PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne drgania podczas przyspieszania...?

tracert
19-10-09, 20:14
Mam dziwna przypadlosc a mianowicie podczas przyspieszania zaczyna mi dziwnie drgac cos w ukl. przeniesienia napadu(tak sadze) ale moze od poczatku.
Wczoraj wsiadam do autka i jadac na miasto wszystko jest ok. Parkuje autko i wale do Empiku. Po czasie wsiadam i ruszam,(poczatkowo nic nie odczuwam) az tu nagle zaczyna mi cos dziwnie drgac. Co wiecej, problem nasila sie podczas dodawania gazu (czym bardziej przyspieszam tym gorzej) Efekt porownywalny jest do jazdy z niedokreconym kolem. Dziwne jest tylko to ze owo drganie ma miejsce tylko podczas przyspieszania tzn przy wlaczonym biegu bez wzgledu na to czy jade 20km/h czy 60km/h (strach bylo szybciej).Po wysprzegleniu drganie znika:confused:
Nie wpadlem w zadna dziure, nie najechalem na kraweznik ani nic z tych lub podobnych rzeczy. Kola mam dokrecone, cale zawieszenie bylo ostatnio wymienione, w czym wiec moze lezec problem? Prosze o POMOC!!:confused:

Pomylka, prosze o przeniesienie tematu do odp dzialu

arcosz
19-10-09, 20:46
przeguby wewnętrzne - bardzo mozliwe, było tematów mnóstwo, poszukaj
pozdr

kierowca66
19-10-09, 21:49
Jak dlamnie to na bank przegub wewnętrzny.Umnie było tak samo,wymieniłem i po problemie.

tracert
19-10-09, 22:45
Wszystko by na to wskazywalo jakby nie to ze byly wymienione bo mialem luzy na nich, sa nowki sztuki.Przebieg max 2 tysiace

PeJot
19-10-09, 23:58
Może być dolna poduszka silnika po stronie rozrządu (ja tak miałem).

tracert
20-10-09, 12:40
Poduszki sa obie wymienione, poza tym wydaje mi sie ze co najwyzej powodowaly by szarpniecia podczas przyspieszania i hamowania jak i trudnosci w szybkiej zmianie biegow przy wysokich predkosciach obrotowych. W kazdym razie to nie to.

Zastanawiam sie czy moze to sprzeglo moglo by powodowac takie wibracje, chodz szczerze watpie ale moze jednak?
Boje sie ruszyc autko ale musze podjechac z nim na jakies rolki a nie mam jak go scholowac.\
Czy jest to bezpieczne? Co polecacie?

mixturant
20-10-09, 13:58
Może rura tłumika gdzieś dotyka i przy dodawaniu gazu zwiększają się drgania silnika i rura drga o karoserię lub coś innego... U mnie podobnie drgało jak założyłem shorta i tłumik właśnie przy dodawaniu gazu tłukł u niego.

tracert
20-10-09, 15:02
Może rura tłumika gdzieś dotyka i przy dodawaniu gazu zwiększają się drgania silnika i rura drga o karoserię lub coś innego... U mnie podobnie drgało jak założyłem shorta i tłumik właśnie przy dodawaniu gazu tłukł u niego.

Shorta zalozylem juz dawno i tak jak mowisz, lekko drgalo jak i biegi haczyly o gorna oslone kata. zdemontowalem ja i problem zniknal. Nie podejrzewam wydechu o ta przypadlosc. bardziej juz o polosie napedowe tylko czy to mozliwe by nowe przeguby wew padly po tak krotkim przebiegu? Dodam iz nie pale gumska . lecz czasami daje mu ostro w kosc, lecz chyba sa odp zaprojektowane do przenoszenia takiej mocy.

Rece mi juz opadaja:(

marcocivic1
20-10-09, 17:04
Shorta zalozylem juz dawno i tak jak mowisz, lekko drgalo jak i biegi haczyly o gorna oslone kata. zdemontowalem ja i problem zniknal. Nie podejrzewam wydechu o ta przypadlosc. bardziej juz o polosie napedowe tylko czy to mozliwe by nowe przeguby wew padly po tak krotkim przebiegu? Dodam iz nie pale gumska . lecz czasami daje mu ostro w kosc, lecz chyba sa odp zaprojektowane do przenoszenia takiej mocy.

Rece mi juz opadaja:(

Witam. Moze wina tkwi w krzywej polosi? U mojego kolegi tak bylo i po wymianie wszystko ok