe byly brzydkie. Mechanicznie Ci raczej nie pomoge. Na pewno oba auta warte uwagi. Co do silnikow to zalezy do czego autko ma sluzyc i czego oczekujesz...

memek1991
09-11-09, 21:16
właśnie chodzi mi o stronę mechaniczną, jeśli ktoś ma więcej informacji na ten temat prosiłbym o podanie ich.:) auto 1.4is narazie potem mod na b16a2 ale to dopiero w przyszłości, poprostu chodzi mi o dobrą budę do modyfikacji a nie jestem doinformowany myślałem że te modele przed i po lift mogą mieć troszke inne podzespoły

kicivic
09-11-09, 21:32
Wiesz no ogolnie niewielka roznica jesli chcesz i tak swap robic. Zreszta mozesz od razu poszukac czegos z podobnym silnikiem. Ostatnio swapy to podstawa :D A jesli chodzi o 1.4 iS To mozesz rownie dobrze szukac autka 1.4i roznica jest magiczne 15Km ktore mozesz szybko uzyskac poprzez zdjecie zwezki z przepustnicy. Wtedy masz praktycznie 1.4iS wiec z 75 koni robi sie okolo 90. Chociaz tutaj moga byc jakies tam wahania.

luzik
09-11-09, 21:33
Możesz też zawsze pomyślec o coupe :D

kicivic
09-11-09, 21:37
Jest to dobre auto na poczatek. Dosyc dynamiczne, oszczedne i teoretycznie bezawaryjne. Silnik 1.5 ils tez jest ciekawy i ogolnie bardziej polecam ma 114 koni na wstepie. Ma jednak dlugie przelozenia skrzyni bo jest to wersja econom i w gruncie rzeczy do pierwszej setki rozpedza sie podobnie jak 1.4 iS xp ale wystarczy zeswapowac sama skrzynie na krotsza i powinno byc duuuzo lepiej. No i w koncu jest to V-tec :D

luzik
09-11-09, 21:43
A wszelkie informacje masz na wyciągnięcie ręki :D O tutaj:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10527

no i tutaj:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=11737

poczytaj a dowiesz się wszystkiego :D

mpepe
09-11-09, 22:17
jesli chodzi o silnik to nie tylko oznaczenia z1/ z2 ale cos za tym stoi seria "Z" jest mniej podatna na modyfikacje wyciągnięcie zweżki d d14z1 nic nie da problem map paliwa wchodzi w grę ograniczona przez producenta (podobno do obejścia) ale sie juz długo z tym meczę. Ale jesli chodzi o wybór i tak brałbym nowszego oznaczenia silników stare d14a3 75KM i d14a4 90KM nowa po lifcie d14z1 i d14z2 i tak samo 75 i 90 KM a i w nowych chyba we wszystkich poduszki powietrzne w standzie w starych chyba nieliczne modele albo żadne ale mogę się mylić. Zewnetrznie jeszcze reflektory po lifcie są całkowicie przeźroczyste no i środek nowszy odświeżony

pwl
09-11-09, 22:22
Przedlift ma tylne lampy w stylu jdm (czesc lampy w ktorej jest kierunkowskaz ma kolor pomaranczowy)

Co ty za głupoty wypisujesz... Polifty JDM miały biały migacz... Pomarańczka nie ma nic wspólnego ze "stylem JDM". Po prostu przed liftem pomarańcz, po lifcie biel, czy to EDM, USDM czy JDM ;x Zaznaczam, że piszę tylko o HB, na innych budach się nie znam :D

Zmiany... całkowicie inny przód (niby nie widać, ale elementy nie są zamienna przed-polift). Większy hebel w polifcie (zawsze 262mm z przodu). Silnik 1.4 na pełnym wielopunktowym wtrysku, przedlift uproszczony wtrysk. Lepsze wypasy po lifcie (widział ktoś polifta bez poduch?).

Wiadomo, polift młodszy, to i droższy.

kicivic
09-11-09, 22:34
Co ty za głupoty wypisujesz... Polifty JDM miały biały migacz... Pomarańczka nie ma nic wspólnego ze "stylem JDM". Po prostu przed liftem pomarańcz, po lifcie biel, czy to EDM, USDM czy JDM ;x Zaznaczam, że piszę tylko o HB, na innych budach się nie znam :D

No wlasnie nie chodzilo mi o rynek japonski tylko styl Jdm. Jesli chlopak mialby isc w tym kierunku, to te lampy bardziej by pasowaly. Przeciez nie mowie tu ze to akcesoria tuningowe. W JDM najpopularniejsze sa pomaranczowe klosze kierunkowsazow, ale wybitnym znawca nie jestem. Zreszta nie o tym temat.

memek1991
09-11-09, 22:46
Może takie rzeczy jak silnik byśmy zostawili ja tylko chciałem zapytać o różnice tych modelów, dobrze powiedział Paweł i Patrycjusz że ma poduchy itd interesuje mnie ogólnie co ma a czego nie ma wersja po lifcie bo to co widze to sama kosmetyka i czym ona odstaje, modyfikacje będe przeprowadzał dopiero przy swapie na b16a2 wcześniej nie mam nawet co myśleć, no chyba że kosmetyke, może bardziej sprecyzuje pytanie: Czy warto pokusić się o model po lifcie skoro po jakimś czasie będą na nim robione modyfikacje czy raczej kupić starszy rocznik?, jeśli tak to dlaczego albo jeśli nie to też dlaczego.. :P, dzięki za wasze wypowiedzi

kicivic
09-11-09, 22:52
To juz kwestia tego ktory Ci sie bardziej podoba. Przedlifta tez na pewno znajdziesz z dobrym wyposazeniem. Jest to glownie kwestia ceny i tego ze teoretycznie czym auto mlodsze tym powinno byc w lepszej kondycji, ale to zalezy od egzemplarza.

Co do poduch to w przedlifcie tez naogol sa. Zadko sie zdaza zeby nie byly, inaczej moze byc z ABS-em, ale tego nie jestem pewnien.

fazer1985
09-11-09, 23:13
Jeśli ktoś jest pewien że tak nie jest to niech sprostuje, ale po liftowa ma wzmocnienia dodatkowe z przodu i tyłu schowane za zderzakami, co napewno umacnia konstrukcje nośną. Pozatym silniki z1 i z2 mają dwie sondy lambda no tak ale ciebie to nie interesuje;) Polecam wersję po lifcie zawsze to teoretycznie mniej zmęczone auto no i bardziej dopracowane w szczegółach. Ja mam ej9 z d14z1 i bardzo sobie chwalę, środek jest przyjemny i ma niezłe materiały jesli chodzi o wygląd i jakość:) pozatym chyba wszystkie wersje miały otwory w wahaczach tylnych pod stabilizatory? tak na marginesie;)

augustflacha
10-11-09, 18:54
w poliftach sa pasy bezpieczenstwa z napinaczem pirotechnicznym a w przedlifcie chiba nie mn

memek1991
12-11-09, 20:03
dzięki za wszytkie wypowiedzi ;), będe się poważnie zastanawiał, pozdrawiam... można zamknąć temat

ygor
12-11-09, 23:00
Większy hebel w polifcie (zawsze 262mm z przodu).

Nie jest to do konca prawda , moja ejotka '97 MY '98 miala tez 262 i tak naprawde pojawilo sie to chyba podczas tzw malego liftingu w '98

zmienili tez tapicerke na ladniejsza a fotel kierowcy ma jakas jedna dodatkowa regulacje

hcc
13-11-09, 09:29
dodatkowo polift ma: podłokietnik, map-light, podgrzewane lusterka ( przynajmniej w moim tak jest )

uniu1
13-11-09, 10:06
dodatkowo polift ma: podłokietnik, map-light, podgrzewane lusterka ( przynajmniej w moim tak jest )

A co to jest ten map-light?

B18
13-11-09, 11:15
Podobno w polifcie dużo łatwiej wykonać nadmuch zimnego powietrza na stożek od CAI. Robi się to wykorzystując otwór przewidziany na prawy halogen. W wersji przedliftowej już nie koniecznie tak bezproblemowo, chociaż szczegółów nie znam.

kenny
13-11-09, 13:02
dodatkowo polift ma: podłokietnik, map-light, podgrzewane lusterka ( przynajmniej w moim tak jest )
nie wszędzie, Twoje bajery były akcesoryjne


A co to jest ten map-light?
http://images115.fotki.com/v667/photos/2/29742/460036/EG4_maplights_1-vi.jpg




Podobno w polifcie dużo łatwiej wykonać nadmuch zimnego powietrza na stożek od CAI. Robi się to wykorzystując otwór przewidziany na prawy halogen. W wersji przedliftowej już nie koniecznie tak bezproblemowo, chociaż szczegółów nie znam.

Wystarczy spojrzeć od przodu i widać od razu, że tak jest. Przed liftem nie było miejsc na halogeny, zakładało się je w atrapie. Po lifcie dostały swoje dziury po bokach zderzaka.