PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyglada wymiana silnika z gazem??



wargas
29-05-06, 13:38
Jak wyglada sprawa z wymiana silnika, a mianowicie mam silnik d15b2 ktory jezdzi na gazie.autko bierze olej wiec sie zastanawiam nad wymiana silnika (lub remontem).
duzo jest rzezby jesli chodzi o podlaczenie gazu na nowo?? czy ktos sie orientuje ile takie cos moze kosztowac??

ppm702
29-05-06, 13:40
zależy jaki masz gaz. Jak na zwężce to żadnych problemów technicznych oprócz regulacji instalacji nie będziesz miał.

Jesli na wtrysku to czeka Cię nawiercanie kolektora ssącego albo przełożenie starego.

I to tyle.

wargas
29-05-06, 13:45
gaz zwykly tylko z lepszym kompem (autronic).wiec bez problemów mozna wymieniac silnik?? czy zwykly mechanik podlaczy mi wsztstko jak nalezy??

ppm702
29-05-06, 13:47
podłączy, ale pojedź do gazowników, żeby później wyregulowali i sprawdzili szczelność instalacji.

KuBiK
29-05-06, 17:24
no i potem chyba do urzedu poinformowac o zmianie numerow silnika...

wargas
29-05-06, 18:28
wymienie dowod i bedzie ok. teraz nie ma numerow w dowodzie wiec wystarczy wyprac stary.

KuBiK
29-05-06, 18:34
ale numery silnika sa w dokumentacji samochodu ktora jest w wydziale.

ja jak zakladalem gaz to musialem podac numer silnika.
potem na przegladzie dajesz papiery od gazu i tam sa tez numery wiec wszystko sie musi zgadzac. ja mialem blad w numerach i podczas zakladania gazu to wyszlo i musialem wszystko odkrecac bo w papierach mialem inne a na papierach od gazu inne i nie chcieli mi wbic do dowodu bo byla niezgodnosc


wiec mysle ze to nie blachostka i warto zglosic do urzedu zmiane numerow silnika