PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik temp. cieczy chłodzącej!!!



Diablo
08-06-06, 20:36
Witam:)
Mam nastepujacy problem: padł mi wskaznik temperatury silnika:( szukalem nowego jednak ze nabyc go mozna jedynie z calymi zegarami ktore kosztuja 200 zl bo osobno nikt nie chce sprzedac:( to nie stac mnie na ten wydatek ale posiadam osobny wskaznik temperatury i chcialbym go podpiac pod czunik temperatury znajdujacy sie w silniku. I teraz moje pytanie gdzie taki czujnik sie znajduje (czy jest to ta wtyczka obok termostatu? tzw. "czujnik termiczny") czytalem ze zalacza on wentylator gdy temp. przekroczy okreslony poziom (wiec nie jestem pewny na 100% czy to on). Nastepnie jak go podpiac czy wystarczy wpiac sie w przewody wychodzace od wtyczki wpinanej w czujnik czy tez potrzebne sa jakies dodatkowe kombinacje? Bardzo prosze o pomoc bo jestem w kropce:( Pozdrawiam:)

MacK
08-06-06, 22:47
(czy jest to ta wtyczka obok termostatu? tzw. "czujnik termiczny") czytalem ze zalacza on wentylator gdy temp. przekroczy okreslony poziom (wiec nie jestem pewny na 100% czy to on).
nie możesz, ten czujnik działa w trubie "on-off", do wskaźnika temp. jest drugi czujnik w bloku po prawej stronie króćca górnego węża do chłodnicy pod aparatem zapłonowym ale nie wiadomo czy będzie miał odpowiednią charakterystykę to Twojego dodatkowego wskaźnika, najlepiej jakby ten dodatkowy wskaźnik miał swój oryginakny czyjnik temp, wtedy można by go wkręcić w miejsce starego jakimś sposobem (redukcje czy coś) i wtedy by banglało

a wogóle skąd masz pewność że wskażnik padł? może to czujnik? sprawdzałeś wskaźnik?

Diablo
09-06-06, 10:40
a wogóle skąd masz pewność że wskażnik padł? może to czujnik? sprawdzałeś wskaźnik?
stad mam pewnosc ze wskaznik siadl bo poprzedni wlasciciel cos ostro kombinowal z tymi zegarami bo niedosc ze pomalowal jakas lipna farba wskazowki to jeszcze tak zalozyl biale tarcze ze zacinala sie wskazowka od obrotomierza (tarcze usunalem i jest git) ale cos mu nie poszlo ze wskaznikiem temperatury i wlasnie nie dosc ze ulamal wskazowke to jeszcze po rozebraniu i wyjeciu calego wskaznika zobaczylem ze zwoje sa poprzerywane w paru miejscach (tam to niewiem co kombinowal) i to pewnie przez te przerwane zwoje wskaznik ani drgnie :sad: (gdyby to byl jeden drucik w tym zwoju to moze probowalbym jakos go polaczyc i byc moze by dzialalo ale tam jest "teksanska masakra" :sad: . Oki dzieki za odpowiedz dzis obczaje ten czujnik pod aparatem i zobacze co da sie zrobic :smile: .

Furious
09-06-06, 12:42
a nie lepiej zegary wymienic? :roll:

Diablo
09-06-06, 14:59
a nie lepiej zegary wymienic? :roll:
Tak zgodze sie moze i lepiej ale zegary kosztuja w granicach 200 zl (z obrotomierzem) na co mnie nie stac w chwili obecnej. A nikt nie chce sprzedac samego wskaznika temperatury (no moze nie samego bo jest on polaczony razem ze wskaznikiem poziomu paliwa - i mozna je wymienic bez ruszania pozostalych). Wiec taniej wyjdzie montaz osobnego wkaznika temperatury. I tak jak napisal MacK najlepiej jakby mial on swoj wlasny czujnik temp. a moj nie ma wiec bede musial sie rozgladnac za jakims wskaznikeim z czujnikiem w komplecie. Mysle ze napewno wyjdzie taniej niz zakup calych zegarow :)

wunat
09-06-06, 15:04
mysle ze jak bedziesz szukal nowki to wcale duzo nie zaoszczedzisz a bedziesz mial jakby nie patrzec prowizorke ...

Diablo
09-06-06, 15:19
mysle ze jak bedziesz szukal nowki to wcale duzo nie zaoszczedzisz a bedziesz mial jakby nie patrzec prowizorke ...
Mysle ze jak dobrze go ukryje i zrobie to z glowa tak ze bedzie widoczny tylko dla mnie to nie bedzie az tak zle :smile:
A znalazlem cos takiego (napewno tansze od calych zegraow):
http://www.allegro.pl/item108713434_wskaznik_temperatury_wody_super_cena _.html
http://www.allegro.pl/item108491687_wskaznik_temperatury_wody_i_inne_w_o fercie.html
Tylko pozniej moze byc faktycznie problem z wmontowaniem nowego czujnika w miejsce starego. Wiec napewno sie jeszcze raz nad tym wszystkim zastanowie :grin: pozdrawiam

elmer
09-06-06, 15:23
Uwzględniając montaż, ******y wygląd takiego wskaźnika za 60 zł (i pewnie precyzję wskazań), na pewno lepiej wyjdziesz wymieniając zegary. A można taniej niż za 200 zł dostać, tylko trzeba poszukać.

EDIT by ppm702
prośba o poprawę zaznaczonego

ppm702
09-06-06, 15:30
Elmer, http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=655 punkt 8

Diablo
09-06-06, 15:39
Ok dzieki wszystkim za opowiedzi. Napewno nie bede robil nic na sile i napewno wezme pod uwage opcje uzbierania paru "groszy" i zakupu calych zegarow :) przynajmniej bedzie to mialo "rece i nogi" :grin:

Furious
09-06-06, 16:48
Taka prowizorka jest bez sensu... a zegary kupisz za 150 jak podzwonisz po paru szrotach i bedzie gitara.

elmer
09-06-06, 18:34
Sam sobie popraw zamiast klepać posty.

ppm702
10-06-06, 09:08
sobie poprawiał nie będę, a za takie zachowanie poprawiłem Tobie statystykę ostrzeżeń.