PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie pytanie o olej



loot
22-10-09, 14:31
witam,

mam szybkie pytanie o olej.
mam civica '96 3d 1.5 VTEC. zmieniłem olej na półsyntentyk, wcześniej nie wiem jaki był. po tej zmianie bierze mi olej. olej się chyba spala, bo auto kopci na początku, potem przestaje.
pytanie: ile wchodzi oleju od stanu minimum na bagnecie do maksimum? ile to jest litrów? zjarało mi właśnie się tyle na przestrzeni ponad 2 tys. km i muszę dolać, nie ma rady.

tylko mi nie piszcie żebym uzył wyszukiwarki, bo już użyłem i i nie znalazłem odpowiedzi.

pozdr
Piotrek

edit: dodam jeszcze, że na poprzednim oleju nie ubywało ani grama.

yautja
22-10-09, 14:40
Między minimum a maksimum jest litr różnicy. Przy takim spalaniu oleju pewnie do poprzedniego było "coś" dodane i nie było widać ubytku. Po zalaniu świeżego wszystko się przepłukało i jest jak jest.

Lcfr
22-10-09, 14:40
pytanie: ile wchodzi oleju od stanu minimum na bagnecie do maksimum? ile to jest litrów? z.
1litr

loot
22-10-09, 14:46
dzięki

sebush
22-10-09, 16:33
ja mam tak ze jak za duzo doleje to jakby sie wypalo, bo kopci, ale zejdzie do kreski max i jest ok

skolopendra
22-10-09, 16:49
ja mam tak ze jak za duzo doleje to jakby sie wypalo

dolej jeszcze kilka razy tak pomad max ,to będzie więcej niespodzianek :rolleyes:

stashek
22-10-09, 18:00
OT. Dokładnie, nadmiar jest bardzo szkodliwy.

Kamillor
22-10-09, 19:24
A moze wczesniej byl mineral a Ty zalales polsyntetykiem i teraz jest problem...wlej mineral i sprawdz co bedzie sie dzialo:eek:

ironman
23-10-09, 08:33
jeśli masz zlany stary olej jeszcze to jest metoda na sprawdzenie co to za olej postaram sie poszukać linku

loot
23-10-09, 14:37
A moze wczesniej byl mineral a Ty zalales polsyntetykiem i teraz jest problem...wlej mineral i sprawdz co bedzie sie dzialo:eek:
możliwe, że wcześniej był minerał. straszny problem to to nie jest - pół litra na 1000 km, ale jednak.

jeśli masz zlany stary olej jeszcze to jest metoda na sprawdzenie co to za olej postaram sie poszukać linku
mam trochę jeszcze starego oleju w słoiku, jak coś znajdziesz to wrzucaj śmiało link.

dzięki.

TENCIO
23-10-09, 14:57
nawet jezeli byl mineral to nie ma az takiej roznicy poprzejsciu na polsyntetyk. ja obstawiam ze cos bylo dolane do starego oleju, lub akurat zmiana oleju zbiegla sie w czasie z awaria silnika. popatrz tez dokladnie czy nie masz wycieku, czy dobrze dociagnales filtr oleju i korek spustowy. to dymienie na poczatku, to raczej bedzie para wodna, ktora skrapla sie w ukladzie wydechowym.

skolopendra
23-10-09, 15:11
nie za wiele tych tłustych tematów?

oleje:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=19768

lubuski12
26-10-09, 12:14
ja też leje pół syntetic,i koleś dobry mechanik pytał się mnie,czy bieże mi olej,odpowiedziałem że nie,a on na to,że musze mieć dobry silnik, bo olej półsyntetic jest rzadki,a honda lubi duże obroty:), i bardzo rozgrzewa i dodatkowo rozrzadza olej.Nie pytałem się co jest słabe w silniku jeśli bieże olej,ale podejrzewam że jakieś uszczelniacze.Ale jest duża różnica między mineralnym a półsynteticem.Napewno poprzednio miałeś lany olej mineralny,jeśli poprzednio nie brał to lepiej wrócić do stratego smarowania,bo szkoda zapaskudzić silnik.

loot
26-10-09, 16:26
może to głupi zabrzmi, ale sprawdziłem jeszcze 3 razy stan oleju i okazuje się, że wcale jednak nie bierze oleju... albo ja miałem jakieś halucynacje, albo źle włożyłem bagnet, albo krasnoludki dolewają (mam nadzieję, że wiedzą jaki olej lać).

w każdym razie dzięki za pomoc:D

lubuski12
26-10-09, 20:09
pewnie sprawdzałeś za szybko po jeżdżdzie,olej jeszcze nie zszedł się na swoje miejsce;)

loot
27-10-09, 12:53
na to wygląda, chociaż zawsze myślałem, że oleju w takim razie powinno być raczej więcej na bagnecie...

w każdym razie bardzo mnie cieszy, że olej jednak nie schodzi :)

kenny
27-10-09, 14:22
koniec z tym laniem oleju, ee... wody.