PDA

Zobacz pełną wersję : swap i kolejne problemy



TENCIO
10-08-04, 12:18
wakacje jedne juz za soba mam, drugi wyjazd juz sie zbliza a widoku na ukonczenie hondy nie ma!co teraz?! pytania mam dwa:
1) czy na kulce na ktorej opieraja sie widelki sluzace do odsprzeglania powinien znajdowac sie jakis plastikowy kapturek????EDYTUJE: juz wiem ze kapturka nie ma.problem w tym ze kulka na skrzyni jest za mala i co za tym idzie sprzeglo ma krotki skok. Pytanie czy w wariantach tej skrzyni przed i po 95r. te kulki i widelki byly inne?
2) mam problem z łapa mocujaca skrzynie biegow do karoserii tzn łapa ktora mam (dokladnie od tej skrzyni co kupilem czyli rocznik 97) pasuje do skrzyni ale brakuje jej ok 1.5cm do karoserii. i teraz nie wiem czy ja powinienem miec lape z rocznika do 95 i czy one sa rozne z ta po 95.jezeli nie roznia sie miedzy soba to juz sam nie wiem gdzie jest problem. ta lapa ktora mam ma ta jakby kolyske.
pomocy!!!!!!

mahos
10-08-04, 18:14
Witam!Skontaktuj sie z Radexem z http://info.wsisiz.edu.pl/~honda/forum/ on robil swapa,moze bedzie cos wiedzial i Ci pomoze...

TENCIO
11-08-04, 10:33
wykonalem 100telefonow do serwisow hond w naszym kraju i jestem porazony wiedza i checia pomocy panow z dzialow czesci i serwis!!!!albo im cos komp zamulal albo rozwodzili sie nad tym ze przeciez w coupe 5 gen nie bylo silnika b16, to co ja tu krece?!w koncu jak nauczylem sie formułowac pytanie :czy w 3d vti 5 gen i w 3d vti 6gen łapa tylna mocujaca skrzynie biegow jest taka sama, to pan z serwisu odpowiedzial ze sa inne.

TENCIO
11-08-04, 20:02
no wiec na 99% wiem ze lapy sie roznia!znalazlem juz taka z 94roku i bede ja miec na jutro, lub pojutrze.jezeli to wyjdzie ok to pozostaje mi problem tych j... widelek do odsprzeglania. koles ktory ma skrzynie od vti 97rok(od niego mam te widelki z tej skrzyni) jutro mi pomierzy ta kulke i porownam wymiary z ta co jest w skrzyni ktora ja mam, moze te elementy tez byly inne w roznych rocznikach?!

badyl
11-08-04, 23:19
Tencio pisz jak najwiecej,jestem bardzo ciekawy jak to jest.Co pasuje a co nie.Siema.Powodzenia. :wink:

TENCIO
12-08-04, 14:59
a propos tych piekielnych widełek....sa one wyciagniete ze skrzyni S4C z 97roku w
ktorej kulka ma wymiary ok 19-20mm, co do skrzyni ktora ja mam to nie
jestem w stanie sprawdzic jej oznaczenia bo ma nieczytelna naklejke
(chyba ze numer jest jeszcze gdzies wybity???), nadmienie ze silownik
sprzegla rowniez pochodzi od auta z 97 roku w ktorym byla skrzynia s4c.
najprawdopodobniej ja mam jednak inna skrzynie i moze ona nie
wspolgra z tymi duperelami(inny silownik i widelki???).jak na razie to sa
tylko domysly.czekam az mechanik pomierzy mi kulke w skrzyni ktora
mam i wtedy cos moze bedzie wiadomo?!łapa jeszcze nie dotarła.jak
tylko bedzie to dam znac czy pasuje i czy problem byl wlasnie w roznicach
konstrukcyjnych karoserii.

Carat
12-08-04, 23:05
TENCIO zycze Ci powodzenia :) bo wiem co to za ciezka robota i te czekanie :)

badyl
12-08-04, 23:52
CZekanie zawsze mnie dobijalo.Nawet w sklepie nie stoje w kolejce (mam znajome kasjerki)Pozdro. :wink:

TENCIO
13-08-04, 12:11
no wiec panowie jednak udało mi sie odczytac symbol skrzyni ktora
mam...jest to y21 z sifika 92-95,czyli jestem w domu!dzis jade po
kulke ze skrzyni s4c wkladam ja w miejsce tej mniejszej w skrzyni y21 i
mam nadzieje ze problem widełek zażegnam?!czekam w dalszym ciagu
na łape, ale tez mam nadzieje ze jako ze jest z modelu 92-95 to tez
wszystko spasuje i bedzie gitara!