PDA

Zobacz pełną wersję : spalanie - problem



long_r
14-10-09, 21:36
Witam, bardzo proszę o pomoc.

Czy w związku z niskimi temp. otoczenia (pierwszy śnieg) wskaźnik poziomu paliwa może nie pokazywać prawdy?

Od niedzieli nei miałem okazji jeździć autem. Dziś rano uruchomiłem samochód. Poziom paliwa - 1/2 zbiornika.
Zrobiłem wycieczkę do na uczelnie - 30km. Na miejscu wskazówka wskazywała mniej niż 1/4 baku :/ a auto stało na równym.
Po 8 godzinach zajęć, znowu zrobiłem krótką wycieczkę - 4km a poziom się nie zmienił (wiem, że wskaźnik wcześniej "dostosowywał" sie do stylu jazdy). Zaznaczę, że jazda była dziś spokojna.

Co może być przyczyną? Błąd pływaka czy moża jakaś nieszczelność? Jeśli to drugie to raczej nie w zbiorniku bo podczas dłuższego postoju nie ubywa paliwa.

Możliwe, że Hanka rzeczywiście spaliła mi te 10L na odcinku 30km?

Bardzo was proszę o pomoc :(
PS. EJ6 D16Y7

skolopendra
14-10-09, 22:41
pewnie pływak się przycina ,albo wskazówka wiesza się

long_r
14-10-09, 22:47
pewnie pływak się przycina ,albo wskazówka wiesza się

do wczorajwszystko było ok. Pojeździłem teraz trochę i nadal bez zmian :/

skolopendra
14-10-09, 22:51
zatankuj do pełna i obserwuj czy też się przytnie

long_r
14-10-09, 22:55
zatankuj do pełna i obserwuj czy też się przytnie

To dopiero w weekend jak coś kasy wpadnie do portfela ;) mam nadzieje, że nic do tego czasu się nie wydarzy

skolopendra
14-10-09, 22:57
najwyżej będziesz pchał na stacje :)

Skoti
14-10-09, 23:29
zawsze może ciągnąć jak ma tyle siły :p

long_r
15-10-09, 08:11
zawsze lepiej pchać niż ciągnąć:p

aha, zapomnialem chyba dodać dość istotniej rzeczy. W niedziele tankowany był dwa razy.
Rano za 50zl przed wyjazdem w dłuższą trasę (350km) na Statoilu. Wydawał się strasznie mułowaty :/ wrażenie jak z jazdy samochodem załadowanym do pełna :/ Po powrocie wieczorem musiałem znowu dolać (tym razem orlen bo pod wieliczką już rezerwa była a korek jak zawsze wiec szukałem pierwszej stacji) i na szczęście odżył.

Może jest to jakoś związane z aktualnym problemem?

FG3
19-10-09, 01:52
jak sie zaleje gorszej jakosci\mniej kaloryczne paliwo to zawsze, bedzie wiecej wahy wciagac..

a jak Ci sie wydawal mulowaty to pewnie wlasnie takie paliwo Ci sie zalalo, bo na kazdej stacji czasem takie paliwo maja.

a co do wskaznika - u mnie to normalka, ze jak czasem wroce np z trasy, ciesze sie ile paliwa mi zostalo.. odpalam rano samochod a tu juz tylko polowa z tego co mi niby zostalo dzien wczesniej :) najlepiej patrzec na przejechane km bo na wsakozowce mozna sie niezle przejechac..

long_r
19-10-09, 22:10
w sobote udałem się do ASO na test elektorniki. Wydałem 100 żeby dowiedzieć się, że podobno wszystko jest ok. Podpieli pod kompa i zaglądali pod auto. Nie stwierdzili żadnych problemów. Zatankowałem do pełna na Shellu i jak narazie jest ok