PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna praca po wymianie rozrządu (peknięty pasek)



zaraz-82
29-05-06, 12:32
Witam. Pare dni temu pękł mi pasek rozrządu w D13B2 95 rok (ostry stres) .mechanik zalozyl nowy pasek, uszczelniacz rozrządu,i troche rózniaca sie (minimalnie) od orginalnej dolną osłone rozrządu.Odpalil lugz , osiągi nie spadły. Tylko teraz dziwnie pracuje, słychac jakby jakas guma o cos szorowała albo cos w tym stylu.Dziwnie jest tez to ze nie slychac tego jak jest zimny silnik. Mechanik stwierdzil zebym pojezdzil i powinno być dobrze, ale cos mnie to nie przekonuje. Jeszcze w ramach szukania co to za dzwiek mechanik zdjął pasek od wspomagania(to nie to) i od alternatora(tez nie to). A ta osłona byla od D13B2 i pasowała niby dobrze, wiec sam juz nie wiem. Byłbym wdzięczny za rady co z tym dalej robić.

Furious
29-05-06, 17:56
a po co wymienial dolna pokrywe? pekla?
moze byc pasek troszke za malo naciagniety i jak jest zimny silnik to trosze trzec o pokrywe, jak sie silnik rozgrzewa to pasek sie naciaga i wtedy nie trze.
wiec:
-albo pasek za luzno
-pokrywa zla lub zle zalozona

zaraz-82
29-05-06, 21:38
Dolną osłone wymienilem bo byla peknieta. a z ta dziwną praca jest odwrotnie jak jest zimny to jest dobrze dopiero jak łapnie temp. to zaczynam to słyszec.

kiero
29-05-06, 21:45
witam mialem to samo, prawdopodobnie nieprzestanie "piszczec" ja po 8 miesiacach czekania az przestanie mialem juz dosc i zmienilem pasek i rolke na innego producenta... dodam ze zmienialem napiecie paska niedawalo to zadnego efektu ...