PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dachem



czarna coupetka
11-10-09, 20:23
Witam!
od razu przechodze do konkretów;) w moim civicu którego zakupiłem jakiś okres temu poprzedni właśćiciel zamontował szyberdach a ja wczesniej nie znajc sie kupiłem hanke z nieoryginalnym szyberdachem ale problem w tym że on przecieka wiec jedynym rozwiązaniem jest przespawanie innego dachu ja chce wspawac oryginał czyli czysty dach bez szyber ale jak wiadomo takie Qpe były jak 1 na 1000000 wiec mam pytanie czy do mojej ej2 spasował by dach od wersji z szyberdachem ?? To na wypadek gdybym nie znalazł dachu z wersji bez szyberdachu. To już tak przecieka od roku a teraz jak pada to mnie juz to wkórzaa jak na łeb cieknie a hanke chce zrobic :)) :confused:

kenny
12-10-09, 10:00
A nie da się zamontować oryginalnego szyberdachu?
Ciąć dach dla szyberdachu to tak niezbyt mi się widzi :/

Zaldier
12-10-09, 10:04
Moim zdaniem spróbowałbym szukać igły w stogu siana, inaczej profesjonalnego warsztatu który by wmontował oryginalny szyberdach i uzupełnił odstępy spawanymi blaszkami i na koniec wykończenie u blacharza-lakiernika. Taka jest moja sugestia.. Bo tak jak napisał kenny, przy cięciu dachu i ponownym spawaniu drugiego, więcej czasu, roboty pochłonie to..

kenny
12-10-09, 10:07
Bo tak jak napisał kenny, przy cięciu dachu i ponownym spawaniu drugiego, więcej czasu, roboty pochłonie to..

To to pikuś, spawany dach nie jest już tak mocny jak oryginalny i nie wiadomo jak się zachowa podczas wypadku

Zaldier
12-10-09, 10:16
To to pikuś, spawany dach nie jest już tak mocny jak oryginalny i nie wiadomo jak się zachowa podczas wypadku

Ano, jeszcze to. Nie zauważyłbym tego przekonującego argumentu..;) A co do zachowania podczas wypadku to wolałbym nawet nie wyobrażać jak to by wyglądało..

subbler
12-10-09, 12:50
to się podepnę pod temat
- czy szklany szyber z Coupe [EJ1] jest zamienny z pełnym,metalowym z EJ2 ? Otwierają się z tego co wiem tak samo, na zewnątrz, mogą być jeszcze jakieś problemy przy przekładce?

Zaldier
12-10-09, 13:45
- czy szklany szyber z Coupe [EJ1] jest zamienny z pełnym,metalowym z EJ2 ? Otwierają się z tego co wiem tak samo, na zewnątrz, mogą być jeszcze jakieś problemy przy przekładce?

Sprawdź wstępnie wymiary, jeśli są takie same, to nie powinno przysporzyć Ci kłopotów przy przekładce.;)

czarna coupetka
12-10-09, 15:11
hmmm.... ale zaden blacharz nie załata tej dzury po tym nieoryginalnym szybedachu bo to z kolei wiąże sie z tym ze temperetura pokrzywi dach i tak już jest pokrzywiony bo poprzednik jak wycinał dziure na ten szyber robił to prawdopodonie na "siłe" ja już dogadałem sie z blacharzem i cena za wspawanie płata dachu to koszt 500 zł jak na razie nie widze innej opcji jak wspawac płat dachu;))

Zaldier
12-10-09, 16:55
hmmm.... ale zaden blacharz nie załata tej dzury po tym nieoryginalnym szybedachu bo to z kolei wiąże sie z tym ze temperetura pokrzywi dach i tak już jest pokrzywiony bo poprzednik jak wycinał dziure na ten szyber robił to prawdopodonie na "siłe" ja już dogadałem sie z blacharzem i cena za wspawanie płata dachu to koszt 500 zł jak na razie nie widze innej opcji jak wspawac płat dachu;))

Jak będziesz spawał dach, to kieruj się myślą co może być w razie wypadku, bo to naprawdę godne zastanowienia się tak jak wspomniał kenny.

mozes
12-10-09, 19:54
Jak będziesz spawał dach, to kieruj się myślą co może być w razie wypadku, bo to naprawdę godne zastanowienia się tak jak wspomniał kenny to już jest skrajność fakt, że istotna nie ma co gadać ale moim zdanie buda nie będzie już taka sztywna jak na oryginalnym zadaszeniu.
pozdr