PDA

Zobacz pełną wersję : skaczące obroty na zimnym silniku :| :| :\



jaro21dnb
31-05-06, 16:51
witak

mam taki strasznie wkurzający problem.Mianowicie na zimnym silniku jak zapale (d16z6) to obroty od razu od zapalenie skaczą miedzy 800-1500 i tak bez przerwy wskazówka z dołu do góry jakby normalnie tak z wolnych obrotow naciskał i puszczał szybko pedał gazu.wciskał i puszczał i tak dokąd sie nie nagrzeje :/

jak sie nagrzeje ale do końca to jak by jakiś czujnik odpuścił i nagle obroty sie normują i trzyma te 800 :| :/

dodam ze na zimnym silniku odłącze silniczek krokowy to ze skaczących obrotow trzyma jakies 1200 jak podlacze znowu skacze .A po nagrzaniu czy odlacze krokowy czy podlacze to niema znaczenia :/

pomocy co moze byc moze jakis czujnik temp silnika walniety czy jak.

pomocy z gory dzieki :);)

ceelx
31-05-06, 21:04
a po odpaleniu pali ci sie check?

jak nie to wyjmij silniczkek krokowy i go umyj.potem odlacz kleme minusowa i odpal silnik i niech sobie "pyrka" na wolnych obrotach az sie wentylator zalaczy.
najlepiej to robic z rana (po nocy bez jazdy oczywiscie ;) ) gdy silnik jest konkretnie zimny. :roll:
powinno pomoc :)

jaro21dnb
31-05-06, 21:44
nie pomaga to cos innego

silniczek wymyłem i reseta robilem
a jak silniczek odlacze to niepali mi sie check engine

nie mam pojecia co moze byc czekam dalej

romekrom
20-06-06, 18:12
Zresetuj komputer. Jak otworzysz maskę w lewym górnym rogu śą bezpieczniki. Wyjmij na minutę bezpiecznik 7,5v i włóż nastąpi resetowanie i kasowanie błędów w komputerze. Powinno pomóc.

Furious
20-06-06, 19:24
reseta robilem

jaro21dnb
20-06-06, 19:46
reset kompa wiem jak sie robi bo to juz moja 4 honda ale mniejsza o to ,check mi sie juz pali bo byla sciezka na zegarach przekombinowana,przepustnice czyscilem a sonda lambda jest sprawna.nie mam pojecia od czego to jest.

jak sie nagrzeje to trzyma obroty normalnie ale czy silniczek krokowy odlacze czy nie to nie robi roznicy zadnej a silniczek jest sprawny bo juz zmienialem i takie same objawy sa.

dodam ze czujnik 1ego cylindra w aparacie jest walniety bo mi bleda wyswietla ale co moze byc to ja juz naprawde nie wiem :/