PDA

Zobacz pełną wersję : Porysowany plastik od zegarów



ender123
07-11-09, 21:04
Sprowadziłem niedawno civica 5d z zagranicy. Niestety poprzedni właściciel nie dbał o szczegóły i niektóre plastiki są porysowane. Szczególnie irytujący jest porysowany przeźroczysty plastik od zegarów oraz czarne plastiki po bokach. Czy zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na wypolerowanie tej części? Mi osobiście nic na myśl nie przychodzi, a nie chce próbować dziwnych specyfików by nie pogorszyć sprawy. Plastiki nie są mocno porysowane, ale mnie osobiście to przeszkadza.

szubek
07-11-09, 21:56
poszukaj na forum było poruszane pozostaje tylko wymiana albo od type R albo od cifa po liftingu, można wynmienić szybkę obrotomierza i tą całą atrapę bo bokach, wzasadzie w cife wszystkie szybki są dostępne oddzielnie do wymiany i koszty nie takie duże.

jak wymienisz od cifa po liftingu zapomnisz o problemie rysowania.

ender123
08-11-09, 11:15
poszukaj na forum było poruszane pozostaje tylko wymiana albo od type R albo od cifa po liftingu, można wynmienić szybkę obrotomierza i tą całą atrapę bo bokach, wzasadzie w cife wszystkie szybki są dostępne oddzielnie do wymiany i koszty nie takie duże.

jak wymienisz od cifa po liftingu zapomnisz o problemie rysowania.

znalazlem cene za szybke od obrotomierza od type r (250zl) czy taka sama cena jest dla civa po lifcie? I jaka jest mniej wiecej cena za te atrapy po bokach? Z tego co czytam to dość częsty problem. W jednym z tematów padła propozycja naklejenia na szybe folii poliweglanowej. Pytanie czy ktoś tego próbował? Jak z wyglądem?

Pabloss
08-11-09, 15:42
wymien tak jak pisze szubek i bedzie po klopocie

Artur S.
08-11-09, 17:39
Witam!
Widzę, że nie tylko ja jestem estetą ;) Anyway - jesli chcesz spróbować czyszczenia, to przejrzyj wątki:
1. http://www.civinfo.com/forum/cleaning/31631-piano-black-scratches-fixed.html
2. http://www.civinfo.com/forum/cleaning/12250-how-remove-little-scratches-your-dashboard-2.html#post170660
A tu: http://www.autokosmetyki.pl/ były kiedyś wynalazki o których się pisze (czy jeszcze są - nie sprawdzałem). Powyższe linki dotyczą czyszczenia kokpitu, zdaje się że z szybką od zegarów nic się nie da zrobić oprócz wymiany. Zresztą nie wiem czy nie warto od razu wymienić i kokpit na Typ-R albo "poliftowy" (qrde, do tej pory nie wiem czy to to samo ;) ) Aha - jakbyś go zamawiał, to upewnij się że będzie do Twojej wersji, bo zdaje się że jest różnica w ilości otworów dla wersji z ksenonami i bez.
Pzdr - Artur S.

szubek
08-11-09, 20:03
jeśli chodzi o szybkę obrotomierza to nic się nie zmieniło po lifcie, cena chyba około taka była ja już ją wymieniałem, zmieniła się tylko atrapa ta cała po lewo i prawo to jest cały element taki półksiężyc - kup od cifa po lifcie i będzie ok tylko zwróć uwagę aby była odpowiednia nie wiem czy masz xenony ??? jak masz to bez dziury na regulację reflektorów - wymiana atrapy to 15 minut - natomiast szybki od obrotomierza 1 godzinka w warunkach sterylnych aby nic do środka nie nasyfić.

mariusz05
08-11-09, 20:07
Szybke od obrotomierza da sie wypolerować preparatem do plexi ale zostanie ztarta warstwa niby antyodblaskowa (fioletowa), reszty kokpitu nie można polerowąć bo wygląda to gorzej po polerowaniu niz przed (tak jaby sie to rozpuszczało a nie ścierało) ew. można spróbować to polakierowć jakimś lakierem bezbarwnym ,pytanie tylko jakim ?.

leonik
08-11-09, 21:56
na allegro jest tego pełno w super stanie i dobrej cenie wiec ja bym sie nie bawił tylko kupił od type r albo konsolke z civ po liftingu :) sam bede musial wymienic bo moja tez porysowana :)

bunet
09-11-09, 21:17
czy oprócz jednego kolegi, który wywalczył wymianę plexi przez Hondę Poland, komuś się udało wymienić ją na gwarancji?
Skoro każdemu się rysuje, to może powalczymy zbiorowo i niech wymienią w ramach gwarancji?
Pzd

leonik
09-11-09, 22:03
mi niestety nie uznali na gwarancji choc obchodze sie z autkiem jak z jajkiem :) ale za duzo przerobek i nie chcialem sie z nimi klocic ... a teraz mam juz po gwarancji :(

wojtek1963
13-11-09, 20:43
pytałem w serwisie. Ta od type r kosztuje z wymianą 250zł. a ta od najnowszego modelu po lifcieokoło 500 zł.

bunet
16-11-09, 20:08
pytałem w serwisie. Ta od type r kosztuje z wymianą 250zł. a ta od najnowszego modelu po lifcieokoło 500 zł.

A jest jakaś techniczna różnica między type-r a po liffcie?:confused:

wojtek1963
17-11-09, 21:25
Od type R jest czarna-matowa, a od civica po lifcie jast taka jakby emitacja karbonu.

bunet
17-11-09, 22:13
a która wg Was jest lepszej jakości(ta za 500)???

Ca$h
17-11-09, 23:19
To juz chyba kwestia upodobania, mysle ze w tej za 250 jak i w tej za 500 problem rys znika, a przynajmniej staje sie niezauwazalany...

wojtek1963
17-11-09, 23:23
Dokładnie, obie oglądałem i są porównywalnej jakości. Oczywiście ta karbonowa mnie się bardziej podobała ale kosztuje drugie tyle co czarna.

kocik
28-11-09, 11:06
wlasnie wrocilem z serwisu - myslalem ze mieli mi wyminic plastik nad zegarami przez skrzypienie - wymienili cale piano razem z otoczka (czyli to takie niechropowate nad zegarmi + przeźroczyste element od zegarów + to chropowate - czyli caly ten element liczac od drzwi do radia - az do szyby) - nowe piano wyglada super - stare bylo niesamowicie porysowane (dopiero teraz to widac jak zalozyli nowe) bede sie musial zastanowic jak to czyscic, no i w koncu nie slychac zadnego skrzypienia :) oczywiscie wszytko w ramach gwarancji

Kozo
28-11-09, 13:59
wlasnie wrocilem z serwisu - myslalem ze mieli mi wyminic plastik nad zegarami przez skrzypienie - wymienili cale piano razem z otoczka (czyli to takie niechropowate nad zegarmi + przeźroczyste element od zegarów + to chropowate - czyli caly ten element liczac od drzwi do radia - az do szyby) - nowe piano wyglada super - stare bylo niesamowicie porysowane (dopiero teraz to widac jak zalozyli nowe) bede sie musial zastanowic jak to czyscic, no i w koncu nie slychac zadnego skrzypienia :) oczywiscie wszytko w ramach gwarancji

to naprawde nie wiem co im zrobiles ze Ci to wymienili na gwarancji ;)

ale mam dla Ciebie zla wiadomosc - tez zacznie skrzypiec szybciej niz myslisz - przerabialem to i tez zmienialem wszystko - z tego co pamietam to wystarczylo 500 km i zmienne temperatury - to jest taki badziewny plastik, polaczony na zatrzaski z innym jeszcze bardziej badziewnym plastikem + nasze drogi i nie ma bolu zeby nie zaczelo skrzypiec!

kocik
28-11-09, 14:42
w sumie ja im powiedzialem zeby mi tylko gabki na zaciskak dodali - powiedzieli ze wymienia calosc i lepiej spasuja

no i w sumie bardzo ladnie to jest zlozone duzo lepiej niz bylo poszczegolne elementy sie nie ruszaja sa idalnie spasowane - czy bedzie skrzypiec dalej... czas pokaze :P

leonik
28-11-09, 15:01
mi tez nie wymienili na gwarancji :( nie skrzypiało jakis czas a wczoraj znow zaczelo i mnie wkurza :( musze audio odpalac :( jeb*** plastiki

Ca$h
29-11-09, 10:47
jak jezdzilem po pieknej prostej drodze bylo cacy kiedy napotkalem wieksza nierownosc zaczynalo trzeszczec po jakis 5k km, problem zniknal calkowicie, nawet kiedy wjedzie sie w jakas dziure nic nie skrzypi tak jak by wszysko sie elegancko dopasowalo przez ten okres czasu i jest cacy :)