PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana simeringu wałka rozrzadu



tracert
12-10-09, 12:52
Witam Was wszystkich,
Otóż chce wymienić w swojej Hondzie ( b16a2, przebieg 170 tys km.), simeringi walka rozrzadu, poniewaz kilka dni temu podczas wymiany plynu chlodniczego zauwazylem wyciek w okolicach zaslepki walka zaraz pod zaworem VTEC. Kupilem wiec nowe Oemowe uszczelki. Wymienilem uszczelke pod pokrywa, uszczelke zaworu vtec,uszczelki szpilek (te malutkie pod sruby). Ale problem Nadal wystepuje i jestem juz na 100% pewny ze olej wycieka z pod walka( napewno z tego z zaslepka) nie wiem jak pod aparatem zaplonowym bo nie sciagalem.
I tutaj rodzi sie pytanie ktore do was kieruje, czy owe uszczelki jestem w stanie wymienic we wlasnym zakresie czy tez pozostaje tylko mechanik.?
Zapewne glupio to zabrzmi ale nie orietuje sie, czy trzeba sciagac walki rozrzadu do wymiany tych smieringow? A jesli tak to z czym sie to wiaze i co jeszcze wypadalo by sprawdzic badz wymienic.
Czy sciagajac aparat zaplonowy w celu sprawdzenia ewentualnego wycieku i wymiany uszczelki pod nim wymagane jest ustawienie zaplonu?
...Być może teamat był juz poruszany, jesli tak przepraszam, ale prosze o pomoc, za którą z góry Wam wszystkim dziękuje .

skolopendra
12-10-09, 13:08
Czy sciagajac aparat zaplonowy w celu sprawdzenia ewentualnego wycieku i wymiany uszczelki pod nim wymagane jest ustawienie zaplonu?

znaczysz sobie położenie drobną kreska ,i po wymianie oringu montujesz ponownie na znak

tracert
12-10-09, 15:54
znaczysz sobie położenie drobną kreska ,i po wymianie oringu montujesz ponownie na znak

Dzieki wielkie za odpowiedz, sprawdze to jeszcze dzis

Czy ktos juz wymienial te smieringi i jest mi w stanie udzielic jakiejs rady.