PDA

Zobacz pełną wersję : czemu zaczęła brać olej



rosro
01-11-09, 16:17
dzisiaj sprwdzam sobie olej a tu między min a max( tak na3/4).Zdziwiłem się bo przejechaniu 4k km po wymianie nie ubyło go ani trochę (musiałem nawet upuścić bo było za dużo). Ostanio sprawdzałem i było równo na max a po przejechaniu 150 km już jest na 3/4!

skolopendra
01-11-09, 16:27
Ostanio sprawdzałem i było równo na max a po przejechaniu 150 km już jest na 3/4!


sprawdzaj kilka minut po zgaszeniu motoru ,w tym samym ,równym miejscu

i nie dubluj tematów!!!

reaktor
01-11-09, 16:30
jazda na wyzszych obrotach powoduje spalanie oleju

rosro
01-11-09, 16:48
no niby te 150 km zrobilem jezdząc ostrzej niż zwykle (kilka razy do 6-7 tyś ) ale z tego co słyszałem miedzy min a max jest 1 litr więc spliła by mi aż 250 ml oleju... ostrzej deprtałem tylko przy wyprzedzaniu redukcja itd.

skolopendra
01-11-09, 16:54
przeczytaj i wyciągnij wnioski

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=50354&highlight=remont

rosro
01-11-09, 17:08
skolopendra teraz to mnie załamałeś... w silniku do nie dawna był syntetyk mobil 1 i nie brał go ani troche.. teraz jest pólsyntetyk mobil S i do tego czasu też nic... nic z tego nie rozumiem

Lcfr
01-11-09, 17:13
dzisiaj sprwdzam sobie olej a tu między min a max( tak na3/4).Zdziwiłem się bo przejechaniu 4k km po wymianie nie ubyło go ani trochę (musiałem nawet upuścić bo było za dużo). Ostanio sprawdzałem i było równo na max a po przejechaniu 150 km już jest na 3/4!

czego nie rozumiesz?
pierwsze: silnik moze brac olej i bierze
drugie: IMO w tej sytuacji najważniejsz-czy oba razy sprawdzileś olej w tych samych warunkach? (czyli w tym samym miejscu(wazne jest pochylenie), po podobnym czasie od zgaszenia silnika (rano albo 5 min po zgaszeniu bedzie zauwazalnie inaczej)i czy silnik nie chodził np 20 min na luzie przed zgaszeniem)
podejrzewam, że wyniki sprawdzenia sa błedne bo pewnie sprawdzales w innych warunkach

WaSSIL
01-11-09, 18:07
Do tego co chłopaki napisały warto dodać, że każdy silnik bierze olej. Wg producenta np do mojego silnika pisze, że może mi brać 1dm3 na 1000kM. Tyle to na pewno mi nie bierze bo o wiele mniej ale skoro producent tak podaje to trzeba to brać jako normę +/- wg tego co podaje w książce.

rosro
01-11-09, 19:12
tak może brać olej ale:
po 1 do tej pory tego nie czynił
po 2 jeśli wziął 250ml na 150km to oznacza że na 600km powinien wziąć 1l !!!
a więc dziwi mnie nagły wzrost rozumiem jakby zaczął brać trochę ale aż tyle wydaje mi się to bardzo dziwna taka nagła zmiana

po uruchomieniu i zgaszeniu silnika wyjąłem bagnet i zauważyłem na nim 2 miniaturowe bąbelki czy to jakiś znak ??

skolopendra
01-11-09, 19:15
po 1 do tej pory tego nie czynił

po drugie

teraz jest pólsyntetyk mobil S

i dla tego też może brać olej

barnie
01-11-09, 19:18
w silniku do nie dawna był syntetyk mobil 1 i nie brał go ani troche.. teraz jest pólsyntetyk mobil S i do tego czasu też nic... nic z tego nie rozumiem

Pełen syntetyk ma zawsze lepsze właściwości smarne niż pół syntetyk, który jest gęstszy - skoro nie brał Ci go wcale to czemu zmieniłeś na półsyntetykj? Gdyby silnik brał Ci pełen syntetyk to rozumiem taka zmianę, ale skoro nie brał...?

rosro
01-11-09, 19:34
ponieważ tak mi polecił "mechanik" na którym poznałem się ze złej strony ale niestety po fakcie...(niestety wtedy moja wiedza nie była na tyle zaawansowana żeby mu nie uwierzyć ze wymiana na półsyntetyk będzie lepsza dla silnika).

skolopendra
01-11-09, 19:40
ale niestety po fakcie...(

więc zmień mechanika, i powróć do starego oleju czym prędzej

rosro
01-11-09, 19:53
no dobra ale czemu zaczęła brać dopiero po przejechaniu 4 tysięcy km ?? a nie wcześniej ??

skolopendra
01-11-09, 20:11
a nie wcześniej ??

przyczyn może być wiele ,najgorsza z nich taka że czekać cie będzie remont,lecz póki co sugeruje ww rozwiązanie .może pomóc lecz nie musi

TENCIO
02-11-09, 10:49
albo blad pomiaru, albo oliwa sie przepracowala i zaczelo jej ubywac. wg mnie jednak blad pomiaru, albo pierwszego gdy bylo na bagnecie full, albo tego drugiego gdy miales juz 3/4

Skoti
02-11-09, 13:18
lekkie nachylenie terenu powoduje jest duże przekłamanie na bagnecie

rosro
02-11-09, 13:44
wczoraj wieczoręm przeprowadziłem auto w miejsce gdzie zawsze sprawdzam poziom oleju i dzisiaj rano jest tak 4/5 na bagnecie... a czy mroz może mieć jakis wpływ na poziom ??

gruszkin
02-11-09, 13:53
moze miec wpływ bo im niższa temperatura tym większa gęstość, to z fizyki-rozszerzalnośc temperaturowa się kłania. nie ubyło Ci nic oleju.

ja też raz sprawdziłęm i miałem full stan, potem sprawdziłem, miałem 3,4 , potem znowu sprawdzilem i znowu full stan;]

rosro
05-11-09, 16:51
Sprawa się wyjaśniła ! Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju i jest na max ! wychodzi na to że tempertura ma wpływ na poziom... dzisiaj jak wiadomo było ciepło a ostatnie pomiary robiłem gdy było ok 0...

Misiekemeryt160
05-11-09, 16:53
Sprawa się wyjaśniła ! Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju i jest na max wychodzi na to że tempertura ma wpływ na poziom


ale nie ma takiego znaczenia ze podnosi ci sie o z minimum na maximum :) moim zdaniem źle sprawdzasz poziom oleju

Lcfr
05-11-09, 17:08
Sprawa się wyjaśniła ! Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju i jest na max ! wychodzi na to że tempertura ma wpływ na poziom... dzisiaj jak wiadomo było ciepło a ostatnie pomiary robiłem gdy było ok 0...

bzdura. jak bedzie -20 to całkiem nic nie będzie na bagnecie???:confused:

skolopendra
05-11-09, 19:00
-20 to całkiem nic nie będzie na bagnecie???

sprawdzone ,przy minus 25 zostają dwie setki w misie :D

rosro
05-11-09, 19:06
jaja se robicie a tak jest i tyle...???Misiekemeryt160 nie bylo minimum tylko troche pod maximum a to chyba różnica (jak nie przeczytałeś dokładnie tematu to nie wymyślaj) a teraz jest ok... nie moge zle sprawdzac poniewaz auto zawsze ustawiam w tym samym miejscu i tylko moze zalezec ile czasu sie sprwadza po ostatnim uruchomieniu (może tym razem olej dobrze zleciał).... a ile jest oleju od min do max

piroman
05-11-09, 19:15
a ile jest oleju od min do maxok. 1 l

skolopendra
05-11-09, 19:18
i tylko moze zalezec ile czasu sie sprwadza po ostatnim uruchomieniu

to nie jest tylko ! to jeden z warunków pomiaru !

rosro
05-11-09, 19:26
tak wiem bo dzisiaj sprawdziłem po jakiś 30 godz. od ostatniego uruchomienia.... a przedtem może po 5.. w każdym bądź razie potrzebuje więcej czasu aby do końca zlecieć

skolopendra
05-11-09, 19:28
w każdym bądź razie potrzebuje więcej czasu aby do końca zlecieć

nie do końca tak

lektura ::rolleyes:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=55723