PDA

Zobacz pełną wersję : stuki w kole przy naciskaniu i puszczaniu sprzęgła pod obciążeniem



GAWRON
24-10-09, 11:44
Tak jak w temacie. Na niskich biegach jadąc np w korku na 1 czy 2 z obrotami kolo 1200 gdy wciskam sprzęgło bo już korek się zatrzymuje a potem jak to korek zanim zdąże się całkiem zatrzymać znów puszczam sprzęgło bo trzeba ruszać słyszę (chyba w lewym kole) stuki.

Albo tak żeby to zobrazować wyraźnie słychać stuki jak jade np na jedynce w korku nie dodając w ogóle gazu. Czyli auto samo ciągnie się na niskich obrotach. Wtedy czasem jest tak ze raz auto się toczy swobodnie powyżej wolnych obrotów a jak spada prędkość to silnik zaczyna ciągnąć a potem jak zwiększy prędkość to znów auto swobodnie się toczy i tak w kółko czyli normalna jazda po płaskim na biegu bez dodawania gazu.
Wtedy są wyraźne stuki.

Tak upraszczając wrażenie jest takie jak by półośka w zależności czy jest obciążona czy nie obracała się w przegubie na wieloklinie. Oprócz stuku czuć wyraźny luz przy dodawaniu gazu itp.
Mechanik oglądał i przegub itp w porządku a jedyne co stwierdził to luz na górnych wahaczach.
Podpowiedzcie panowie gdzie szukać i co to może być bo meches jechał ze mną i słyszał o co mi chodzi i aż był zły jak szukał pod autem i nie znalazł przyczyny.

skolopendra
24-10-09, 12:12
łączniki stabilizatorów, końcówki drążków, i masa innych rzeczy. stukać może

teg
25-10-09, 00:20
Ja mam tak, że jadąc na 2 biegu bez gazu, samochód robi małe kangurki i przy tym głucho stuka. Wydaje mi się, że to z mojej super-wyremontowanej skrzyni.

reaktor
25-10-09, 03:02
właśnie teg to jest wina zużytej skrzyni (2ojki)? czy może wystarczy czyszczenie krokowaca? chodzi o skakanie

kzysiek_23-85
25-10-09, 08:33
''GAWRON''wiem oco ci chodzi mam to samo bylem pewnego dnia u goscia z serwisu hondy i on twierdzi ze jest to luz na satelitach w skrzyni biegow.Tez mnie to denerwuje posluchaj sobie podczas jazdy czy przy redukcjach z 1na 2 to slychac bo umníe niestety to slychac

GAWRON
25-10-09, 18:29
Teg to dokładnie o ten dzwięk chodzi.
kzysiek_23-85 też słychać bo przy redukcji właśnie wciskając sprzęgło a potem puszczając zmienia się obciążenia.
Aczkolwiek doszedł nowy objaw. W lewym kole przy skrętach stuka delikatnie (bardziej chrobocze) ale nie tak jak przy przegubie ze jak dodam gazu tylko nawet bez gazu przy pełnym skręcie...

kzysiek_23-85
26-10-09, 09:04
Moze to maglownica jak przy skrecie puka.sprawdz na zgaszonym silniku czy niemasz luzu na kierownicy ruszajac energicznie w prawo i lewo

teg
26-10-09, 23:26
Moim zdaniem kwestia skrzyni, moja jest zajeżdżona i niedługo szukam nowej :)

Nemereth
28-10-09, 20:15
łączniki stabilizatorów, końcówki drążków, i masa innych rzeczy. stukać może

dorzuć do tego tuleje wahacza i masz rozwiązanie. Stuka w momencie kiedy koło albo podciąga do przodu albo jak dajesz luz to wraca do tylu tracac predkosc i "masa samochodu" leci do przodu i znow stuka.