PDA

Zobacz pełną wersję : wentylator (d13b2 1,3 16V HB)



Thomas
06-06-06, 18:32
witam od roku czasu ciesze sie moją Haneczka jednak martwi mnie jedna rzecz a mianowicie niezałącza mi sie wentylator szukałem troche na ten temat bo myslalem ze to wina termostatu, ale wszystko co znalazłem ma inne objawy...
u mnie wskaźnik temp. ustawia sie po mniej wiecej 3km na troche więcej niż 1/3skali i tak zostaje niezależnie czy stoje w korku czy jade, ostatnio stałem w korku 20minut i az wyszedlem sobie zobaczyc czy chodzi ten wentylator czy nie, okazalo sie ze nie.
sam juz niewiem co jest grane bo gdyby poprostu sie niezałączał a silnik by sie przegrzewał to na wskaźniku powinno coś pokazywac a jest OK, niewiem czy to wazne ale po dłuzszej trasie ok 30km i dolny i gorny wąż z chlodnicy jest ciepły a tzn jesli sie niemyle ze włączony jest duży obieg czyli chyba tez OK.
wszystko by mnie cieszyło gdybym choc raz uslyszal ze ten wentylator chodzi bo w koncu po cos tam jest :D :) jakies rady??

coala_16
06-06-06, 19:19
Podpinam się pod temat, mam honde juz od 9 miesięcy i tylko raz w upalny dzień słyszałem wentylator :D Może tak ma być i autko ma wydajny układ chłodzenia?

pasazer
06-06-06, 22:21
U mnie wentylator zlacza sie tylko gdy robie reset kompa czyli okolo 25 minut postoju a podczas jazdy rowniez go nie slyszalem takze wydaje mi sie ze wszystko jest ok ;) CHYBA :!:

dejvt
06-06-06, 23:36
ja widzialem w mojej karierze raz zeby chodzil ... odpal samochod na zimym silniku i niech chodzi z 30 min... jesli w tym czasie sie nie wlaczy to lipa cos moze byc nie tak ... bo normalnie to on sie nie wlacza ...

Lord_ZED
07-06-06, 01:06
Wczoraj wymieniałem aku i robiłem reset. Zeszło koło 25-30 minut postoju zanim sie włączył. Innym razem po małej RUNDCE 3 bieg do odcięcia itp pozostawiłem auto na parkingu aby podładować aku i zeszło koło 5 minut zanim się włączył.
Przy tym moja chłodnica nie grzeje już równo !!! więc może zejść nawet dłużej.
Pewnie na nowej chłodnicy schodzi koło 35 minut postoju aby się załączył.
Oczywiście mówie o obecnej temperaturze koło 15-20 stopni.

jogal
07-06-06, 01:12
W moim wentylator załącza się po około 15 minutach po odpaleniu, dwa razy w życiu (podczas jazdy nie resetowania kompa) włączył mi się w upalny dzień jak stałem na światłach, wskaźnik temperatury dochodzi do połowy i nawet nie drgnie ani w górę ani w dół (zegary mam od d15b7, przedtem wskazówka dochodziła do 1/3)...

pompek
07-06-06, 11:18
a mi się włącza bardzo często... nawet w nieupalne dni... kiedyś miałem przepalony bezpiecznik od wentylatora to mi się zagotował po przejechaniu przez miasto (umiarkowane korki) w ciepły dzień... więc jak wogóle się nie włącza to przegrzewa się napewno w ciepły dzień... może ciche macie te wentylatorki...

mariuszwro
07-06-06, 11:26
ja u siebie tez nie slysze nigdy wentylatora jak silnik pracuje. dopiero jak go wylacze(np jak wjade do garazu) to slysze ze chodzi ale tylko jak pala mi sie kontrolki na desce, jak nie to sie wylacza. wskaznik temp prawe zawsze jest troche przed polowa i wyzej nie skacze. pzdr

Thomas
07-06-06, 22:01
to widze ze wszystko wyglada na to ze jest OK zastanawialem sie nad tym bo znow mam wyciek z klawiatury i bylem przekonany ze sie przegrzewa silnik ale to widocznie moge wykluczyc

pompek
05-09-06, 14:31
odświerzę... jakiś czas temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą... układ chłodzenia się zapowietrzał, dymił na biała i takie tam... po wymianie problemy oczywiście ustąpiły i był spokój... ale ostatnio po wyłączeniu silnika usłyszałem bulgotanie (krótko), kiedy zajrzałem pod maskę, z pod korka chłodnicy słychać było lekkie syczenie... czy owe krótkie zabulgotanie i syczenie jest niepokojące? P.S. przy tych wczesniejszych problemach (wywalało płyn ze zbiorniczka wyrównawczego) zrobiłem w nim małą dziurkę... czy ona może być powodem np. zapowietrzenia układu?

50m
06-09-06, 11:35
Jeszcze nigdy nie zauwazylem nawet w upalne dni zeby sie wentylatorek zalczyl, tez sie nad tym zastanawialem, wszystkim bucza a nam nie..ale czy to dobrze?:)