PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana sworzni - przód wahacz dolny



p4bi5
01-06-06, 09:06
Witam :)

Od pewnego czasu strasznie tłucze mi się przód. Wymieniłem już gumy drążka stabilizatora, tuleje wahacza dolnego i na jakiś czas był spokój. Wiem że jeszcze magiel mi się tłucze ale po podkręceniu go trochę uspokoiło się. Mechanik powiedział mi, że do wymiany będą w najbliższym czasie sworznie. I tutaj pytanko:

Czy po wymianie sworzni dolnych trzeba ustawiać zbierzność albo geometrię ? Może ktoś z klubowiczów wymieniał sworznie to poproszę o jakieś wskazówki na co zwracać najbardziej uwagę


Pozdrawiam
Sławek

ppm702
01-06-06, 09:29
Czy po wymianie sworzni dolnych trzeba ustawiać zbierzność albo geometrię ?
jest wskazana przy każdym rozpinaniu zawiasu. Inna sprawa, że jak się nie kombinuje to nic się nie zmienia, ale skontrolowac nie zaszkodzi.



Może ktoś z klubowiczów wymieniał sworznie to poproszę o jakieś wskazówki na co zwracać najbardziej uwagę
chcesz sam wymieniać? Niestety mi takie rzeczy robi zaprzyjaźniony warsztat

p4bi5
01-06-06, 09:33
chcesz sam wymieniać? Niestety mi takie rzeczy robi zaprzyjaźniony warsztat

Wymieniałem już sporo gratów więc pytam czy z tym sworzniem to będzie sporo roboty


Pozdrawiam

przemek.b
01-06-06, 19:31
Jeśli chodzi o dolny to jest sporo roboty no i musisz mieć praske żeby włozyć nowy i wyjać stary no ale jak juz wyjmiesz wahacz to mozna podjechać do kogoś zeby to wbił zawsze to jakaś oszczedność.

A zbieżność po takim czymś to powinno sie skontrolować