PDA

Zobacz pełną wersję : piszczy pasek alternatora?



g00ral_POL
14-10-09, 15:58
witam. dzis jezdzac caly dzien w tym sniegu zauwazylem ze zaczal mi piszczec pasek, zarowno po odpalaniu jak i redukcji biegow. wszystkie paski ostatnio sprawdzalem i byly napiete. rozrzad tez ostatnio byl wymieniany. dodam ze na suchym tak nie mam a wczesniej jak bylo mokro to rzadko piszczal lub w ogole a teraz to co chwila...czy to moze byc pasek alternatora?

kenny
14-10-09, 16:01
Najpewniej alternatora. Jak jest wilgotno to często piszczą. Spróbuj naciągnąć trochę

Loloss
15-02-10, 02:20
Albo wymień na nowe - może już straciły swoją przyczepność.

Snajper
15-02-10, 17:33
witam. dzis jezdzac caly dzien w tym sniegu zauwazylem ze zaczal mi piszczec pasek, zarowno po odpalaniu jak i redukcji biegow. wszystkie paski ostatnio sprawdzalem i byly napiete. rozrzad tez ostatnio byl wymieniany. dodam ze na suchym tak nie mam a wczesniej jak bylo mokro to rzadko piszczal lub w ogole a teraz to co chwila...czy to moze byc pasek alternatora?

Miałem ostatnio to samo ze strasznie piszczał po tym jak pierwsze opady śniegu były i zaczął piszczeć i jak piszczał to światła przygasały lekko :) w nocy szło to zaobserwować pojechałem alternator lekko odchylony pasek naciągnięty i wszystko pięknie działa :) ze polecam naciągnąć pasek i po problemie będzie a strasznie mnie ten dźwięk irytował

JulekCIVIC
15-02-10, 18:06
a ja wam powiem ze akurat to nei koniecznie musi byc wina paska lub jego napiecia, kolo pasowe jest bardzo nisko osadzone w silniku a sniegu mamy pod dostatkiem niewielka ilosc spadnie na rolke kola i pasek puki nie wytrze sniegu slizga sie od wspomy tez ale nie piszczy bo wspoma nie stawia oporu jak altek. nie bedzie sniegu lub nie bedziesz jezdzil po zaspach problemu nie bedzie.

Sprite
15-02-10, 18:41
Jak wiosną będzie dalej piszczał to wymień pasek i masz po kłopocie. Nowe nie piszczą nawet w ulewie. Skoro zaczoł piszczeć to pierwszy obiwaw tego ze jest do wymiany. Nie jest to duzy wydatek więc lepiej to załatwić odrazu i kłopot z głowy

janekb84
16-02-10, 12:39
Naciagnij pasek i po kłopocie,miałem to samo piszczał nawet jak bylo sucho a pasek w miare nowy bo rok temu zmieniany.