PDA

Zobacz pełną wersję : ej9 gaśnie przy ruszaniu



mpepe
26-10-09, 20:12
Witam,
mam taki problem dziwnie sie rusza moja hondką często mi gasnie przy ruszaniu muszę przed puszczeniem sprzęgła sporo dodać gazu tak do 1.5tyś i jak jest jeszcze na sporych obrotach to ruszam inaczej zgaśnie. Dodam że na wolnych obrotach pracuje stabilnie i trzyma je na właściwym poziomie problem jest tylko z ruszaniem.

ygor
26-10-09, 21:14
nie ten dzial , dlugo ja masz ? mi przez pierwsze kilka dni tez gasla - kwestia wyczucia , ale jakos nigdy nie patrzylem na obrotomierz podczas ruszania ...

mpepe
26-10-09, 21:23
nie ten dzial , dlugo ja masz ? mi przez pierwsze kilka dni tez gasla - kwestia wyczucia , ale jakos nigdy nie patrzylem na obrotomierz podczas ruszania ...

sporo od ponad 4 lat i od poczatku był taki problem ale jakoś idzie sie przyzwyczaić tylko siostra ma opla astrę a tam mozna prawie bez gazu ruszyć wiec trochę mnie to drażni że w hondzie jest taki problem. Jak ja kupilem to mi gasła non stop teraz jak tylko zapomnę i nie do gazuje jej dobrze. Aha regulator wolnych obrotów wyczyściłem

majin103
26-10-09, 21:28
ostatnio z kolegą oglądaliśmy pare ej9 i kazda tak miała. Jak chcesz w miare szybko ruszyc to bez gazu sie nie obejdzie. jak powoili wyjezdzasz z miejsca parkingowego to da sie w kazdy sposób. własciciele tych aut to samo mówią

ygor
26-10-09, 21:29
hmmm , podobna rzecz zaobserwowalem , innymi autami ruszalem czesto bez gazu ,w ejotce bylo to ciezko zrobic (granica bardzo cienka) a jak juz to daleko sie nie dalo ujechac bo szarpala strasznie ...

Tomasz1985
26-10-09, 21:33
Ja mam ej9 D14Z2 i trzeba dawac gaz przy ruszaniu bo inaczej nie ruszy :) normalna sprawa bez gazu nie podchodz :)

raczas
26-10-09, 21:37
mam D14A3 i spokojnie rusze bez gazu ale zgadza sie ze wtedy czesto szarpie

Tomasz1985
26-10-09, 21:39
Honda lubi jak sie wciska prawy pedal :P

andrzej_civic
26-10-09, 21:46
Mam D14A2 i rusze przktycznie bez gazu z zakresu 1tys obrotów byc moze mam jakies wyczucie o daje komus innemu auto to zazwyczaj gasnie tej osobie przy ruszaniu

mpepe
27-10-09, 10:50
Ja mam ej9 D14Z2 i trzeba dawac gaz przy ruszaniu bo inaczej nie ruszy :) normalna sprawa bez gazu nie podchodz :)




No właśnie dobrze że zapytałem bo już nosiłem się z zamiarem zakupu nowego regulatora wolnych obrotów. Dziewczyna zrobiła prawko ii zasiada w mojej hondce za kółkiem i wtedy jest masakra non stop gaśnie jej a mnie coś trafia :-)

mickee
27-10-09, 11:38
Dziewczyna zrobiła prawko ii zasiada w mojej hondce za kółkiem i wtedy jest masakra non stop gaśnie jej a mnie coś trafia

Wyjście tylko jedno, nie dawać jej prowadzić. Szkoda Hanki ;)

makoś
05-11-09, 13:08
Ja tez mam D14z2 i bylem przed chwila rozkrecac silniczek krokowy ale nie wiem jak go wycac bo blokuje tam go przepustnica i nie wiem jak ja pierw zdjac ją ze by dostac sie do krokowca :/ powodem tego wszystkiego byly ten sam problem ( bez gazu ani rusz...) mysalem ze powodem problemu jest krokowiec. Wrocilem do domu by zobaczyc jak sie do niego dostac i przypadkiem trafilem na ten temat :). Jestem kierowca zawodowym i jestem przyzwyczajony ze auto rusza praktycznie bez dodania gazu, we wszystkich autach bez problemu a w mojej hance KAPLICA ! Dziewczyna moja jest w trakcie robienia prawka i chcialem jej dac wyjechac z garazu i co ? Zadyma na maxa ze ora moja HANECZKE :) nie mogla wyjechac bo za kazda proba ruszenia gaslo auto. Nie jestem jakos przekonany ze to zjawisko jest normalne dla tych aut musi cos byc tam nie tak.Jak probuje ruszyc to albo obroty sa za duze i wyje ,albo obroty za niskie i szarpie tak jak napisal YGOR granica bardzo cienka. czasami jak mam bieg jalowy skrece kierownica do tego wcisne hamulec to obroty spadaja tak ze zaczyna sie mulic. Mi sie wydaje ze to nie jest normalne, jestem ciekawy co by bylo dopiero jak bym gaz zalozyl do mojego civica "MUŁ NA MAXA"

mpepe
05-11-09, 16:55
jestem ciekawy co by bylo dopiero jak bym gaz zalozyl do mojego civica "MUŁ NA MAXA"[/QUOTE]


ja mam gaz i nie widze róznicy miedzy benz a lpg w obydwu przypadkach porażka alemożna to wyczuć po jakimś czasie tylko też nie wydaje mi się że tak powinno to być z tego co pamiętam nie wyciągałem przepustnicy żeby wyciągnąć krokowy blokowało jedynie cięgno od gazu więc 2 śruby i gotowe. musisz mieć jedynie klucz z odpowiednią przedłużką uważaj potem jak zakladasz bo jest tam uszczelka jak ci szczeli to obowiązkowo ją wymień albo sylikon ale pewniej mieć uszczelkę bo przez krokowy przepływa powietrze i ciecz chłodząca jak uszczelka padnie silnik będzie zasysał wodę do cylindra a to może sie skończyć krytycznie dla silnika bo tłok nie spręży cieczy i urwiesz korbę.