PDA

Zobacz pełną wersję : Auto - szyby ... doradzcie ...



CIVIC-gsV
18-10-09, 23:28
Mam prośbę ... dziwnym trafem pękła mi czołowa szyba w mojej hani :( ... pękniecie idzie z lewego rogu i zmierza ku gorze ;/ na pewno prędzej czy później będę musiał ta szybę wymienić ... powiedzcie mi gdzie najlepiej i ile wyniosą mnie koszty naprawy tego niepożądanego trefu ;/ ...
z góry dzięki ...

honda civic coupe rok 95 ...

kuba_guzik110
19-10-09, 09:27
albo używki mozna dostac u tygryska czy ralfa albo nowa w jan glasie czy innych tych firmach specjalizujacych sie w wymianie szyb, sa one na konstytucji 3maja, marczukowskiej i ciolkowskiego

elviss09
19-10-09, 10:19
kiedys wymienialem w innym aucie to najtaniej wyszlo mi na marczukowskiej nie pamietam jak sie nazywa ta firma ale napewno znajdziesz. A tak apropo szyb czy orientuje sie ktos czy robi sie jakas polerke ? bo moja przednia jest strasznie porysowana i np w nocy jak pada deszcz i inni kierowcy jada na swiatlach to prawie nic nie widac oprocz rys:( chyba ze nie trzeba robic tego profesjonalnie a wystraczy jakas pasta i troche umiejetnosci:p
prosze o rady

CIVIC-gsV
19-10-09, 17:58
Dzieki ... bede dzwonil ...

pozdrawiam - Slawek

Nemereth
22-10-09, 16:00
jesli nie jest to duze pekniecie to w JanGlassie moga ja tobie zgrzac ze mikro sladu nie bedzie ;)

CIVIC-gsV
22-10-09, 23:55
Dzieki za wiadomosc ... z tym ze u mnie te pekniecie co raz sie powieksza ... wynosi juz okolo 15 cm? nie jest to male pekniecie :-( ... znalazlem juz zakladzik na zwyciestwa - tam wymienia mi za 470 zlociszy na nowa szybe. Jest w tym troche optymizmu ;> bo bede mial NOWA bez rys, przetarc od wycieraczek szybe :]
A moze ktos korzystal z ich uslug?

Nemereth
23-10-09, 00:08
tylko zmien od razu wycieraczki czyli doloz jakies 100 zlociszy :) inaczej co Ci po nowej szybie ?

Leon.
03-11-09, 00:22
:o cześć nie wiem, jak w mitsubishi pękła szyba to był wiadomy znak, że było... puknięte kiedyś. Założona nowa szybka również ślicznie pękła z lewego rogu w prawo. Obejrzałbyś autko pod takim kątem: stan tarczy (felg) z przodu, stan przodu ;) Może chyba wystąpić objaw LUis'a "definesa" ;) Sprawdzić nie zawadzi. Co wy tam wyprawiacie z tymi autkami, że macie tyle trafów.

Dadziuk
03-11-09, 00:23
A tak apropo szyb czy orientuje sie ktos czy robi sie jakas polerke ? bo moja przednia jest strasznie porysowana i np w nocy jak pada deszcz i inni kierowcy jada na swiatlach to prawie nic nie widac oprocz rys:( chyba ze nie trzeba robic tego profesjonalnie a wystraczy jakas pasta i troche umiejetnosci:p
prosze o rady

na to nikt nie zna odpowiedzi?

Nemereth
03-11-09, 09:15
takich rzeczy sie nie robi raczej, przynajmniej o tym nie slyszalem. Szyba jest cienka powiedzmy wiec scieranie jej oslabia ja.

elviss09
03-11-09, 09:31
no to szkoda po pozostaje tylko wymiana..
ja wczesniej slyszalem o takich rzeczach bo moj znajomy kiedys kiedys robil polerke szyby ale bocznej i chcialem sie dowiedziec czy ktos slyszal o przedniej;p i tak zadzwonie jeszcze do jakiegos warsztatu z wymiana szyb to sie dowiem szczegolow ale prawdopodobnie przedniej szyby to nie beda chcieli zrobic:(

stopex
04-11-09, 12:53
Ja zapłaciłem za wymianę szyby 370 złociszy ale to w woj. opolskim

pobo22
04-11-09, 13:47
Cytat:
Napisał elviss09 Zobacz post
A tak apropo szyb czy orientuje sie ktos czy robi sie jakas polerke ? bo moja przednia jest strasznie porysowana i np w nocy jak pada deszcz i inni kierowcy jada na swiatlach to prawie nic nie widac oprocz rys chyba ze nie trzeba robic tego profesjonalnie a wystraczy jakas pasta i troche umiejetnosci
prosze o rady
na to nikt nie zna odpowiedzi? można to zrobić z tym że szyba traci Swoje właściwości i może się zmienić kont patrzenia.... innymi słowy mogą być nie pożądane objawy np wykrzywione znaki czy sposób odbijania światła ot słonecznego

daromc
04-11-09, 21:09
Szyby nortglassa są ogólnie miekkie i łatwo się rysują.
Nie ma co kupować najtańszej chińszczyzny bo badziewie ma inną krzywiznę wymiary i takie tam. Szkoda nerwów
Co do polerki szyb to jak pisał przedmówca.
Dla chetnych mogę poszukać nr do firmy która Warszawie poleruje szyby, ale jak mówią "szkłem d.. nie podetrzesz"
Ogólnie, żeby udało się skleić szybę- pęknięcie nie może być większe(razem z rysą) niż 5zł i ne bliżej niż 10cm od brzegu szyby. Jeśli peknięcie jest w polu widzenia kierowcy, to polecam metodę próżniową R.A.S. - droższa ale zostaje mnieszy ślad.
PS. jeśli pękinęcie jest blisko brzegu to wtedy lepiej nawiercić. Mniejsze ryzyko pęknięcia

Nadol
08-11-09, 17:08
Mnie też czeka wymiana szyby, i mam takie pytanie, czy w sedanie i coupe są inne przednie szyby? czy np z sedana podejdzie do coupe?