PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o rozrząd



michal86tk
02-11-09, 16:59
tak jak w temacie poszedł prawdopodobnie rozrząd i teraz pytanie do was co trzeba zrobic i jakie sa koszty tego no i czy bardziej sie opłaca robic to czy kupić nowy silnik i go wrzucic dodam ze ten to jest d15b2 Jesli mozecie to pomózcie bo musze to szybko zrobic bo bez samocgodu to jak bez rekihttp://www.civicklub.pl/fi/__vbb/images/smilies/mad.gif

Zaldier
02-11-09, 17:10
Może tylko pasek nawalił się?
Poczytaj tu: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=28724&highlight=rozrz%B1d

jabii
02-11-09, 18:07
Mi jakieś 2-3 miesiące temu też urwał się pasek, myslalem ze będzie do wymiany cała głowica, ale jednak nie. Tylko pasek i napinacz i działa wiec calego silnika nie potrzeba. ;)

skolopendra
02-11-09, 18:44
i jakie sa koszty

jeśli to pasek bez z ciągnięcia głowicy nie oszacujesz w ciemno

jero11
02-11-09, 19:17
-załóż nowy pasek i ustaw rozrząd.
-zakręć ręcznie wałem aby sprawdzić czy przypadkiem coś go nie blokuje (tylko wcześniej wykręć jeszcze świece)
-jeśli nic nie blokuje to wkręć świece, odpal silnik i sprawdź czy pracuje równo i czy nie wydaje jakiś niepokojących dźwięków.
-jeśli silnik będzie pracował ok, to po rozgrzaniu zmierz ciśnienie na wszystkich cylindrach.
Jeśli ciśnienie będzie równe to ok, jak na którymś cylindrze będzie duża różnica to możesz zdejmować głowicę.

gruszkin
02-11-09, 20:30
d15b2 jest bezkolizyjna, juz kolejny raz to powtarzam,wymien rozrząd.

piotrstrojek
02-11-09, 21:17
d15b2 jest bezkolizyjna, juz kolejny raz to powtarzam,wymien rozrząd.

Owszem jest... każdy silnik D serii jest kolizyjny. Jeżeli po zerwaniu paska okaże się że nie ma nic do roboty to można mówić o szczęściu. Bo to czy wystąpią uszkodzenia, jeśli tak to jakie zależy od bardzo wielu czynników. Jeśli prędkość obrotowa silnika była mała (np. jałowe) to po prostu silnik zgaśnie i na tym skończy się problem. Ale jeśli były to jakieś większe obroty na obciążeniu to nie wierzyłbym że wszystko będzie ok.

Nemereth
02-11-09, 21:35
d15b2 jest bezkolizyjna

W jednym z warsztatów w Białymstoku usłyszałem, że d16z6 jest bezkolizyjne... w co szczerze wątpię.

marcocivic1
02-11-09, 22:22
Z tego co pamietam z forum to d13 jest bezkolizyjny. Jak kolega wczesniej pisał złóz do kupy odpal i bedziesz wiedział nic to nie kosztuje ewentualnie wymienisz glowice po co cały silnik.

Mierzej
02-11-09, 22:31
d13.. a to niby czemu? tez ma 16zaworow...

silniki 8 zaworowe sa bezkolizyjne chyba:P

marcocivic1
02-11-09, 22:40
To zalezy od konstukcji silnika a nie ilosci zaworow :) Na forum bylo ze d13 sa bez osobiscie nie wiem czemu tak jest

jabii
02-11-09, 23:50
D15b2 jest bezkolizyjny, zerwał mi się pasek przy 130km/h i po zalozeniu nowego paska i napinacza honda chodzi jak przed tym zdarzeniem. wiec jest bezkolizyjny, jak wszystkie D. Tłoki się mijają z zaworami.

gruszkin
03-11-09, 01:37
dokładnie, silniki D-serii które mają fajki świec na górze głowicy są bezkolizyjne. VTECi sa kolizyjne na pewno. a d13b2, d15b2 i d15b7 są bezkolizyjne. to nie chodzi o ilość zaworów tylko o ich skok.