PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb!!Help



krzysiek civic
14-10-09, 16:55
mam tkai problem ze czesto apruja mi szyby..zdaza sie to jelsi troche pada deszcz albot ka jak jets teraz czyli deszcz ze sniegiem jade sam i mi paruja puszczam dmuchawe na szyby i troche pomaga ale nie calkiem..a jesli juz nie jade sam tylko w 2-3 to zaparowane sa na maxa..coz tym zrobic..jest mozliwe ze mam zapchane jakies flitry z nawiewu albo cos ze nawet jak puszcze nawiew to ciezko odparowac;/
Ps.
nie wiedzialem gdzie wcisnac ten temat do ktorego dzialu wiec jak zle to sorki..czekam na odpowiedz

Legionista84
14-10-09, 16:56
zacznij od wymiany filtru kabinowego...

krzysiek civic
14-10-09, 17:19
a gdzie znajdue sie w hondach filtr kabinowy?? mzoesz mi wkleic foto konkretnie gdzie on sie znajduje albo jakis schemat

Legionista84
14-10-09, 18:24
moge Ci jedynie powiedziec gdzie znajduje sie w 6 genie....

krzysiek civic
14-10-09, 18:26
o to mi wlasnie chdozi bo mam civica 6 gen Hb a najlepiej jak bys shcetma jakis mial albo foto i zaznaczone..czekam
pzodrawiam

Legionista84
14-10-09, 18:30
wyjmujesz schowek , ktory znajduje sie po stronie pasazaera.....odkrecasz poprzeczna "belke" i tak bardziej z lewej strony masz zaslepke filtra. zdejmujesz ja i wyciagasz "kasete" z filtrem. zdjec zadnych nie posidadam, poszukaj na forum gdzies sa bo ja kiedys szukalem i znalazlem.

kris-cf
14-10-09, 18:44
A tu masz obrazkowo http://img210.imageshack.us/img210/6670/filtr.th.png (http://img210.imageshack.us/i/filtr.png/)
Ale nie jest pewne czy w ogóle masz taki filtr.

szkari
14-10-09, 21:31
podepnę się: Czy jak założę filtr p.pyłkowy to będzie on pochłaniał wilgoć czy coś ? Bo na chwile obecną nie mam, a zaparowane szyby to u mnie norma

rrrx
14-10-09, 21:34
Niestety , ja mam filtr i nic nie daje , szyby parują mimo tego .

barnie
14-10-09, 21:37
może ma ktos jakies dobre środki do wysmarowania szyby - chociaż ja wątpię w ich skuteczność, ewentualnie inne sposoby na parujące szyby?

szkari
14-10-09, 21:54
może ma ktos jakies dobre środki do wysmarowania szyby - chociaż ja wątpię w ich skuteczność, ewentualnie inne sposoby na parujące szyby?

Testowałem Antifog'a (autolandu chyba) i stwierdzam, że gówno to daje. Na dodatek szyba się robi bardziej tłusta, co dodatkowo utrudnia widoczność.

Inne sposoby? Nie ma to jak ciepłe ogrzewanie na max + klima (osusza powietrze).

KiM
14-10-09, 23:57
może ma ktos jakies dobre środki do wysmarowania szyby - chociaż ja wątpię w ich skuteczność, ewentualnie inne sposoby na parujące szyby?


z tego co pamiętam jak chodziłem na basen, to żeby okulary nie parowały, to szkiełka trzeba było przetrzeć śliną :D ale to już hardcorowy sposób i w ostateczności...także jak innego ratunku nie ma, to trzeba opluć szyby :D :D

SpritZer
15-10-09, 00:41
z tego co pamiętam jak chodziłem na basen, to żeby okulary nie parowały, to szkiełka trzeba było przetrzeć śliną :D ale to już hardcorowy sposób i w ostateczności...także jak innego ratunku nie ma, to trzeba opluć szyby :D :D

hehe się uśmiałem:D
A ja czytałem w gazecie "auto świat poradnik" że trzeba kupić żwirek dla kota i rozsypać w aucie albo w pojemniku wozić w bagażniku :D Bo taki żwirek świetnie wchłania wilgoć i szyby nie parują. Po wyłapaniu wilgoci, z piasku robią się bryłki:] który ma kota?

s3b
15-10-09, 00:45
Ja kiedyś słyszałem o preparacie na parowanie szyb, który pomaga, ale nie potrafię sobie przypomnieć nazwy. Na pewno jest coś takiego, bo u mnie też parują te okna jak cholera...

Zaldier
15-10-09, 00:49
A tu porada Dziadka Mroza - obrać ziemniak, na pół podzielić i nim rozetrzeć szybę, odczekać i wytrzeć pozostałości i po sprawie :D

s3b
15-10-09, 00:50
A tu porada Dziadka Mroza - obrać ziemniak, na pół podzielić i nim rozetrzeć szybę, odczekać i wytrzeć pozostałości i po sprawie :D

Poważnie czy sobie jaja robisz? ;)

Zaldier
15-10-09, 00:54
Poważnie czy sobie jaja robisz? ;)

Sprawdzić nie łaska? :D Chyba nie szkoda jednego kartofelka poświęcić tej zabawie i zobaczyć jaki efekt to daje :D

s3b
15-10-09, 00:55
Sprawdzić nie łaska? :D Chyba nie szkoda jednego kartofelka poświęcić tej zabawie i zobaczyć jaki efekt to daje :D

Gdzie ja Ci teraz znajdę kartofla o 12 w nocy? :D

reaktor
15-10-09, 02:45
pastą do zębów możesz wysmarować ew jakimś płynem doo płukania oczywsice musisz potem porządnie wypolerowac ja tak robię z lustrem w łazience na troche jest spokój

agent_lol
15-10-09, 09:57
ziemniak naprawde dziala, a jak wam starsznie paruje to popatrzcie sobie czy nie macie przypadkiem akwarium gdzieś w aucie ;]

Mierzej
15-10-09, 10:14
albo jezdzic w masce i zasysac i wydychac powietrze na zewnatrz! tylko pamietajcie zeby wlot skierowac prostopadle do kierunku jazdy bo inaczej albo sie napompujecie jak balon lub udusicie jezeli bedzie wlot do tylu skierowany :D

kedzior.kedzior
20-10-09, 00:06
W 6 gen. częstym przypadkiem jest gromadzenie się wody w bagażniku - nieszczelne tylne lampy lub odpowietrzniki kabiny (tutaj podaje linka jak nasz kolega sobie z tym poradziłhttp://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=54987&highlight=woda+baga%BFniku) woda w bagazniku moze być przyczyną parowania szyb
ja mam ten sam problem i w najblizszym czasie zabieram sie do uszczelniene odpowietrzników

na jednym z tematów forum ktoś zalecał żeby filtr przeciwpyłkowy na zimę zdemontować zeby nawiew był silniejszy - szybciej szyby odparują

Włóczykij
21-10-09, 15:45
Dobry opis :) mam akwarium w bagażniku i coś będzie z tym trzeba zrobić... i to szybko, bo zima tuż tuż :)

krispik
21-10-09, 18:54
W sytuacjach intensywnego parowania proponuje nieco uchylić szyby. Ja mam owiewki, więc nawet jak leje to nie ma problemu. Oprócz wcześniejszych propozycji z kartoflem na czele, proponuję piankę do golenia. Zapewne wszyscy z Was się golicie, wiec można wymazać szyby od wewnątrz a później je doczyścić.

augustflacha
21-10-09, 20:41
jestem w fazie testu pochłaniacza wilgoci...od dwóch dni nic nie paruje ale też pogoda jest na razie spoko...jak będę wiedział trochę więcej to napiszę czy polecam czy też nie

teg
21-10-09, 20:44
Ja mam prostą metodę - o ile auto jest szczelne. Wymyć szczyby od środka płynem do mycia naczyń (odtłuścić) i używać środka Shell Anti-Fog za 5-7zl buteleczka zgodnie z instrukcją Proponuję sprawdzić ten środek na szybie w łazience - zastosować na połowie szyby i jak w łaziecne zaparuje, to ta część nie :) Środek zawiera po prostu mocno stężony alkohol izopropylowy + składniki zapachowe.

Doro
21-10-09, 21:01
To może denaturat też pomoże ????

reaktor
21-10-09, 23:40
moze pomoże ale żadna panienka z tobą do auta po takiej operaci nie wsiadzie

Robal83
22-10-09, 08:33
wymienic filtr kabinowy i umyc szyby jakas chemia

drypaul
22-10-09, 09:41
używać środka Shell Anti-Fog za 5-7zl buteleczka
Faktycznie nawet pomaga, ale niestety na krótko.

krispik
22-10-09, 10:09
może ma ktos jakies dobre środki do wysmarowania szyby - chociaż ja wątpię w ich skuteczność, ewentualnie inne sposoby na parujące szyby?

Innych sposobów na parujące szyby to już chyba nie znajdziesz. Myślę, że to już wszystko zostało napisane w tym temacie. Co do samej pielęgnacji szyb to osobiście polecam piankę. łatwa w użyciu, wydajna no i skuteczna jak dla mnie. Do przecierania szare gazety można wykorzystać, ręczniki papierowe a najlepsze są ściereczki z tzw mikrofibry.

Doro
22-10-09, 12:28
moze pomoże ale żadna panienka z tobą do auta po takiej operaci nie wsiadzie

Haha, sama żem panienka, a włściwie mężatka, więc, co mi tam. A przynajmniej po taniości :D

kedzior.kedzior
22-10-09, 14:33
a ja już po małej operacji uszczelniania odpowietrzników kabiny :)

http://img27.imageshack.us/img27/4900/schowek.png