PDA

Zobacz pełną wersję : Civic Type S 1.4 - pomyłka?



Sagi80
30-10-09, 14:00
Dziś byłem w salonie AutoWest i zobaczyłem stojącą tam piękną, czarną Hondę Civic Type S. Coś mi jednak nie grało - zamiast 17 calowych kół miała 16 calowe. Spojrzałem na specyfikację, a tam "Silnik 1.4 100 KM". Od razu spojrzałem też na końcówki wydechów. Są piękne chromowane, ale... puste w środku :D.
Moim zdaniem to małe nieporozumienia nazywać "Type S" model mający 100 koni i 13 sekund do setki... Do tego ta cena - 63.000 - w momencie gdy można kupić sedana z silnikiem 1.8 za niecałe 60.000... dziwne.
Jeśli chcą wypuścić uboższą wersję 3 - drzwiową, to niech chociaż umieszczą silnik 1.6, taki jak w tureckich sedanach...

ygor
30-10-09, 15:05
a ile ma drzwi ? bo zasadniczo o ile mi wiadomo types wyroznia sie tym ze ma troje drzwi , wg mnie nieporozumieniem jest nazywac tajpes model ktory niczym w kwestii osiagow sie nie wyroznia nad pozostalymi ... a tak jest z 1,8 i 2,2 o ile sie nie myle

Sagi80
30-10-09, 16:18
a ile ma drzwi ? bo zasadniczo o ile mi wiadomo types wyroznia sie tym ze ma troje drzwi , wg mnie nieporozumieniem jest nazywac tajpes model ktory niczym w kwestii osiagow sie nie wyroznia nad pozostalymi ... a tak jest z 1,8 i 2,2 o ile sie nie myle

3 drzwi. Zgadzam się. Marketing.

ygor
30-10-09, 16:46
wg strony hondy nie ma takiej wersji , podejrzewam pomylke :

http://www.hondaplaza.pl/Default.aspx?tabid=481

carno
30-10-09, 17:38
wg strony hondy nie ma takiej wersji , podejrzewam pomylke :

http://www.hondaplaza.pl/Default.aspx?tabid=481

...jak nie ma jak jest, żadna pomyłka ;)
http://www.hondaplaza.pl/Default.aspx?tabid=484
na oficjalnej cennik (http://www.honda.pl/szczegoly.php?aukcja=&przedm=13795125&sortuj=&shr=&grp=&pwd[41]=%2F6223132%2F6222666%2F13795051&grupa_p=41&strona=3) i specyfikacja (http://www.honda.pl/szczegoly.php?aukcja=&przedm=13795125&sortuj=&shr=&grp=&pwd[41]=%2F6223132%2F6222666%2F13795051&grupa_p=41&strona=5)

jacor
03-11-09, 15:05
ktoś z posiadaczy 1.4 może się wypowiedzieć jak ze spalaniem Type S'a w mieście w rodzinie się zastanawiają nad taka więc każde spostrzeżenie dot. Type S 1.4 mile widziane :)

Sagi80
04-11-09, 10:26
ktoś z posiadaczy 1.4 może się wypowiedzieć jak ze spalaniem Type S'a w mieście w rodzinie się zastanawiają nad taka więc każde spostrzeżenie dot. Type S 1.4 mile widziane :)

Na pewno 1.4? To jednak trochę mały silnik i osiągi ma niestety marne :( Może warto uciułać jeszcze te 6-7 tyś na wersje 1.8 :)

bunet
04-11-09, 21:48
ciułaj, ciułaj:d, nie warto brać 1.4

nafcik
05-11-09, 21:07
nie zastanawiać się tylko brać ... 1,8 choćby sedana, różnice w jeździe bezcenne, co po znaczku S skoro wyprzedzanie to wyzwanie, a start spod świateł to tylko ruszanie z miejsca :)

jacor
07-11-09, 00:13
chodzi o to. sedana VIII już w rodzinie jest :) teraz mamie sie podoba Type S ale mama tylko po mieście jeździ i nie jest jakimś sprinterem. a jednak mojemu tacie w mieście 1.8 potrafi spalić 11 litrów

zyga502
07-11-09, 07:24
a jednak mojemu tacie w mieście 1.8 potrafi spalić 11 litrów
rozumiem,że chodzi Ci o sedana i szczerze mówiąc nie wiem jak on to robi,że pali 11l,chyba ,że tato to typ "młodzieniaszka" co non stop ciśnie pedał gazu do podłogi:D

jacor
07-11-09, 11:46
potrafi tzn nie cały czas :) pali mu tak dlatego że ma nie daleko do pracy nawet się silnik dobrze nie nagrzeje a już jest na miejscu no i nie ukrywam że czasem lubi go przeciągnąć :) a mama zakochana w Type S. dla kobiety 1.4 myślę że wystarczy ? czy oprócz przyspieszenia ma jakieś wady ? :) a nie wiecie jak spalanie w tym 1.4 ?

Hultay WRC
07-11-09, 18:04
Heh wydaje mi się że jeśli jeździ sie na krótkich dystansach, tak, że silnik sie nie rozgrzewa to czy to będzie 1.4 czy 1.8 to spali dżo więcej niż normalnie... a jak przyjdzie do wyprzedzania to 1.4 trzeba będzie bardziej cisnąć. Choc w sumie dla kobiety po mieście...

alphaOne
14-11-09, 11:42
100 KM do auta ktore wazy 1.300 kg to jakies nieporozumienie, mogli sobie dac spokoj z nazywaniem tego modelu type s bo nazwa jednak sugeruje ze to auto powinno jakos jezdzic

kuba42
12-04-10, 13:11
Ciekawy jestem czy któryś z Was jeździł 1,4 100KM i zna jego możliwości! Wątpie.

Manwe
12-04-10, 14:16
rozumiem, że Ty jeździsz takim ? jeśli tak powiedz na co go stać sam jestem ciekaw czy to udana jednostka i pasująca do tego auta o "sportowym" zacięciu

Jacek65
12-04-10, 16:01
Ciekawy jestem czy któryś z Was jeździł 1,4 100KM i zna jego możliwości! Wątpie.

Ja jeździłem Hondą City z tym silnikiem na jeździe próbnej przed zakupem obecnego auta.Pózniej przejechałem sie Civikiem z 1,8 i jego wybrałem.Choć nie ze względu na silnik.Civika sedan po prostu nie było z 1,4.A silniczek ten nie był taki zły.Choć jest trochę głośny.Ale nie wiem jak by się zachowywał w civiku 4D.Chyba byłby jednak za słaby:o.Pozdrawiam.:)

kuba42
12-04-10, 16:56
rozumiem, że Ty jeździsz takim ? jeśli tak powiedz na co go stać sam jestem ciekaw czy to udana jednostka i pasująca do tego auta o "sportowym" zacięciu

Jeździłem 1,8, obecnie jeżdżę 1,4 i-VTEC 5D. Oczywiste jest, że motor 1,8 jest zdecydowanie lepszy do tego auta. Daje dużą frajdę z jazdy.Nie czuć wagi samochodu i o tym nawet nie chcę dyskutować. jeżeli ktoś mysli , że chce przekonać , że 1,4 to lepszy wybór to się myli. Tylko chce podkreślić że 1,4 nie jest pomyłką do 5D, nie jest az taki słaby jak większość uważa. Podczas spokojnej miejskiej jazdy jest cichy, ekonomiczny. Natomiast przy wyprzedzaniu trzeba mocno wkręcać go w obroty na niższych biegach i po przekroczeniu 5 tys obrotów (nie trwa to długo) jak na auto o mocy 100KM naprawdę nieźle zapiernicza. Trzeba go poznać, nauczyć sie nim jeździć i uwieżcie mi można z niego sporo wydusić i nieźle zaszaleć.
Pozdrawiam.
Ps. Zauważyłem, że każdy kto ma 1,8 twierdzi, że 1,4 to porażka.

Jacek65
12-04-10, 17:24
W zasadzie zgadzam się z tym.Choć nie wiem jak jest z wersją 5D.Bo co do sedanów, to jednak lepszy jest na pewno 1,8.Choć ciekawe jak by się nim jeździło z silnikiem 1,6:rolleyes:.Ale nie wiem czy takie gdzieś są produkowane do tego modelu.:confused:

Manwe
12-04-10, 19:24
kuba42 moja opinia jako posiadacza 1,8 jest taka, że silnik 1,4 nie jest może porażką bo np. civic 5d ze względu na pojemne wnętrze może być upatrywany jako auto rodzinne do miasta i na krótkie wypady poza miasto. Tym bardziej, że jeśli dla kogoś liczy się wyposażenie, pojemność auta i wygląd to silnik 1,4 może być też świetnym wyborem. Jednak wstawianie 1,4 do wersji 3D typeS to pomyłka moim zdaniem bo to już auto które udaje zacięcie sportowe np. poprzez opisywaną wcześniej imitację wydechu. Tu powinni zostawić tylko 1,8 i 2,2 skoro już nadają oznaczenie typeS. Podsumowując silnik 1,4 do 5d i sedana OK ale nie do 3d :)

Yossarian
12-04-10, 20:17
Choć ciekawe jak by się nim jeździło z silnikiem 1,6:rolleyes:.Ale nie wiem czy takie gdzieś są produkowane do tego modelu.:confused:

Jest R16A na rynki Bliskiego Wschodu.


Zauważyłem, że każdy kto ma 1,8 twierdzi, że 1,4 to porażka.

Tak samo jak każdy z Type R/Si twierdzi, że 1.8 jest wolne, każdy z Evo/Sti, że TypeR/Si nie jest szybkie itd. itp. Jakby każdy sie tym przejmował to nikt by normalnymi autami nie jeździł tylko zbierał na Bugatti Veyrona/SSC Ultimate Aero TT/Koenigsegga CCXR itp. ;) ;)

kuba42
12-04-10, 21:01
kuba42 moja opinia jako posiadacza 1,8 jest taka, że silnik 1,4 nie jest może porażką bo np. civic 5d ze względu na pojemne wnętrze może być upatrywany jako auto rodzinne do miasta i na krótkie wypady poza miasto. Tym bardziej, że jeśli dla kogoś liczy się wyposażenie, pojemność auta i wygląd to silnik 1,4 może być też świetnym wyborem. Jednak wstawianie 1,4 do wersji 3D typeS to pomyłka moim zdaniem bo to już auto które udaje zacięcie sportowe np. poprzez opisywaną wcześniej imitację wydechu. Tu powinni zostawić tylko 1,8 i 2,2 skoro już nadają oznaczenie typeS. Podsumowując silnik 1,4 do 5d i sedana OK ale nie do 3d :)

Zgadzam sie z Tobą.

zooyork2000
12-04-10, 21:49
Dziś byłem w salonie AutoWest i zobaczyłem stojącą tam piękną, czarną Hondę Civic Type S. Coś mi jednak nie grało - zamiast 17 calowych kół miała 16 calowe. Spojrzałem na specyfikację, a tam "Silnik 1.4 100 KM". Od razu spojrzałem też na końcówki wydechów. Są piękne chromowane, ale... puste w środku :D.
Moim zdaniem to małe nieporozumienia nazywać "Type S" model mający 100 koni i 13 sekund do setki... Do tego ta cena - 63.000 - w momencie gdy można kupić sedana z silnikiem 1.8 za niecałe 60.000... dziwne.
Jeśli chcą wypuścić uboższą wersję 3 - drzwiową, to niech chociaż umieszczą silnik 1.6, taki jak w tureckich sedanach...

Porazka napewno nie jest , a to chociazby z kilku z względów , nie każdemu przy kupnie zależy na osiągach , lecz na wyglądzie, ja miałem fundusz 60 tys i za te pieniądze nie kupił bym nic ciekawszego jeśli chodzii o 3 drzwiowe sportowo wygladjące coupe w tej klasie z wyposażeniem seryjnym ( automatyczna klima ,sportowe wykonczenie, alcantara na siedzeniach) , Felgi 16 sa idealnym rozwiązaniem na zime zejbisty komfort, na lato poszły 18 . Zależalo mi na spalaniu , nie na osiągach , wczesniej miałem 240 koni i też mógłbym stwierdzić ze civic 1.8 to porażka . Te 1.4 na trasie do wrocławia prędkość 110 spalilo mi 5.2 litra , w mieście średnio 7.1 litra . Przy silniku 1.8 nie ma szans że to osiagniesz , a jeżdząc głównie po mieście to nawet nie odczyjesz że masz te 13 do setki takie jest moje zdanie. Co do sedana za niecałe 60 to zbyt sportowo on wygląda;/ bez obrazy kwestia gustu.

zyga502
12-04-10, 22:16
Co do sedana za niecałe 60 to zbyt sportowo on wygląda;/ bez obrazy kwestia gustu.

chyba nie rozumiem tego zdania,albo zrobiłeś "literówkę"

pan_tom
13-04-10, 08:39
Co do sedana za niecałe 60 to zbyt sportowo on wygląda;/ bez obrazy kwestia gustu.
Każdy ma inny gust i priorytety. Tobie nie podoba się sedan a ktoś inny uzna hatbacka za zbyt odpustowego :)

pudel
13-04-10, 13:19
Z tego co się orientowałem kiedyś, to TypeS został zaprojektowany jako "samochód wyglądający jak TypeR" pod względem wizualnym, a nie mechanicznym.
Nie wiem czy to prawda ... ale coś w tym musi być.
Z drugiej strony nie rozumiem polityki marketingowej Hondy. Wprowadzanie silnika 1.4 do wystylizowanego samochodu - porażka. ..

pudel
19-04-10, 23:26
Dzisiaj widziałem reklamówkę hondy - ten model nazwali Civic GT a nie Type S

pan_tom
20-04-10, 07:51
Dzisiaj widziałem reklamówkę hondy - ten model nazwali Civic GT a nie Type S
Wczorajszy Auto Świat zawiera artykuł o Civic GT. Bez fajerwerków. Do szumnej nazwy dodali nakładki na pedały i zmienili tapicerkę siedzeń na materiałowo-skórzaną. Miałem okazję przyjrzeć się mu w salonie i...civic jak civic :)

TomiCarloRossi
13-02-11, 14:44
W ubiegł roku widziałem belgijski katalog Hondy. Były tam dostępne Type S z silnikiem 1.4. Ogólnie nie widziałem Civiców z zaślepkami nawet w tańszych wersjach.

Hoze
13-02-11, 17:27
1.4 to nieporozumienie, to auto naprawdę nie jedzie. Miałem okazję jechać 5d 1.4 już z I-Vteciem (100 KM, tym słabszym nie jeździłem), i jechał wolniej niż moja poprzednia EU7 z D14Z6 (90 KM dla niewtajmniczonych bez V-teca), masa taka sama.

masi0
14-02-11, 12:25
Wczorajszy Auto Świat zawiera artykuł o Civic GT. Bez fajerwerków. Do szumnej nazwy dodali nakładki na pedały i zmienili tapicerkę siedzeń na materiałowo-skórzaną. Miałem okazję przyjrzeć się mu w salonie i...civic jak civic :)

GT = Sport + pare dodatków. Tapicerka jest skrzórzana + alcantara wiec nie zostawia plam :)