PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 2000r d14z1 problem z mocą



mpepe
26-10-09, 11:52
Witam,
posiadam ww wymieniony model odblokowałem powietrze poprzez wyciągniecie uszczelki restart kompa i test speed wyszło 16s do 100 wcześniej nie mierzyłem ale pewnie było podobnie wg. danych powinno do 100 km/h być 10.8s. wymieniłem filtr powietrza i paliwa bo myślalem że mogą być zapchane ale nic dalej to samo. Czy wiecie co może być przyczyną że mam takiego muła ? w samochodzie jest LPG (nie sekwencja) na gazie wynik podobny o 1s gorzej niz na paliwie. przebieg oryginalny 230.000km. I jeszcze ile powinien palić gazu i ile benzyny mi gazu bierze 10litrów paliwa dawno nie sprawdzalem ale pewnie około 7-8l

Skoti
26-10-09, 14:31
1.ile będzie palić to poszukaj na forum,
2. nie zakładaj 2 tych samych tematów
3. Katalizator,kable, świece wymienione? Sprawdz rozrząd oraz ustaw zapłon

pwl
26-10-09, 14:52
Stawiałbym na zwężkę założoną przez gazownika ograniczającą dopływ powietrza do silnika. Jakiego rozmiaru masz koła? One też potrafią zmulić :cool:

mpepe
26-10-09, 15:26
1. katalizator i kabelki stare pewnie jeszcze oryginalne o ile sie nie myle - ZMIENIĘ
2. świece zmieniłem jakieś 15 tyś temu na NGK nie wiem czy sa dobre gość mi doradził w sklepie. Mogę kupić inne lepsze ale jakie??????
3. Zapłon racja nie regulowany jeszcze Zrobię jaki kąt macie w swoich?.
4. koła 15 na alusach opony 185/65 michelin
5. zwężka załozona przez gaziarza...? nie wiem jest kawałek rurki elastycznej dołozonej na początku wlotu i wygiętej do tył czyli w stronę samochodu bo podobno jak jej nie będzie na gazie będzie gasł albo wariowały obroty tak mi powiedzieli

szkari
26-10-09, 16:01
to może być wszystko, 16s faktycznie troche dużo, kręcisz do odcinki ? Masz lpg II gen ?(zdaje się że ma to zwężke w dolocie)
ja bym zrobił:
- regulacje zaworów (mi troche auto odmuliło)
- ustawić zapłon
- kable wn sprawdzić (ew. kopułkę)
- wymienić świece
- sprawdzić lambde

Sprawdz czy komp nie wywala błędów, zrób reset ... i przeszukaj dokładnie forum do takich tematów było dość sporo

szkari
26-10-09, 16:17
5. zwężka załozona przez gaziarza...? nie wiem jest kawałek rurki elastycznej dołozonej na początku wlotu i wygiętej do tył czyli w stronę samochodu bo podobno jak jej nie będzie na gazie będzie gasł albo wariowały obroty tak mi powiedzieli

No i chyba przez to właśnie. Ona musi być żeby powstało ciśnienie zasysające gaz, tak działa IIGen. Może spróbuj ją zdjąć i zobaczyć jak będzie śmigała na PB

mpepe
26-10-09, 16:23
No i chyba przez to właśnie. Ona musi być żeby powstało ciśnienie zasysające gaz, tak działa IIGen. Może spróbuj ją zdjąć i zobaczyć jak będzie śmigała na PB

idę do garażu wywalę ją dam znać jak wyniki.

ok jest poprawa wywaliłem tą rurkę na gazie nie widzę problemów z obrotami i w dodatku miałem zapłon źle ustawiony dalem na próbę na fuula do przodu i róznica zdecydowana nie sprawdzalem prędkości bo zaczęło strasznie padać u mnie wiec nie ryzykuje ale juz widzę że dużo lepiej. Zamówię nowe kabelki oryginały i przeglądne jeszcze wydech