PDA

Zobacz pełną wersję : Dociagniecie glowicy po zmianie uszczelki pod glowica ?



gregorb
31-05-06, 22:17
Czytalem w roznych miejsach, ze po wymianie uszczelki pod glowica nalezy po przejechaniu okreslonej liczby kilometrow, ponownie ja dociagnac. Czy to prawda ? Po ilu km nalezy to zrobic ?

tomekk
31-05-06, 22:20
Jak masz metalową uszczelkę, to nie trzeba jej dociągać. W innym przypadku pewny nie jestem...
Użyj szukajki, bo było już o tym.
Tak czy siak, w manualu kwestia ewentualnego dociągania nie jest podniesiona :)

gregorb
31-05-06, 22:23
Uszczelka bedzie metalowa, oryginalna z ASO.

tomekk
31-05-06, 22:37
Uszczelka bedzie metalowa

Więc z mojego doświadczenia wynika, że nic nie będzie trzeba dokręcać. Tylko podczas montażu należy dokręcić uszczelkę w kilku etapach (u Ciebie chyba w 4).

galaka76
31-05-06, 23:36
Czesc oryginalna czy nie to po ok 1,5 tys km trzeba ja dociagnac i ponownie wyregulowac zawory i zwykle mowia to ludzie ktorzy te glowice zamieniaja bo glowica osiada troche i stad takie manewry pozdro W

gregorb
20-06-06, 23:27
Chyba jednak musze ja dociagnac bo po przejechaniu okolo 1100 km dziwnie jakby zawory zaczely klekotac (takie metaliczne klekotanie w momencie dodawania gazu lub ptrzytrzymania obrotow - slychac tak od 3000 rpm). Dzis oddalem auto do tego samewgo mechanika co wymienial uszczelke. Mowil, ze moze wystarczy tylko bedzie dociagnac glowice i jak cos moze wyregulowac zawory. Po paru godzinach zadzwonil i powiedzial, ze wlasnie luzy zaworowe sa do regulacji.

Mozecie mi teoretycznie wytlumaczyc jak ma sie ten wlasnie zmieniony luz zaworowy po tych km do wymiany uszczelki pod glowica ? Czy to normalne ? Myslalem, ze mam walek w glowicy i nawet jak glowica sie opusci troche po jakims czasie to luz pozostac powinien ten sam.