PDA

Zobacz pełną wersję : D14Z2 strzela w układ wydechowy



Silent
22-10-09, 11:14
Witam mam civica ej9 z silnikiem D14Z2 i mam problem bo jeśli przytrzymam go na obrotach np 6 tys przez chwile a następnie puszcze gaz to strzela w układzie wydechowym tak jakby spaliny zatrzymywały się na końcowym tłumniku. Pomoże jeśli zamiast seryjnego końcowego wstawię przelotowy ultera? Wydech mam seryjny kolektor 4-1/strumiennice/tłumnik środkowy i końcowy..

majin103
22-10-09, 11:29
każdy tak ma przy braku katalizatora. Bardzo fajne więc niewiem co Ci w tym przeszkadza?:D a że na seryjnym tłumiko nie brzmi to tak ciekawie jak na przelocie to już chyba wiesz

Silent
22-10-09, 12:57
czyli zostanie mi wywalenie seryjnego tłumika i wstawić przelot ultera

chedder
22-10-09, 16:31
mozesz miec opozniony zaplon dlatego tak strzela, nawet jak nie ma kata to strzelac nie powinno :)

pwl
22-10-09, 16:58
Czyżby zadatki na sadzenie marchewek? Paliwo dostaje się do wydechu ;)

dimo
22-10-09, 17:28
każdy tak ma przy braku katalizatora
ja jakos tak nie mam... ani w d13 nie mialem ani teraz w d16...
pewnie go przelewa, sprawdz sonde no i tak jak mowil chedder zaplon..

Silent
22-10-09, 19:06
zapłon jestem w stanie sam wyregulować czy muszę jechać do mechanika? Jeśli sam to może ktoś ma jakąś foto relacje jak to zrobić? Zapomniałem dodać ze mam gaz sekwencje i strzela na gazie bardziej ale na benzynie też mu się zdarzy. Gaz jest dobrze wyregulowany bo byłem na regulacji po regulacji zaworów. I tak wogóle strzelanie zaczęło się właśnie po regulacji luzów zaworów. Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?

pwl
22-10-09, 19:58
Jak strzela to nie jest dobrze wyregulowany.

Silent
22-10-09, 20:01
Ale benzyna też strzela więc to może być spowodowane tym opóźnionym zapłonem? Zawsze nie strzeli jak go mocniej przeciągne i przytrzymam na wysokich obrotach tak od 6 w górę.

chedder
22-10-09, 20:32
Objawy z gaz mowia, ze problem wg. mnie lezy na 99% w ustawieniu aparatu zaplonowego. I czy gaz bedzie ustawiony czy nie to bedzie strzelac. (bo regulujesz dawke i czas wtrysku gazu)

musisz miec lampe stroboskopowa zeby ustawic zaplon.
jak juz ja masz to prosta sprawa ustawic.

Silent
22-10-09, 21:01
Niestety nie mam. Ale dziękuje za naprowadzenie na usterkę w najbliższym czasie pojadę do mechanika żeby to ustawić. Coś się może stać jak będę tak jeździł?

chedder
22-10-09, 21:30
Niestety nie mam. Ale dziękuje za naprowadzenie na usterkę w najbliższym czasie pojadę do mechanika żeby to ustawić. Coś się może stać jak będę tak jeździł?

Nic nie powinno, ale lepiej nie zwlekac z ustawieniem.