PDA

Zobacz pełną wersję : remont d16z6



Piotrass
18-10-09, 23:50
witam wszystkich. Od razu mowie ze jestem tu nowy i jesli sie gdzies moja sprawa pojawila (a nie udalo mi sie znalesc) prosze o nakierowanie mnie na nia. a wiec tak:) kupilem hanie z motorkiem d16z6 do remontu. a mianowicie pali olej i to dosc duzo bo na 2000km ok 1l przy normalnej jezdzie. na 4 cylindrze na kolektorze wydechowym widac ze troche sie poci olejem.dyma puszcza przy schodzeniu z duzych obrotow. glowica byla cala robiona 7tys km temu wiec o nia sie nie boje. wymienic chcem pierscienie panewki no i wiadomo wszystkie uszczelki. polecacie wymiane jeszcze tulei w bloku czy to mozna sobie odpuscic?wiem ze to sie okaze jak sie rozbierze motor ale moze jest cos czego mi nie wiadomo. a na pewno jest:) aha na wolnych obrotach "na luzie" slychac stkanie. wyadaje mi sie ze to panewka .ale slychac jak by to gdzies z tylu tam zza vtec'a. jakich firm polecacie czesci i gdzie najlepiej sie w takowe zaopatrzec w okolicach zielonej gory. remont bede robil wraz z kolega ktory ma spore pojecie o tym:) ale chcem poznac jeszcze opinie osob ktore siedza w tym gleboko:) aha przebieg 238tys km. z gory dziekuje za odpowiedzi podpowiedzi.

81saren
19-10-09, 11:40
jak remont to tylko OEMowe czesci
najlepiej oddaj blok do pomierzenia , ew. tulejowania , wtedy montujesz tloki nad wymiarowe no i pierscienie do tego.
jak niebedzie owalizacji na cylindrach to tylko oddajesz do chonowania i montujesz na czesciach nominalnych.

Ola_la
21-10-09, 16:48
uszczelke pod glowice kup OEM, panewki najlepiej tez, pierscienie czy uszczelniacze zaworow moga byc w zamienniku

Jawoks
26-10-09, 18:49
Jakby, co to zapraszam:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=796958#post796958
uszczelka OEM od d16y8 jest metalowa i troszkę cieńsza od d16z6, więc kompresja dodatkowo wzrośnie ;)
mam wszystkie uszczelki do d16z6, ale kilka wykorzystam, wiec trochę mi tego zostanie :)

TrAcer90
26-10-09, 19:32
Sorki, że się wkręcę w twój temat, lecz nie potrzebnie zakładać nowy.
Otóż mam ten sam silnik przejechane 217tys. po jednym remoncie. Jak dokładnie sprawdzić czy silnik nadaje się do kapitalki lub do wymiany są pierścienie panewki itp.?

reaktor
26-10-09, 20:04
dokładnie rozebrać i dokładnie obejrzeć, jak są objawy olej ,kompresja , panewki

teg
26-10-09, 22:49
No dobra chłopaki, a w ilu tysiakach (części+robocizna) zamyka się remont "dołu" silnika, w najlepszym i w najgorszym wypadku?

Nowy Kubi
27-10-09, 10:44
No dobra chłopaki, a w ilu tysiakach (części+robocizna) zamyka się remont "dołu" silnika, w najlepszym i w najgorszym wypadku?

Znacznie taniej znajdziesz zdrowy dół od d16y7, albo nawet cały motor, a skoro głowicę masz to po temacie.
Na OEMach taki remont dołu to kilka tys pewnie. A dół od y7 powinien kosztować w okolicach 1000.

Karuzel
27-10-09, 10:51
niewiem czemu wszyscy tak kupuja te OEM czesci... placicie tylko za pudelko w sumie. napewno honda nieprodukuje swoich czesci tylko robi tojakas firma jak np Reinz czy jakas inna a Honda pakuje to w swoje pudla i znaczek hondy i cena wieksza.
przyklad Wam podam w scenicu znajomy chcial wymienic simering poloski wmoscie (scenic 4x4), w serwisie pudelko Renault simering Corteco cena 350zl, w sklepie zwyklym pudelko Corteco simering ten sam Corteco a cena 30zl

a co do remontu...jesli byc to robil na zamiennikach to cena czesci z pierscieniami i uszczelniaczami i wszystkimi uszczelkami powinna byc w okolicach 900-1000zl. ale zrobisz na nowych czesciach i zawsze wiesz co masz ;) takie jest moja zdanie i dlatego robilem remont w moim civie ;)

Nowy Kubi
27-10-09, 12:05
ale zrobisz na nowych czesciach i zawsze wiesz co masz takie jest moja zdanie i dlatego robilem remont w moim civie

A po 20 tys, znowu żłopie bo takich mamy fachofcuff, szczególnie jak ma być tanio!
A za przykład jak się zachowuje serwisowany oryginał: mam 200 tys. i od maja nie zmalał olej nawet o milimetr, chociaż lata na kompresorze.

Karuzel
27-10-09, 12:28
wszystko zalezy jaki zamiennik wlozysz, jesli tani to niema co sie dziwic a jesli wlozysz cos lepszego to wytrzyma tak samo dlugo jak oryginal :)
ja zrobilem podan 10 tys km i jest malina, a robilem remont bo ktos nie pilnowal okej i pierscienie olejowe staly bo sa selekcyjne:/
ja sobie sam robilem gdyz mam warsztat wiec nic autku niedolega. tez zalezy jak docierasz silnik ;)

arekgr
27-10-09, 15:38
Zwierzę się Wam z moich wniosków po "remoncie". Silnik palił ~1l na 500km, po zmianie pierścieni, zrobieniu głowicy, spalił jakiś 3mm na bagnecie po "cięzkich" 3500km. Więc się udało :)

teg
28-10-09, 17:54
No to ja mam lepszego pacjenta: ciśnienie sprężania 12,5 do 13, oleju nie bierze wcale - przez 13kkm ubyło na bagnecie 2-3mm, ma przejechane ponad 240kkm i... drży jak cholera i lekko nierówno pracuje, jakby od czasu do czasu jeden cylinder "nie załapał" - tylko po rozgrzaniu. Sprawdzane milion rzeczy, jedyne co znalazłem to to, że świeca na 3cim cylindrze wygląda trochę inaczej niż na innych i nie ma nikt pojęcia, dlaczego. Garaż Race Team w Bydgoszczy twierdzi, że silnik chodzi już bardzo głośno - że słychać popychacz.popychacze, panewki lekko już też... Że ich B18 w CRXie chodzi ciszej przy 8k RPM, niż mój przy 2k RPM.. I nie wiem, załamali mnie tym wczoraj. Nie wiem, czy sprzedawać samochód (ale na myśl o ponownym poszukiwaniu już mnie szlag trafia, same złomy!), czy szukać sobie powoli innego silnika i skrzyni (ale chcę znów D15Z8 lub D15Z6), czy go remontować - dlatego pytam, ile taki remont dołu i góry by kosztował...?

Jakie jeszcze mogą być powody, że jeden cylinder wydaje się pracować (chyba) inaczej niż inne, a przynajmniej wskazuje na to wygląd świecy (według Garażu, bo jak dla mnie wyglądają tak samo:/ ) ?

Najlepsze: 2 mechaników ostatnio pytałem, co sądzą o brzmieniu silnika - wyśmiewali mnie, że się czepiam i że jakbym miał Opla, to by dopiero głośno pracował, blablabla...