PDA

Zobacz pełną wersję : Tarcze i klocki - one more time.



mikka440
04-06-06, 21:12
Po ostatniej akcji serwisowej, mechanior z Hondy polecił zmianę tarcz i klocków w mojej Hani. Nic nowego mi nie powiedział, do zmiany przygotowuję się od miesiąca. A oto moje pytanko: czy ktoś użytkuje może zestaw hamulcowy ATE (tarcze gładkie + klocki)? Czy też dać się namówić na zestaw Brembo + Ferrodo Premiere?

To pytałem ja - użytkownik HC 5D D15Z3 MA97

LIO
04-06-06, 22:32
Czy też dać się namówić na zestaw Brembo + Ferrodo Premiere

boomer
05-06-06, 12:11
mikka poszukaj w archiwum bo temat juz sie przewijal gdzie byly opisane konfiguracje tarcze + klocki.

qba1983
05-06-06, 15:57
wiem temat juz byl, ale ja nie moge dojsc do tego co powinienem kupic dla siebie.
moj styl jazdy jest "lekko dynamiczny" ;) czyli nie jazdze wolno, ale tez nie mecze silnika do samego przerwania. zdarzylo mi sie pare razy przegrzac hamulce, co owocowalo spadkiem sily hamowania :D
mam zalozone standardowe klocki z aso, powiedzcie mi teraz jakie klocki mam kupic za stosunkowo nie duze pieniadze(oczywiscie wiem ze za darmo nic nie ma-hodzi mi o to zebym bylo w granicach rozsadku)
tak sobie momyslalem ze najlepiej bylo by zalozyc EBC greenstufy za 240pln, ale nie wiem czy warto, moze dalo by sie uzyskac podobne wlasciwosci za mniejsze pieniadze?
co jest z tymi ferrodo? dobre sa? a i chcial bym zeby zeczywiscie nie pylily za bardzo bo nie chce mi sie myc felg co sobote :grin:

TeeS1975
05-06-06, 18:49
dobre zestawienie to Brembo + ferrodo

układ jest taki albo twarde klocki i miękkie tarcze, wtedy klocki nie pyla tak bardzo ale szybciej scierają sie tarcze, albo odwrotnie twarde tarcze miekkie klocki, ale wtedy pyla, przy innej konfiguracji układ nie będzie dobrze hamował

;))

mikka440
05-06-06, 23:27
Cieszę się, że nie tylko ja nie jestem w stanie odszukać jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Przepastne archeo to przede wszystkim dywagacje na temat 'czy "kaszanki" to klocki hamulcowe czy lego'.

Ludzie, podzielcie się na poważnie swoimi spostrzeżeniami na temat różnych konfiguracji tarcz i klocków. To ułatwi życie wielu użytkownikom i podglądaczom tego forum, a sami chyba widzicie, że tamat wraca jak bumerang.

Jeszcze raz wrócę do pytania o zestaw ATE. Czy na prawdę nikt nie poleci takiej konfiguracji?

tomay
05-06-06, 23:35
polecam klocki ate + tarczki brembo

tomborek
07-06-06, 14:50
mam gladkie tarcze brembo od 3ch lat.
przez ten czas mialem klocki:
Textar, Ferodo i Lucas
Ferodo - wedlug mnie przereklamowany shit. srednio hamuja a pyla jak wsciekle..
Lucas - niezle hamowanie i nieduzo pyla
Textar - wg. mnie hamuja najlepiej z calej trojki i najmniej pyla. niestety albo sprzedano mi nie do mojego modelu, albo niedokladnie dopasowane.. modelowanie odbywalo sie szlifierka..
Generalnie moim typem jest Textar, a cenowo chyba byly tansze od Ferodo...

mikka440
07-06-06, 23:17
No właśnie o to chodzi. Dzięki za wymianę doświadczeń. PROSIMY O WIĘCEJ !!!

Jak na razie przychylam się ku opcji TARCZE BREMBO+KLOCKI ATE.

qba1983
07-06-06, 23:47
No właśnie o to chodzi. Dzięki za wymianę doświadczeń. PROSIMY O WIĘCEJ !!!

Jak na razie przychylam się ku opcji TARCZE BREMBO+KLOCKI ATE.

popieram!! wiecej takich wypowiedzi :grin:
p.s.mial ktos green stufy??

TENCIO
08-06-06, 15:17
w przyszlym tygodniu kupuje dla ojca do MB2 2000rok komplet na przod, zdecydowalem sie na zakup w FOCIE bo mam tam 30% upust. tarcze przednie ATE w cenie 127zł/szt + klocki ATE 129zl(ceny po rabacie), niestety Fota nie handluje brembo. pytanie jest takie JAKI SYSTEM HAMULCOWY JEST W ANGLIKU 5D 1.4is Z 2000roku??? lukas, czy akabana(moglem zrobic tu byka w nazwie) , chodzi o to ze od tego zalezy kształt klocka jaki mam zakupic.

mikka440
08-06-06, 22:44
Dla mojej budy na stronie Inter Cars są klocki ATE dla systemu Lucas i AKEBONO. Sam jestem ciekaw, który idzie w MA97. Jakieś doświadczenia?

[ Dodano: Pon 12 Cze, 2006 ]
Dla mojej budy mechanior z ASO wybadał system hamulcowy LUKAS

kuba911
13-10-07, 12:59
OK, jeszcze ja się zapytam dla pewności.
Kupiłem klocki Ferrodo Premiere. Jakie tarcze będą lepsze Brembo (gładkie), czy Brembo Max (nacinane)? Chodzi mi o wcześniej wspomnianą radę odnośnie twardości elementów.

Druga sprawa, to średnica tarcz przednich do mojego autka (nie mogłem się doszukać) - 240 czy 262 mm?

Gruszka
13-10-07, 14:05
262mm.

Co do tarcz Brembo, to nie mialem z nimi stycznosci, wiec nie poradze. Mam zestaw: tarcze orginalne + miekkie klocki Lucas i jestem zadowolony. Choc wystarcza dwa ostre hamowania pod rzad z duzej predkosci do zera i w aucie praktycznie nie ma hamulcow.

mirasek
13-10-07, 17:55
Aktualnie w MA9 mam gładkie tarcze Brembo i klocki Ferodo, niestety wybrałem tańsze (SL) i o ile do samego hamowania nie mam zastrzeżeń to lubią czasami piszczeć przy lekkim naciśnięciu hamulca, ale tylko czasami... Lekko pylą ale mi to nie przeszkadza. Przy hamowaniu z większych prędkości (140-160) nie zauważyłem zmęczenia cieplnego. Następne klocki będą Ferodo Premier lub EBC GS...

qba1983
13-10-07, 21:16
Choc wystarcza dwa ostre hamowania pod rzad z duzej predkosci do zera i w aucie praktycznie nie ma hamulcow.
wlasnie z takiego powodu wymienilem Lukasy.
najpierw na:
tarcze brembo maxy i ebc green stuf
jak skonczyly sie klocki kupilem ferrodo premier

jesli chodzi o roznice, to powiem ze ebc hamuja wysmienicie, a po rozgrzaniu hamulcow(2 ostre hamowania) samochod stawal deba! ), ale green stufy maja jedna podstawowa wade... *****iscie szybko scieraja tarcze(moze tarczy EBC turbo grow nie zdarly by tak szybko), jak skonczyly sie greeny to tarcz zostalo malutko tak gdzies z 1/3 (podejzewam ze jak bybm zalozyl greeny raz jeszcze tarcz juz bym nie mial.
trzeba tu dodac, ze greeny pyla na kolor stalowy, co zanczaco wpywa na walory estetyczne, bo nie zuca sie to w oczy(na felga srebrnych)
klocki ferrodo sa miekkie i nie scieraja tarcz, za to dosc szybko sie koncza, ale sa tansze wiec moza sobie pozwolic na zmiane klockow czesciej. hamuja dobrze ale do ebc im brakuje.
wybor co zastosowac, uzaleznial bym od stylu jazdy oraz grobosci portwela.

zbikman
14-10-07, 01:06
U mnie Oryginalne tarcze + klocki ATE. Jak dla mnie to zestawienie odpowiednie. Dobrze hamuja i nie Piszcza. Choć trochę pyla (ale to chyba norma). Wiec polecam ATE (dalem 130zl kpl przod).
Z niczym innym nie mialem narazie styczności.
Pozdrawiam

TeeS1975
15-10-07, 02:11
Ate + Ate :hinczyk:

murgrabia
15-10-07, 16:41
ja mam nowe (1000km.) tarcze i klocki firmy nipparts dobrze hamują wystarczy lekko wciskać pedał,mało pylą trochę piszczą jak lekko wcisną pedał ale mam wrażenie że klocki znaczne wycierają tarcze

aroon77
15-10-07, 17:16
Ma ktoś może tarcze i klocki Lucasa? Jakie wrażenia?

bastek
15-10-07, 17:26
A co powiecie o Kashiyamie? Made in Japan
Ferodo piszczą i są za twarde na seryjne tarcze
Lucasy są ok

Gruszka
15-10-07, 17:33
A co powiecie o Kashiyamie? Made in Japan

Przeszukaj forum pod haslem kaszana. Ale sa tacy co na nich jezdza i sobie chwala.

qba1983
16-10-07, 14:53
Choc wystarcza dwa ostre hamowania pod rzad z duzej predkosci do zera i w aucie praktycznie nie ma hamulcow.

wlasnie z takiego powodu wymienilem Lukasy. przeczytales, caly watek?? :bicie:

krodka odpowiedz, nie plecam

mAgik
17-10-07, 00:03
Polecam brembo + ferodo. Ceny są porównywalne a nawet niekiedy niższe niż Lukasa a Lukas to shit jakich mało. Generalnie odradzam tą firmę :) ATE i Textar też porządne firmy więc jeśli nie jeździsz zbyt ostro, to wybieraj między tymi firmami wg zasobności portfela. Tarcze jeszcze mogą być SBS.
Pzdr

bazelaro
17-10-07, 00:27
Musze wam powiedzieć, że kupiłem klocki i tarcze ATE i jeżdżę jakiś miesiąc i cały czas mi piszczą :(

Czy może to być spowodowane delikatnie zapowietrzonym układem hamulcowym?

kuba911
31-10-07, 23:44
Jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem fabryczne tarcze i klocki na tarcze Brembo Max i klocki Ferodo Premiere. Musze powiedzieć, że różnica diametralna! Dużo lepsza wytrzymałość elementów na wysokie temperatury, nie widać różnicy po ostrzejszych hamowaniach. Samochód nie staje demba po dotknięciu pedału (co uważam za plus), ale to jest chyba kwestia całego układu hamulcowego (pompa, zaciski itp.)
W każdym razie polecam takie zestawienie. :agent:

ARA
03-01-08, 14:15
JAKI SYSTEM HAMULCOWY JEST W ANGLIKU 5D 1.4is Z 2000roku??? lukas, czy akabana(moglem zrobic tu byka w nazwie) , chodzi o to ze od tego zalezy kształt klocka jaki mam zakupic.

Mam podobne pytanie ale do 1998, MB2?

murgrabia
03-01-08, 14:37
klocki są bez wyciąć po bokach i i są bez odstającej blaszki ale ze sprezynką na środku

mirrr
03-01-08, 16:59
Ja np zamówiłem sobie tarcze EBC standard i klocki FERODO premier, w poniedziałek będę zakładał więc mogę dać znać jak się spisują.

lukaskus
03-01-08, 19:01
JAKI SYSTEM HAMULCOWY JEST W ANGLIKU 5D 1.4is Z 2000roku??? lukas, czy akabana(moglem zrobic tu byka w nazwie) , chodzi o to ze od tego zalezy kształt klocka jaki mam zakupic.

Mam podobne pytanie ale do 1998, MB2?


Jeżeli chodzi o przód to jest to system LUCAS (ta charakterystyczna sprężynka na środku), Tył niestety nie wiem.

pozdr.

sajmon71
03-01-08, 19:26
ja na wiosne przymierzam sie do wymiany hamulców włacznie z tarczami.

ile mam na to mniej wiecej szykowac pieniędzy ??

murgrabia
03-01-08, 19:42
tarcze poo 100 za sztukę klocki koło 80

mirrr
05-01-08, 15:25
Jak to jest z tymi tarczami EBC?ponoć trzeba sprawdzić ich bicie, dzwoniłem do Hondy i powiedzieli że w żadnym serwisie Hondy nie mają takiego przyrządu,może ktoś już takie zakładał i coś poradzi.

Lukash1
15-01-08, 22:37
musze wymienić szybko tarcze bo już bija ostro ale zastanawiam sie czy konieczna jest wymiana też klocków hamulcowych? klocki mam w miare nowe i szkoda wyrzucać.

qba1983
15-01-08, 23:12
w teorii przy wymianie tarcz powinno sie wymienic tez klocki, chciazby dla tego ze klocki sa nie rowno wytarne bo nie wuwno zuzywa sie tarcza(stara) i po zalozemniu nowych tarcz ze starymi klockami nacisk bedzie wiekszy w jednym miejscu i znow tarcze nie deda sie rowno scieraly.
ale to teoria, jesli masz jakies miekkie klocki ktore dosc szybko sie wycieraja mozesz zaryzykowac( a przed zalozeniem porzadnie zetrzec papierem sciernym) ale czy warto?? nowe klocki duzo nie kosztuja... a jak ci tych szkoda to pojezdzij jeszcze troche na tych tarczach. chyab ze juz bardzo mocno bije

Skydiverek
15-01-08, 23:21
Z tarczami EBC to nie ma jakis cudow ze trzeba sprawdzac bicie przy montazu...wlasciwie to trzeba sprzwdzac kazde tarcze. Nie wiem jak z innymi producentami ale jak nie masz pieczatki mechanika i jego podpisu ze sprawdzal to nie ma gwarancji. Ot co...

mirrr
17-01-08, 15:44
A więc wymieniłem tarcze na EBC klocki FERODO PREMIER, wymiana bez problemu w ASO ze względu na cenę gdyż w autoshellu cena była taka sama 120zł, nie chamowałem ostro bo są na dotarciu, ale z lekka działają jak te co od nowości były tzn jest OK, polecam taki zestaw.

Barry
17-01-08, 23:05
Od roku posiadam tarcze EBC standard oraz Greeny i muszę przyznać, że to niezły zestaw.
W związku z tym, że tarcze miękkie a klocki twarde to pewnie jeszcze jeden komplet i tarcze do wymiany ale i tak jestem zadowolony.

Barti88
18-01-08, 21:42
Jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem fabryczne tarcze i klocki na tarcze Brembo Max i klocki Ferodo Premiere. Musze powiedzieć, że różnica diametralna! Dużo lepsza wytrzymałość elementów na wysokie temperatury, nie widać różnicy po ostrzejszych hamowaniach. Samochód nie staje demba po dotknięciu pedału (co uważam za plus), ale to jest chyba kwestia całego układu hamulcowego (pompa, zaciski itp.)
W każdym razie polecam takie zestawienie. :agent:

możesz powiedzieć czy nadal jestes zadowolony z tego zestawu ? czy tarcze są ok nie krzywią sie itp ?
Pozdro.

Konrad84
18-01-08, 22:43
wy wstrętne geje !
Mam tarcze ebc turbo grove + klocki ferodo green, robią bardzo dobrą robotę, jedynym minusem jest pylenie, ale jak powiedział LIO żeby chamowały muszą pylić !

mAgik
19-01-08, 21:37
wy wstrętne geje !
Mam tarcze ebc turbo grove + klocki ferodo green, robią bardzo dobrą robotę, jedynym minusem jest pylenie, ale jak powiedział LIO żeby chamowały muszą pylić !

Sorry ale aż po oczach dostałem :d Btw klocki masz ferodo green? Nie EBC?

...a co zestawu który opisałeś, też bym taki chciał ale cena jest powalająca, a nie jeżdżę codziennie tak ostro żeby był mi niezbędny.
Pzdr :aloha:

Konrad84
19-01-08, 23:13
o ty !! jedno małe c !! Tak ferodo green

wunat
19-01-08, 23:22
a ja wiem kto taki zestaw bedzie mial do sprzedania ;p

Konrad84
19-01-08, 23:27
ni chwal się ;)

mAgik
19-01-08, 23:43
Kto taki? I za jakie piniondze? :d

Gruszka
20-01-08, 14:13
4x100? A w jakiej cenie? :)

Ja na lato planuje cos takiego na przod:
http://www.psc.com.pl/shop/?do=readmore&pid=36258

Z jakimis dobrymi klockami rowniez EBC.

Konrad84
21-01-08, 09:46
To bardzo dobry zestaw Tomku :hinczyk: i w bardzo dobrej cenie znalazłeś.