PDA

Zobacz pełn± wersję : znowu płyn spierdziela



jarciu
06-02-05, 17:40
Teraz już jestem pewien ze tego plynu w zbiorniku wyrównawczym ubywa jesli na dworze jest minusowa temperatura.
Teraz przy tych mrozach ok. -15 w nocy. Przejechałem jakies 40 km i gdy silnik ostygnal cala noc to zauwazylem ze znowu jest tego plynu mniej a przedtem przez ok. 1500 km bylo ok.
Dodam ze temperatura na dworze byla dodatnia. Silnik to d15b2 z 1990 roku.
Holera ze tak ma byc, bo jesli takie mrozy utrzymaja sie nadal to caly plyn mi wyzere ze zbiornika.
Pomozcie bardzo prosze

Dominik_bb
06-02-05, 20:16
A nie masz wycieku na pompie wody lub przez nagrzewnice bo o ile pamietam to uszczelke pod głowic± wymieniałes chyba ze masz jakies mikro pękniecia w kanałach wodnych w głowicy ??????????sprawdz te pierwsze 2 rzeczy jak jest ok to poszukaj se innej głowicy

jarciu
06-02-05, 20:50
a nie w bloku?

Dominik_bb
06-02-05, 20:56
moze ale w głowicy tez s± kanały wodne i to predzej mog± byc uszkodzone niz w bloku ale kto wie ???

jarciu
06-02-05, 21:09
i co to teraz?
krotko mowiac to mam przej...e
na inny silnik mnie nie stac

Dominik_bb
06-02-05, 21:18
nie załamuj sie zacznij od sprawdzenia najprostrzych rzeczy czy nie ma wycieku tak jak ci mówiłem pompa wody, przewody itp a jak bedzie ok to zmien sama głowice albo poprostu dolewaj płyn ;)

jarciu
06-02-05, 21:37
Dlaczego tego płynu ubywa tylko jak jest mróż na dworze?
Przecież pod wpływem zimna wszystko sie kurczy, więc jakiekolwiek pękniecia w bloku lub w głowicy powinny byc mniejsze niz gdy sie silnik rozgrzeje

Daniels
07-02-05, 10:44
Masz instalację gazow±?
Jeżeli tak to sprawdĽ zaciski na przewodach, mog± być słabo doci±gnięte i zim± zaczyna lecieć (ja tak miałem). Teraz dla odmiany cieknie z dolnego poł±czenia z chłodnic±. Trochę się tego naszukałem. Metoda trochę głupia ale skuteczna, folia pod samochód na noc, rano zielone plamy namierzone (shel) i wiadomo gdzie szukać.
Daniel

jarciu
07-02-05, 11:17
sprawdze i to jeszcze
Moze podwplywem zimna przewody sie skurczyly i teraz gdy jest zimno to znich cieknie( na łaczeniach )
Jezeli twierdzicie ze to glowica lub blok to dlaczego to nir wycieka gdy jst temp. w okolicach zerach lub dodatnia
_________________________________________________
i znowu tego plynu ubylo
dlaczego jak jest zimno na dworze to ubywa tego plynu, a jak jest cieplo to wszystko jest ok
__________________________________________________ __
czy gdyby byla peknieta glowica to by ubywalo tego plynu beznaczenia czy jest na dworze zimno czy cieplo?

EDYTUJ POSTY!!! /ARTX

Dominik_bb
08-02-05, 17:19
róznie z tym bywa?????