PDA

Zobacz pełną wersję : Zjechany gwint, denerwujące brzęczenie.... Ps. Lampy.



TrAcer90
26-10-09, 17:17
Witam, gdy zakupiłem civiczke po pewnym czasie zacząłem słyszeć brzęczenie podczas spadania z obrotów (okolice 4-5tyś.) Poprosiłem kolegę by słuchał skąd dochodzi to brzęczenie. Okazało się że że brakuje jednej śruby (foto na samym dole). Więc długo się nie zastanawiając podjechałem do sklepu i zakupiłem śrubę przykręciłem i cacy. Do czasu, problem znów wystąpił, a śruba się zgubiła. Postanowiłem wkręcić następną lecz niestety nie idzie. Śruba się obkręca, dochodzi do pewnego momentu i popuszcza, Obstawiam, że w środku jest gwint już zjechany :/ Nie wiem jak się za to zabrać i jak sobie z tym poradzić. :/
Foto:
http://www.imagic.pl/files/11770/civic%20as/Obraz%20001%281%29.jpg

Ps. Nie zakładając następnego tematu. Szukam kogoś kto ogarnie mi lampy. Pytałem na forum typka co powiedział, że kogoś znalazł niestety nie chce podać mi nicka ani namiarów. Chodzi o to, że lampy w miarę dobrze świeca około 1-2cm źle pada promień światła. Lecz martwią mnie bardziej szpary między lampami. Nie wiem jak temu zaradzić :/ Ogarniał już ktoś?
Foto:
http://www.imagic.pl/files/11770/civic%20as/Obraz%20002%281%29.jpg
http://www.imagic.pl/files/11770/civic%20as/Obraz%20003%281%29.jpg

Z wielką chęcią przyjmę pomoc w sprawie dwóch rzeczy, w których możemy się dogadać.

skolopendra
26-10-09, 17:26
Śruba się obkręca, dochodzi do pewnego momentu i popuszcza, Obstawiam, że w środku jest gwint już zjechany :/ Nie wiem jak się za to zabrać i jak sobie z tym poradzić. :/

przegwintuj o rozmiar więcej

TrAcer90
26-10-09, 17:36
Będzie to bezpieczne? Dodam, że z braku tej śruby zaczyna mi coś wyciekać ;/ Jeszcze w miare trudno dostępne miejsce dla oka ;/

tomekjzg
26-10-09, 18:55
albo gwint w płynie są takie specyfiki lejesz na śrubę i ją wkręcasz środek wysycha i masz gwint ale gwint o rozmiar większy będzie mocniejszy- bezpieczniejszy. co do lamp to nie są oryginały zawsze będzie szpara tak mi się wydaje

TrAcer90
26-10-09, 18:57
a myslisz ze w to miejsce bedzie bezpiecznie gwintować o rozmiar większy...?

tomekjzg
26-10-09, 19:00
myśle że tak bo ścianka w miare gruba tylko z głową później dokręcaj śrube bo potem oprócz gwintu może pęknąć ścianka

skolopendra
26-10-09, 19:04
Będzie to bezpieczne?

tak

TrAcer90
26-10-09, 19:21
okej na dniach postaram się to ogarnać... jeszcze te światła !

KiM
26-10-09, 21:09
mam (chyba) takie lampy jak Ty i ten sam problem i strasznie to wkurza, drogę oświetlają tragicznie no i te szpary...jak trafią mi się jakieś ambery, to wrzucam oryginalne lampy.

W planach miałem zakup jakiejś uniwersalnej uszczelki i okleić nią lampę, wtedy te szpary nie byłyby tak widoczne i drażniące, zderzak próbowałem podginać na różne sposoby, no i jakoś regulować lampy, ale bezskutecznie.

tfidos
26-10-09, 21:23
pany pany
te lampiony sie reguluje dwiema srubami(na strone) jedna odpowiada za lewo-prawo, druga gora-dol
dostep jest hardkorowy (klucz nasadkowy na giętkiej przedłużce) ale da się to zrobić. no i teraz po regulacji u mnie co moge powiedzieć... jak są brudne lampy to swieci to lepiej niz czyste jak lza seryjne po tych 14 latach ;)

a co do szpary to proponuje zdjac zderzak, przy lampach znajdziecie takie *******niki do regulacji wysokosci zderzaka ;)
wszystko da się ogarnąć... trzeba tylko pokombinować - nie rezygnować i załamywać ręce:)

TrAcer90
26-10-09, 23:34
tfidos mógłbys dać foto swoich lamp oraz tych *******inków do regulacji zderzaka?

KiM
27-10-09, 21:12
jeżeli wytrzymasz do soboty lub niedzieli to ja będę u siebie ściągał zderzak i robił te *******niczki i dostawał się do regulacji tych lamp (już raz próbowałem, ale teraz zawstydzę samego TurboDymoMena i zrobię to do końca) także wrzucę jakieś foto.

TrAcer90
27-10-09, 22:42
bede ci bardzo wdzięczny ! czekam na foto i rady ;)

TrAcer90
02-11-09, 15:09
problem gwintu rozwiązany... ;) na warsztacie dali rade :) KiM czekam na foty :D:D

skolopendra
02-11-09, 15:12
na warsztacie dali rade

prze gwintowali na większy?

TrAcer90
02-11-09, 15:59
raczej tak, a co źle ? :(

skolopendra
02-11-09, 16:01
a co źle ?

nic ;)

tfidos
02-11-09, 22:16
nie za bardzo dam foty bo musialbym zrzucac zderzak do tego celu, a nie chce mi sie :P
zwal zderzak to je zobaczysz, trudno przeoczyc :P

s3kawek
03-11-09, 09:52
Na przyszłość polecam sprężynki Helicoil lub podobne. Generalnie szybko miło i przyjemnie bez rozwiercania. Jak jest ściachany gwint to wyrównujesz tylko wiertłem o tej samej średnicy co śruba, nagwintowujesz gwintownikiem z zestawu, wkręcasz spiralkę i gotowe a takie mocowanie jest mocniejsze niż oryginalne (w alu).