PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chce zapalać!!!Pomocy



masinski
09-11-09, 09:07
Problem miał być rozwiązany a dalej jest. Jakiś czas temu samochód zaczął wariować kiedy było wilgotno. Krecił i kręcił ale odpalić nie chciał nawet na ssaniu. Odpalenie tylko i wyłącznie z holu. Miesiąc temu rozpocząłem naprawy, żeby w końcu nie modlić się o to żeby nie padało albo żeby odpalił.

Byłem u gaźnikowca (warszawa ul.szarych szeregów). Zrobili wszystko z gaźnikiem. Czyszczenie, regulowanie, wymiana klapki ssania (czy jakoś tak). Niestety gaźnik zrobiony samochód dzień potem ma ten sam objaw. I znowu hol.

Podładowałem akumulator i znowu to samo. W zaprzyjaźnionym warsztacie wymieniono mi później węgielek (chyba w kopułce ale nie chce przekręcić).Dalej to samo. Zostawiłem samochód u elektryka. Elektryk po dniu roboty powiedział, że miałem przebicie. Mogę przekręcić ale z dwóch "faz" 12V i 9V moja Honda dawała tylko 7. Ponoć coś tam w kopułce wymieniono (część o wszystko mówiącej nazwie "palec").

Minęły ponad dwa tygodnie i od dwóch dni muszę wspomagać się holem. Dzień wcześniej padało mocno samochód nie dawał znaków życia poza kręceniem. Dziś nie padało, fakt mgła jak w całym kraju. Po dwóch zakręceniach samochód się odpalił. Niestety nie trwało to zbyt długo bo po wskoczeniu na 500RPM kiedy dodałem gazu, żeby może wszedł na wyższe obroty i ewentualnie raczył włączyć ssanie poprostu ZGASŁ!

Jutro z samego rana wykonuje telefon do elektryka, bo podejrzewam że problem dalej tkwi w elektryce.

Świece i kable były robione przy awarii rozrządu jakies 15 tysięcy temu. Dodaje tak w gwoli ścisłości.

Pomocy forumowicze, bo codzienne wstawanie i modlenie się jak o mannę z nieba żeby odpalił (i w rezultacie żeby mógł nie spóźniać się do pracy) już naprawdę mnie rozsierdza i mam ochotę zrobić coś tej biednej hondzie :P

Z góry dziękuję za pomoc

rocznik '95 hatchback 1.3 (d13b2)

ps. Proszę o wybaczenie administrację, ale musiałem to umieścić drugi raz. Sprawa jest ważna a wcześniej mógł, to ktoś przeoczyć.....

skolopendra
10-11-09, 17:39
zacznij od sprawdzenia czy jest iskra i paliwo