PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z silnikiem



Piotrek87_dg
06-06-06, 12:42
Posiadam Hondę Civic z '91 z silnikiem 1.6 16V z gazem i mam następujący problem. Bierze trochę oleju i czasem zostawia za sobą chmurkę :/ Nie wiem czy nie czeka mnie wymiana pierścieni :(
Orientuje się ktoś z was ile by coś takiego kosztowało? Czy zmieszczę się w 1000zł?

wieshaq
06-06-06, 13:04
z czesciami i robota powinienes sie zmiescic. ale czy za klocka nie lepiej kupic silnik.

wymiana pierscieni to spora robota i trzeba sie do niej przylozyc wiec albo szukaj na prawde porzadnego mechanika albo nowego silnika. pozniej trzeba silnik na prawde dobrze docierac przez jakies 1000km zeby robota nie poszla w pole.

ale najpierw przedewszystkim dobra diagnostyka bo moze to nie sa pierscienie ale raczej mala szansa jesli tak kopci.

1. pojedz niech ci sprawdza cisnienie na cylindrach. powinno byc okolo 13atm na kazdym. pewnie bedzie nizsze.
2. pozniej analizator i bedzie widac jak duzo spala oleju.
3. na koniec trzeba zrobic tzw. probe olejowa czyli zalac troche oleju do gniazd sciec i znowu pomiar cisnienia. jesli nie podskoczy to znaczy ze mozliwe ze pierscienie sa ok a gdzies gora cisnienie ucieka
4. jesli natomiast wyjdzie na pierscienie to jeszcze masz jedna szanse. zalej na noc nafte do gniazd swiec. tak po 50-100ml. ma wlasciwosci penetracyjne i jesli pierscienie sa pozapiekane to zdarza sie ze odpuszcza. pozniej rano koniecznie trzeba wymienic olej

Jacek_24
07-06-06, 23:49
niekoniecznie mogą być pierścionki może poszły ci uszczelniacze na zaworach

[ Dodano: Sro 07 Cze, 2006 ]
a o koszty jeśli ci chodzi to moge ci powiedzieć ile cie skrobnie bo robiłem głowice i pierścionki z panewkami. części mnie wyszły ok. 300 zł silnik 1.5 16V myśle że dużej różnicy cenowej nie bedzie

sailence
30-07-06, 23:22
niekoniecznie mogą być pierścionki może poszły ci uszczelniacze na zaworach

[ Dodano: Sro 07 Cze, 2006 ]
a o koszty jeśli ci chodzi to moge ci powiedzieć ile cie skrobnie bo robiłem głowice i pierścionki z panewkami. części mnie wyszły ok. 300 zł silnik 1.5 16V myśle że dużej różnicy cenowej nie bedzie

300zł? hmm to mało jakoś, w zamiennikach znalazłem:
-uszczelka pod glowicę - 70zł
-pierścienie - 180zł
- panewki - 140zł

czemu tak mało dałeś?

capcio1
07-08-06, 18:56
panowie dwa razy rozbierałem cały motor d16a6 i powiem wam że koszty są podobne jak mówicie ale temat jest ciężki !!! lepiej faktycznie znależć dobry motor a stary wywalić!!! :!:

chichol
16-08-06, 00:19
panowie dwa razy rozbierałem cały motor d16a6 i powiem wam że koszty są podobne jak mówicie ale temat jest ciężki !!! lepiej faktycznie znależć dobry motor a stary wywalić!!! :!:

Dwa razy? Po co.. ? nie lepiej zrobić wszystko od razu..? Będzie taniej.
Jeśli chodzi o następny silnik, to jak masz zamiar sprawdzić, że jest on dobry? I skąd pewność, że za miesiąc albo trzy nie zacznie się sypać? Pamiętajmy cały czas, że szukamy serducha do IVgen.! Silnik taki będzie miał min. 15 lat. Silnik w tym wieku nie ma prawa być w dobrym stanie (choć to pojęcie względne). Przeżyłem takie poszukiwania na własnej skórze i wierzcie mi, że gdybym wiedział ile stracę czasu, paliwa i wydam na telefony, to bym miał remont kilka stów taniej i dużo, dużo szybciej.
Pozdrawiam

Jacek_24
20-09-06, 18:39
ja zapłaciłem za pierścionki 150 zł panewki 70 zł i pożądna uszczelka 70 zł miałem nawet załatwioną uszczelkę za 30 zł

olas500
22-09-06, 12:16
Witajcie, jestem kompletnym żółtodziobem jezeli chodzi o auta,ale jestem od 2 tygodni szczesliwym posiadaczem civiczki z 90r. o poj 1,5 i mam tez problem z braniem oleju, co gorsza nie wiem tez jaka ilość oleju "ma prawo" sie spalic w 16 letnim aucie a ile to juz jest znak do naprawy, moje autko przy wkrecaniu na wyzsze obroty - ok 4 - 5 tys, albo przy gwaltownym przyspieszaniu zostawia za soba chmurke. Co mam zrobic?

siwas
22-09-06, 16:19
Co mam zrobic?


zesrać sie i tak chodzić---dobry rym no nie? :D

olas500
23-09-06, 13:40
ha ha