PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne piski przy lewym kole



tomdawid
05-06-06, 18:18
WITAM

Mam prośbę...
Problem tkwi w dziwnych piskach w przednim zawieszeniu a dokładnie przy lewym kole. Chodzi o to że podczas postoju, jak delikatnie kręcę kierownicą to słychać takie skrzecenie, coś jakby guma mocno gniotła się z metalem. Koła prosto, delikatnie kierownicą w lewo albo w prawo a tu skrzrrrrrrrr...... Jak podejdę i delikatnie zacznę podnosić lewy błotnik nad kołem to przez chwile także słychać ten zgrzyt... dodam że wyczuwalny jest też luz na kierownicy tzn. jak robię energiczniej ruchy kierownicą to slychac taki głuchy stuk i czuję luz.
Byłem u 3 mechaników.
Jeden zaczął tam sluchać, kręcić, stukać i powiedział że na razie nie wie co to jest i żebym zostawił mu auto to się zorientuje i do mnie zadzwoni. Niestety absolutnie mu nie ufam bo kilka razy ściągnął odemnie kasę za robotę, której nie zrobił.
Drugi mechanik powiedział że jest to wina NAPEWNO sworznia na wachaczu, że sworzeń kosztuje 120 zł a za wymianę zaśpiewał sobie 100 zł
Trzeci mechanik po krótkich oględzinach stwierdził że nie jest pewny ale prawdopodobnie jest to sworzeń na wachaczu ale górnym. Niestety jest on niewymienialny i trzeba kupić cały górny wachacz. Do tego jako jedyny stwierdził też obecność luzu na końcówkach. Zapytany o cenę usług stwierdził że jak przywiozę mu części to za wymianę wachacza weżmie 30 zł a za wymianę końcówki 20 zł.
Dodam że w czasie jazdy także słychać te piski.
Teraz nie wiem co mam robić. Szukać w okolicach Warszawy (Legionowo) jakiegoś sklepu z częściami i jechać do togo trzeciego mechanika..? A jak to nie to ?
Jak myślicie...co może być przyczyną tych dererwujących odgłosów...?

POZDRAWIAM

HONDA CIVIC 1.4 90KM 5d 1997 r.

LAJKONIK
05-06-06, 18:33
Dzieje się to na zapalonym silniku,czy na zgaszonym też :?:

ppm702
05-06-06, 19:15
HONDA CIVIC 1.4 90KM 5d 1997 r
jest osobny dział 5d i tam ląduje wątek

MarcinM
05-06-06, 20:28
Jest to sworzeń górny lub dolny.Radze jak najszybcij wymienić bo ja przez odwlekanie wymiany zgubiłem koło podczas ruszania.W 5g można wprasować ale nie wiem jak jest w 5d.

robm1
05-06-06, 21:20
ppm702 a wktórym dziale jestesmy... 8d czy 5d? Juz przestaje was rozumiec.....

reXio
06-06-06, 12:17
wktórym dziale jestesmy... 8d czy 5d?

27 d :lol: sorry za durny post ale nie "szczymalem" :lol:

tomdawid
06-06-06, 12:52
dla zainteresowanych...

Po ściągnięciu koła i dokładnych oględzinach okazało się, że mocno zużyty jest sworzeń dolnego wachacza - chodzi góra dół a podobno nie powinien. Trochę gimnastyki przy jego wybijaniu i po wsadzeniu nowego jak ręką odjął... :) Dobre jest to, że okazało się że końcówka układu kierowniczego jest w miarę dobra i że luzy na kierownicy i te piski były spowodowane tym zużytym sworzniem. Ale że kupiłem już końcówkę mechanik zlitował się i powiedział że jak chce to mi ją wymieni za friko :)

Koszt - części 108 zł
Robocizna 80 zł ( w tym ustawienie zbieżności )

POZDRAWIAM

maciak
13-04-07, 11:30
ja również miałem "przyjemność" wysłuchiwać podobnych dżwięków u siebie :/
po przeczytaniu kilku postów na forum wymieniłem w pażdzierniku sworzeń wahacza górnego(ponieważ była to najczęstsza przyczyna:)-przestało piszczeć, by zacząć ponownie jakieś 2 tygodnie temu. dziś wymieniłem sworzeń wahacza dolnego-był w kiepskim stanie, na sworzeń firmy OCAP. cena 40zł from Intercars-robota 70zł. Pisk zamilkł mam nadzieję, że na wieki i odczuwalna jest lżejsza i płynniejsza praca układu kierowniczego.
pozdrawiam!