PDA

Zobacz pełną wersję : Podciśnienie w zbiorniku paliwa



trax
28-10-09, 15:32
Witam. Zawsze jak odkręcam korek od paliwa słyszę wyraźne głośne syczenie (syczenie coś jakby zasysało powietrze) i auto jest troche bardziej mułowate niż inne Hondy z tego rocznika.
Czym może to być spowodowane. Jak to naprawić lub z czym iść do naprawy :D

Mój model to Honda Civic ej9 98r.

kenny
28-10-09, 15:51
W każdym aucie jakim jeździłem słychać psssst jak odkręcałem korek. Skoro Ci nie przerywa znaczy że jest ok.

skolopendra
28-10-09, 18:54
Czym może to być spowodowane.

technologią , i tak ma być

tfidos
28-10-09, 19:08
to znaczy ze masz szczelny uklad, pompa zasysa paliwo z baku - robi sie podcisnienie
jakby bylo inaczej(mowie o civicu) to moglbys sie martwic
a to, ze inne hondy sa dynamiczniejsze - szukaj przyczyny gdzies indziej

skolopendra
28-10-09, 19:26
pompa zasysa paliwo z baku - robi sie podcisnienie

to jeszcze nie technologia


za podciśnienie odpowiada specjalny układ.i nie jest to wynikiem pracy pompy paliwa

jest to zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia pojazdu(baku) aby nie doszło do eksplozji w skutek zapalenia się oparów

Nemereth
28-10-09, 19:45
Jak zasysa powietrze to znaczy nie musisz się bać że Ci przez noc wywietrzeje połowa :) wszystko w porządku.


to jeszcze nie technologia


za podciśnienie odpowiada specjalny układ.i nie jest to wynikiem pracy pompy paliwa

jest to zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia pojazdu(baku) aby nie doszło do eksplozji w skutek zapalenia się oparów


uu, ośmielę się odezwać. Podciśnienie w baku jest wytważane przez zassanie paliwa, w miejsce zassanego paliwa pojawia sie podciśnienie. Pamiętaj że jest takie coś jak zawór który zapobiega cofaniu sie paliwa...

co do specjalnego układu to jest taki ? :D przy wypadku tak czy siak zwiekszy sie cisnienie.... nie widze sensownego wytlumaczenia... szybkosc zdarzenia i fakty rozszczelnienia ukladu nie prowadza do takiego systemu. To nie samolot ze ma "uklad odrzucenia zbiornikow" :)

Możesz to rozwinąc proszę :) bo jestem ciekawy! dzięki :)

skolopendra
28-10-09, 20:08
bo jestem ciekawy!

poczytaj o układzie EVAP to się dowiesz

reaktor
28-10-09, 20:21
ja bym skłaniał się ku wersji pompy bo zassysanie jest obecne tylko przy minimalnej ilości paliwa , a zamulanie u mnie tez wystpeuje przy prawie pustym baku nie wiem czy to nie jest jaks oszczedna mapa paliwowa czy coś w tym rodzaju , bo innego zwiazku z mał ilościaplaiwa nie widze

Nemereth
28-10-09, 23:07
poczytaj o układzie EVAP to się dowiesz

Dziękuję za nakierowanie ;) Skolopendra, mam jeszcze sprawe na PW ale masz zawalona skrzynke...


ja bym skłaniał się ku wersji pompy bo zassysanie jest obecne tylko przy minimalnej ilości paliwa , a zamulanie u mnie tez wystpeuje przy prawie pustym baku nie wiem czy to nie jest jaks oszczedna mapa paliwowa czy coś w tym rodzaju , bo innego zwiazku z mał ilościaplaiwa nie widze

mapa nie jest oszczedna, taka sama przy kazdej ilosci paliwa wnioskuje z doswiadczenia. masz to przy minimum w baku bo duzo wyjezdziles a bak nie jest tak duzy zeby robic podcisnienie po wyjezdzeniu litra...

zamulac moze jak masz malo w baku bo wiadomo, paliwo to ciecz a podczas jazdy samochodem buja wiec przy malej ilosci moze ciut powietrza zassac... wiec na tloki idzie minimalnie mniej paliwa czyli muli. taka moja opinia.


temat chyba mozna juz zamknac? :)

Lukasyaho
28-10-09, 23:43
Temat zamykam bo się powoli śmietnik robi