PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknący olej silnik/skrzynia?



li5
18-10-09, 20:58
Witam
Jestem niedoszłym posiadaczem Hondy. Od jakiegoś czasu już poluję na civic'a piątej generacji i dzisiaj prawie kupiłem jednego :/, prawie ponieważ po za pękniętą przednią szybą zauważyłem wyciek oleju. Nie wiem czy jest to wyciek ze skrzyni czy z silnika ponieważ moja przygoda z motoryzacją się dopiero zaczyna. Olej pojawia się jakby w miejscu łączenia skrzyni z silnikiem. Po wytarciu oleju i przejechaniu kilometra czy dwóch na postoju ponownie zaczął się pojawiać w tym samym miejscu olej. Zrobiłem jedno zdjęcie w średniej jakości ale jest, jak brejdak zrzuci ze swojego telefonu to dam jeszcze ze dwa w lepszej jakości.

http://w115.wrzuta.pl/obraz/9yyxvZ6ImRP/civic_vtec_silnik

Oprócz wycieku jest jeszcze jedna niepokojąca rzecz, obok tego wycieku na silniku są jakieś ślady szlifowania, jakieś odciski jakby ktoś czymś stukał w ten silnik i nie mam pojęcia co to jest. Brat rzucił hasło że silnik był spawany.

Moje pytanie do Was to czy spotkaliście się z czymś takim i czy warto ryzykować zakup takiego samochodu?
A co sądzicie o cenie 7500zł za: coupe 93r 1.6ESi (chyba) pełna elektryka, klima, gaz sekwencja, przebieg powyżej 150k?

Za wszelkie sugestie i odpowiedzi z góry dziękuję.

skolopendra
18-10-09, 21:04
A co sądzicie o cenie 7500zł za: coupe 93r

trochę drogo

wyciek wygląda na nie nieznaczny ,bardziej martwił bym się korozją?

li5
18-10-09, 21:12
Dodam że na zdjęciu nie widać oleju ponieważ został wytarty, a pojawia się dokładnie na styku tych dwóch elementów.
Jeśli chodzi o korozję to nie widać jej na karoserii, nadkola były robione, podwozie też było trochę konserwowane.

skolopendra
18-10-09, 21:20
podwozie też było trochę konserwowane.

? czy tylko zasmarowana rdza? warto sprawdzić

wyciek może być spod aparatu zapłonowego,uszczelki pokrywy .itp