PDA

Zobacz pełną wersję : ej9 d16y2 - utrata mocy ? kiepskie czasy na gtechu



carlose
04-06-06, 23:30
co to może być za problem, chodzi oto iż do 96km/h robie 8,7 sekund a na 400 srednio 16,6 - na kółkach 13 :( czy może być źle ustawiony rozrząd ? zapłon ? vtec się załącza tak jak powinien ale coś jest nie tak. Na przykład prezesiak swoją coupe robi na 15 średni 7,6 do 96 km/h a na 400 jakieś wysokie 15 ..

mighty
04-06-06, 23:50
przeci gtech oszukuje, wiec nie bralbym sobie tych wynikow do serca. lepiej podjedz na hamownie. wiele tez zalezy od staru, zmiany biegow itp. ustaw sie z prezesiakiem i bedziesz wiedzial :)

carlose
04-06-06, 23:51
przeci gtech oszukuje, wiec nie bralbym sobie tych wynikow do serca. lepiej podjedz na hamownie. wiele tez zalezy od staru, zmiany biegow itp. ustaw sie z prezesiakiem i bedziesz wiedzial
hmm najpierw mierzyliśmy mojego i takie były czasy, później jego i dużo lepsze.. więc tu nie chodzi o realny wynik gtecha tylko bardziej o różnice :)

Furious
05-06-06, 07:01
Ja bym pojechal na hamownie sprawdzic jak to wyglada na wykresie...
Pozatym sprawdzenie rozrzadu i zaplonu Cie nie kosztuje nic, wiec zrob to :)

havok
05-06-06, 10:09
A stawaliście ze sobą nie poprzez g-techa tylko bezpośrenio? Jest wtedy różnica? Na to bym zwrócił uwagę, wtedy się możesz zastanawiać. Druga sprawa - Prezesiak nie ma hybrydowej skrzyni przypadkiem?

Furious
05-06-06, 10:18
Druga sprawa - Prezesiak nie ma hybrydowej skrzyni przypadkiem?

ma

carlose
05-06-06, 15:40
Druga sprawa - Prezesiak nie ma hybrydowej skrzyni przypadkiem?
no ale przecież do 96 powinno być tak samo :)
ale ok, dzisiaj sprawdziłem rozrząd i okazało się że właśnie jest jakby przestawiony o jeden ząbek, więc zostało to poprawiono i jest jakby lepiej :) ale to jeszcze trzeba zmierzyć.
Aha i taka jeszcze jedna sprawa, czy ktoś słyszałem o czymś takim jak ustawienie kontu otwarcia przepustnicy .. ? jak się to wogóle ustawia ? :roll:

rem36
05-06-06, 15:46
przepustnicy nie ruszaj


dzisiaj sprawdziłem rozrząd i okazało się że właśnie jest jakby przestawiony o jeden ząbek, więc zostało to poprawiono i jest jakby lepiej

tu bylbym ostrozny bo jak kupiles seryny silnik to jest mala szansa zeby mial przestaiony rozrzad... te znaczniki w d seriach moga byc dosc mocno mylace, przestawiles w ktora strone? jest lepiej na gorze na dole czy ogolnie lepiej ;)

pirus
05-06-06, 15:47
czymś takim jak ustawienie kontu otwarcia przepustnicy
ja pierwsze slysze....

carlose
05-06-06, 16:03
tu bylbym ostrozny bo jak kupiles seryny silnik to jest mala szansa zeby mial przestaiony rozrzad... te znaczniki w d seriach moga byc dosc mocno mylace, przestawiles w ktora strone? jest lepiej na gorze na dole czy ogolnie lepiej
jest ogólnie lepiej, ale mi wymieniano rozrząd na nowy dlatego może pomyłka nastąpiła, a po durgie auto dziwnie wcześniej pracowało, tzn jakby go coś przerywało, teraz pracuje wsumie równiej..
aha rozrząd był cofnięty

Furious
05-06-06, 18:57
czymś takim jak ustawienie kontu otwarcia przepustnicy
ja pierwsze slysze....

jest cos takiego ale lepiej nic nie ruszac jesli z przepustnica jest wszystko OK

rem36
05-06-06, 20:45
jest cos takiego ale lepiej nic nie ruszac jesli z przepustnica jest wszystko OK

zapewnie koledze poloniscie chodzilo o pisownie... bo technicznie post nic nie wnosi...


jest ogólnie lepiej, ale mi wymieniano rozrząd na nowy dlatego może pomyłka nastąpiła, a po durgie auto dziwnie wcześniej pracowało, tzn jakby go coś przerywało, teraz pracuje wsumie równiej..
aha rozrząd był cofnięty

to zmienia postac rzeczy, w takim razie biez gteca czy cotam masz innego i jedz pałowac....

carlose
05-06-06, 23:14
panowie, to był rozrząd, właśnie byłem z prezesiakiem na próbach i we dwóch pierwszy czas 7,2 do 60mph, drugi troche nam gorzej wyszedł 7,38 :lol: więc nareszście jest dobrze :lol:
więc temat można zamknąć ;)

Furious
06-06-06, 10:03
A czemu wlasciwie seryjny D16Y2 ma robić lepsze czasy niz D16Y8 Prezesiaka? :roll:
7,6 i 7,2 to jednak jest troche różnicy....

carlose
06-06-06, 10:55
A czemu wlasciwie seryjny D16Y2 ma robić lepsze czasy niz D16Y8 Prezesiaka?
7,6 i 7,2 to jednak jest troche różnicy....
przez seryjny rozumiemy że nic w motorze jeszcze nie było dłubane, ale jest ten sam zestaw, czyli wydech i dolot,aa no i delikatnie może zapłon jesr przyśpieszony :P trudno powiedzieć mi czemu tak wyszło, ale sam prezesiak zemną na pokładzie uzyskał taki czas przejazdu tym killerem :D

Furious
06-06-06, 11:19
Moze masz ochote skonfrontować ten wynik ze mną na ulicy to sprawdzimy czy to faktycznie jest jakis killer i da rade (seryjnemu :D) D15B7 :D

carlose
06-06-06, 23:35
no będzie trzeba :) dzisiaj założyłem 15 i najlepszy czas samemu wykręciłem 7,04 a później powtarzalne 7,25, na 400 15,3 raz się udało, a później jakoś koło 15,4 więc będzie można się umówić i zobaczyć jak to jest :)